Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nem értelek. A nyárinál hova feküdt fel a központosító karika, ha nem volt pereme a

nyomtávszélesítőnek?

Akkor lehet valamit félreérthetően írtam korábban.

A nyárinál magára a 56,5-ös "középsőrészre" ami minden Opel-en annyi ha jól tudom.

Mert annak a felninek olyan volt a középsőfurat kialakítása hogy nem kellet hogy pereme legyen a nyomtávszélesítőnek mert az 1cm-es nyomtávszélesítő ellenére is marad annyi hely abbol a 56,5-ös "középső részből" hogy felfeküdjön rá a felni.

Viszont a télikeréknél már nem,az már olyan kialakítású volt hogy ha a nyomtávszélesítő alatta maradt nem volt mire felfeküdjön így nem lehetett központosra húzni.

1ébként szerintem az hogy az 1ik felfeküdt a másik már nem,az annak volt köszönhető hogy a nyári7x16 et 38,a gyári meg 5,5x15 et 46.

Remélem így már érthető voltam. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ja, értem. Tehát a gyári kerékagy lógott még ki annyit a szélesítés alól, hogy pont elérte a központosító gyűrűt...

A gyári felnihez meg ugye nem kell külön karika, viszont kúpos kiképzése van, ezért az már nem érte el...

így már kapisch... :blink:

Így ahogy mondja uram! B)

Link to comment
Megosztás:

Szálszakadást hogy lehet észrevenni?Mert ma fogtam egy olyan kátyút,hogy azt hittem szétszakad a kocsi B)

Mondjuk így!! :blink:

Esetleg könnyebb megtalálni úgy, hogy nézed a felni peremét.. ahol odacsapja szokott lenni egy fekete folt. (gumit odakenni a felni széléhez) de ez csak brutál esetben...

Link to comment
Megosztás:

Én addig kerestem a felnit amíg találtam megfelelőt, méretben, lyukosztásban, design-ban.

Ez kb: egy év keresés volt. Kb a véleményem is kiolvasható a sorokból. :) :(

Bizony kiolvastam. ;) Az a baj, hogy tetszik és az ára is elég jóóóóó lenne... Csak hát az a pogácsa... :)

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem rosszul fogalmaztam kicsit a kérdésem... Szóval rápattannék szívesen, de nem tudom, hogy lehet-e kapni ilyen átalakítót, vagy valami hozzáértő mókussal kellene csináltatni? (azért vacogok ennyire, mert perpill a téli garnitúra van lemezfelnin fent és ha ez megoldható, akkor már nem veszek erre nyári gumit)

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Kínálnak nekem egy garnitúra 15"-os alut 90%-os gumival, viszont 4x108-as lukosztással. A srác szerint lehet tenni alá pogácsát, amivel használható a 4x100-as agyon. Tudtok nekem erről valamit mondani?

Sztem meg vedd meg a gumit, és keress rá 4X100-as felnit.Van bőven, mindenféle.Olcsóért, drágáért..........

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.