Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nem fogja vissza a széles gumi a kocsit? :)

Fenéket. Egyedül akkor gáz, ha vízre futsz, egyébként mindenben jobb.

Ja, nem. Jobban ráz, mint a ballonosabb. Viszont stabilabb is vele a gép. Nekem már nagyon ficeregnek a nyári gumik, de még tél van. ;)

Tényleg. Elsők jobban kopnak, megcserélhetem az azonos oldali elsőket a hátsókra? Azaz a jobb hátsó megy előre, az első hátra, dettó a bal oldalon. Forgás irány nem változik, szóval nem látom, h miért ne menne ez. ;)

Link to comment
Megosztás:

Tényleg. Elsők jobban kopnak, megcserélhetem az azonos oldali elsőket a hátsókra?

Naná, hogy megteheted, sőt meg is kell tenned ! Az elsők ugyanis gyorsabban kopnak. Az 5e-nkénti cserét amit pl. az Így Csináld ír kicsit sűrűnek tartom, de a nyáriakat most tavasszal én is megcserélem. Jah és természetesen centíroztasd előtte.

Link to comment
Megosztás:

Ez az "elsőt cseréljük a hátsókkal" egy régi szocis beidegződés, wareszon még tényleg mindegy

volt... azért azt figyelembe kell venni, hogy pl. az Astrán az első futómű kicsit negatívos, ezért

teljesen máshogy kopik rajta a gumi, mint a hátsón. Egy idő után mondjuk hozzákopik a megváltozott

geometriához a gumi, de addig kevesebb lesz a tapadása mindenképpen.

Link to comment
Megosztás:

Ez az "elsőt cseréljük a hátsókkal" egy régi szocis beidegződés, wareszon még tényleg mindegy

volt... azért azt figyelembe kell venni, hogy pl. az Astrán az első futómű kicsit negatívos, ezért

teljesen máshogy kopik rajta a gumi, mint a hátsón. Egy idő után mondjuk hozzákopik a megváltozott

geometriához a gumi, de addig kevesebb lesz a tapadása mindenképpen.

Mindig tanul valamit az ember :)

Eddig még én sem csináltam, de most tavasszal terveztem meglépni, mivel már 1mm a különbség a hátsók meg az elsők között. De még az elsők is 6mm-esek szal ezek után akkor hagyom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem épp van egy kis problémám a géppel jobbra huz nem erősen csak enyhén, nem is huz hanem jobbra tart mert a kormányom is kicsit jobbra áll. Problémát tegnap ota tapasztalom mivel lecseréltem a téligumeszt a nyárira.(külön felnin vannak) Viszont én mindig ugy rakom el a gumit hogy ráirom hova fog kerülni ha felrakom. Akkor lehet nekem is ilyen problémám lehet mert a gumik csak tavaly voltak fennt először és ez az első cserélye. (mármint összecserélve elsőt hátulra hátsót előlre). Sajna nemtudom hol volt mert azt nem jegyzem meg ;) Most problémám a következő gurul a gép ennyhén jobra tart gázt adok akkor is de kicsit erősebben ha fékezek tök egyenesen megy nem huz se jobbra se balra futóművet tavaly állitattam be. Most 7 végén tuti 600km megyek remélem bekopik mire haza érek ha nem akkor nemtudom majd a nyomással variálok valamit. Most minden kerékben megfelelő a nyomás a gumik nem ütnek 150-ig meghajtottam nem ütött. DE a gépnek is valahol ott a vége ;) elöl 2.1 hátul 2.0 Ja a másik hogy vékonyabb a nyári asszem 165/akármi nem 175/65. Nyáron nem kell akkora tapadás ;) Olvastam a könyvébe ezt még rálehet tenni a gépre még mielőtt valaki azt mondja tul vékony De a fogyasztás mindenek előtt :)

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belepofázni, de szerintem nem kellene sajnálni azt a 2-3 ezrest amennyiért megnézik a futóművet. Én minden gumicsere alkalmával megnézetem, és ha kell állítanak rajta. (biztonság mindenek előtt)

Arról még nem hallottam (lehet hogy csak én vagyok tudatlan) , hogy a keréknyomástól húznia kellene bármerre is.

Szal én mindenképp a futóművizsgálatra szavazok.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belepofázni, de szerintem nem kellene sajnálni azt a 2-3 ezrest amennyiért megnézik a futóművet. Én minden gumicsere alkalmával megnézetem, és ha kell állítanak rajta. (biztonság mindenek előtt)

Arról még nem hallottam (lehet hogy csak én vagyok tudatlan) , hogy a keréknyomástól húznia kellene bármerre is.

Szal én mindenképp a futóművizsgálatra szavazok.

Pedig húzhat! Nekem a régi kocsimon nemtudtuk mitől húz, aztán kiderült hogy nehezebb az egyik kerék... mert abban volt belső.

Link to comment
Megosztás:

Simán húzhat lapos kerék miatt, szoruló fék miatt, ;)

Mondom ÉN még nem láttam, hallottam ilyet de ettől függetlenül lehet.

A lapos kereket, (úgy képzelem, hogy akkor már elég rendesen kell hiányozni a levegőnek) nagyon durvának tartom, hogy ne lehessen meglátni.

Igaz volt már akit kivillogtam magam elől, hogy nézze már meg a kerekét, mivel tök lapos. Észre sem vette, hogy első defektje van és simán előzgetett. Az ilyet nem észrevenni pedig csak tehetséggel lehet. :)

Ha a fék szorul és nem veszi észre a gazdája, (annak már szaga is meg hangja is kell, hogy legyen) akkor hát.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.