Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Milyen olyan nyári gumi van ami árban és minőségben megfelelő.Néztem michellen energit de az picit drága :)
Szia!Én tavaly BFGoodRich gumit vettem, 8k volt darabja. Michlen leány az is.Nagyon-nagyon meg vagyok elégedve vele. Sokkal jobb, mint a Barum, pedig az is jó.

Nem akarok belepofázni, de szerintem nem kellene sajnálni azt a 2-3 ezrest amennyiért megnézik a futóművet. Én minden gumicsere alkalmával megnézetem, és ha kell állítanak rajta. (biztonság mindenek előtt)

Arról még nem hallottam (lehet hogy csak én vagyok tudatlan) , hogy a keréknyomástól húznia kellene bármerre is.

Szal én mindenképp a futóművizsgálatra szavazok.

Alátámasztanám a guminyomás miatti félrehúzást! Több alkalommal volt már az évek során.De lehet, a gumi felülete nem egyenletes már egy szálszakadás miatt, és attól is húzhat a kormány.
Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom én is,amikor felraktam a télieket nem ellenőriztem a nyomást,csa az volt a fura hogy ha elengedtem a kormányt szépen úszott jobbra a gép!

Elugrottam a kúthoz ellenőrizni és egyformára felnyomtam őket!Egyből jó lett!

De egyszerű a dolog Gepárd.Következőleg,ha talizunk leengedünk valamelyik elsődől egy keveset és kipróbálhatod,aztán kútnál felnyomjuk megint rendesre.

Link to comment
Megosztás:

nem volt még kicsit korai a téli gumik levétele...

Én már múlt hét vasárnap lecseréltem.

Ma már 7 fok volt reggel, 13 fok napközben, az aszfalt ennél csak melegebb lehet.

Ilyen időben a téli csak nyúlik, kenődik, de nem tapad.

És ennél már csak jobb idő lesz. :)

Arról nem is beszélve, h ha nem sk cseréled a garnitúrákat, akkor most, vagy 1 hónap mulva, mivel megrohamozzák a gumisokat a júzerek. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én már múlt hét vasárnap lecseréltem.

Ma már 7 fok volt reggel, 13 fok napközben, az aszfalt ennél csak melegebb lehet.

Ilyen időben a téli csak nyúlik, kenődik, de nem tapad.

És ennél már csak jobb idő lesz. :)

Arról nem is beszélve, h ha nem sk cseréled a garnitúrákat, akkor most, vagy 1 hónap mulva, mivel megrohamozzák a gumisokat a júzerek. ;)

én a 10-i cserére gondoltam, akkor még nem volt ennyire sem jó az idő.

Ha minden jól megy (főleg ha tényleg annyira jó idő lesz mint amilyet igértek meteorológusaink, akkor holnap felrakom zsírúj 185/60 R14 Firestone Firehawk SZ80-akat.

Link to comment
Megosztás:

Sztem felelőtlenség, de Te tudod. Én meg majd figyelek a tükörbe, h mögöttem meg tudnak-e állni egyes későn eszmélő téligumis arcok...

Nem kell ennyire dramatizálni. 0 fokban is lehet nyárival menni meg 15 fokban is télivel. Amúgy sem lehet megcsinálni hogy vagy az egyik vagy a másik oldalra ne csúsznál el, csak ha az átmeneti időszakban esetleg leraknád a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ennyire dramatizálni. 0 fokban is lehet nyárival menni meg 15 fokban is télivel. Amúgy sem lehet megcsinálni hogy vagy az egyik vagy a másik oldalra ne csúsznál el, csak ha az átmeneti időszakban esetleg leraknád a kocsit.

Az lehet, de magamból kiindulva, nálam 0-2 fokban, ha nincs hó, akkor a nyári már érezhetően jobb.

Ugye 1 éves Dunlop Sp01 195/50r15 vs. ~ 4 éves Pirelli 175/70r13. :)

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, de magamból kiindulva, nálam 0-2 fokban, ha nincs hó, akkor a nyári már érezhetően jobb.

Ugye 1 éves Dunlop Sp01 195/50r15 vs. ~ 4 éves Pirelli 175/70r13. :)

Én is jobban szeretek szárazon nyárival menni még akár mínusz pár fokban is, de ebben az időjárásban nem nagyon lehet most semmit megjósolni, így még nekem is téli van. Mégse cserélgethet az ember 1-2 hetente garnitúrát.

Ja meg nekem nincs is meg a nyári felnim még. ;)

Link to comment
Megosztás:

A / utáni szám az ugye a magassága a guminak a szélesség arányába?

Tehát ha szélesebb gumit szeretnék akkor célszerű a / utáni számot csökkenteni?

Aláírásomban levő gápsárkányra ki milyen gumit vásárolna?

Nem márka!!!!!!!Hanem méretre? R14-es felni. :)

175/65R14

185/60R14

Bár én inkább az utóbbit javasolnám. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megkaptam ma a két hátsógumit a gumik.com-tól.

Kib@szott jól néz ki. ;)

Oldalfala nem sok van,dehát ezt tudtam a számokból is.

A dot száma 3805. ;)

Örülök neki nagyon.

Amik ott vannak árak anniért ki is hozzák ? Most nézem Falken 185/60R14 csak 10200ft :)

Mennyi idő a szállítás?

Link to comment
Megosztás:

Amik ott vannak árak anniért ki is hozzák ? Most nézem Falken 185/60R14 csak 10200ft :)

Mennyi idő a szállítás?

Így van,benne van az ott lévő árban az áfa is,és a szállításidíj is Magyarország területén.

Én ha jól emlékszem 8.-án rendeltem meg,9.-én utaltuk a pénzt amit kb 13.-án hétfőn kaptak meg,és ma délelőtt már nálam volt.Tehát bő egy hét,de amúgy kapsz egy email-t tőlük hogy mikorra várható hogy megkapod.Nagyon korrektek.Én kérdezgettem tőlük néhány dolgot mielőtt még megrendeltem volna a gumikat,és pár órán belül ott volt a válasz,de olyan megfogalmazásban,hogy azt hittem valami kiskirály vagyok. ;)

Amúgy én is Falkent rendeltem,csak a méret nem egészen ugyanez. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.