Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Na megkapta a kicsikocsi a Falken gumikat. 48000-el szegényebb lettem és 4 jó gumival meg gazdagabb ;)

Téli gumikat hogy kell tárolni? :)

Letisztítva, esetleg gumiápolóval kezelve, nem egymásra pakolva, napfénytől védett helyen

Ha felnin van akkor esetleg a guminyomást is le lehet kicsit engedni (nem teljesen csak 1,2-1,5bar ig) a tárolás idejére.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs felnin ;)

És állítva vagy fektetve?

Állítva mert az oldalfal sérülékenyebb.

Szerintem

Ha nagyon pedáns akarsz lenni akkor időnként forgathatod, hogy ne mindig ugyanott feküdjön fel, de azt csak akkor ha nagyon unatkozol, pl 40fokos meleg, lemenkülsz a hűvös pincébe és ott vannak a gumik is akkor fogasd meg :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha lefújom szilikonnal az árt?

Erről volt már kozábban vita itt.

Sokan ellenzik a szilikont és csak a spec. gumiápolókra esküsznek de vannak akik fújják szilikonnal is.

Szilikonnal kapcsolatban egy tanulság:

Ne fújd az első kereket (ha fenn van a kocsin) szilikonnal bőszen-bőven.

Ha a keréktárcsa lyukain a féktárcsára is kerül bizony csökken a fékhatás!

Anno wareszon így jártam :)

Ezek után rongyot csavartam a keréktárcsa lyukaiba.

Opelon még nem használtam szilikont sok rosszat hallottam róla (lehet alaptalan a félelmem de én inkább mellőzöm)

Link to comment
Megosztás:

Fulda carat extremo Erről valakinek van vmi tapasztalata? Vs FALKEN ZE 512?

Fulda.Nekem bejött.Bár egy kicsit jobban kopott a kormányzott keréken, de elég jó volt vele az úttartás, esős úton meg sokkal bátrabban lehetett vele közlekedni, mint mások.Kátyúkat jól bírta, mert sikerült jópárba szószerint beleszállnom, vészfékezésnél is iszonyatosat fogott.Szal nekem bejött.195/50-15

Link to comment
Megosztás:

Thx.. csak megerősitést vártam ;) Lehet akkor kérek köcsön, oszt lesz négy. sajna az én michlein és dunlop gumijaim nem voltak ilyen szerencsések.. a michik még tavaly lettek szálszakadtak, az egyik dunlop meg most a napokban ;) :)

Ejj. sose lesz ennek vége...

Link to comment
Megosztás:

Nah egy fogos kérdés :)

R15 ET38 s 185/65 4cm ültetés mellett egy Fastrára jó e vagy nem?

nekem ilyen a téli konfigom

nem ér bele sehol, de nagyon hülyén néz ki alig várom hogy visszategyem a felnit

valóban nem váltóméret mert nagyobb, de igy nagyon pontos lesz az óra

óra szerint 160 gps szerint 164

Link to comment
Megosztás:

nekem ilyen a téli konfigom

nem ér bele sehol, de nagyon hülyén néz ki alig várom hogy visszategyem a felnit

valóban nem váltóméret mert nagyobb, de igy nagyon pontos lesz az óra

óra szerint 160 gps szerint 164

Biztos vagy benne hogy a 4cm ültetéssel együtt belefér? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.