Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok.:-)

Van valakinek tapasztalata az egyik Gazdaságos áruházban megjelent Tigar nyári gumikról ?

Nekem akut kellene 2 db. 185/60 R14-es..

Még akkor is ha ilyen pocsék az idő.:-)

Én is néztem, (nem vételi szándékkal) és láttam, hogy rá van írva: "madeinyugoslavia"! Képzelheted, hogy milyen öreg, ha emlékem nem csal vagy 10 éve nincs ilyen ország! nagyon felejtős!

Link to comment
Megosztás:

Milyen olyan nyári gumi van ami árban és minőségben megfelelő.Néztem michellen energit de az picit drága :)

Nokian NRT2 - nekem ez van és én szeretem... de más biztosan mást mond. De érdemes vásárlás elött jól szétnézni... hihetetlen árbeli különbségek vannak, és ha kifogsz egy jó akciót, sokat nyerhetsz... .

Link to comment
Megosztás:

Milyen olyan nyári gumi van ami árban és minőségben megfelelő.Néztem michellen energit de az picit drága :)

Én is most készülök nyári garnitúrát venni. A fórumon javasoltak közül a Falken-t választottam. (A másik a Dunlop sp1 lett volna. Kaptam rá árat a dealertől: ~13k/db) A Falken Újpesten átvéve 10900, de helyben a gumisnál 11100. Naná, hogy helyben veszem! A fórumon dícsérték a jó tulajdonságait, a gumis is nagyon elégedett vele és ami a fő dolog: japán gumi, Japánban gyártva!

Sajnos nagyon sok rossz tapasztalatot hallottam neves márkákkal kapcsolatban amiket Romániában, Szerbiában gyártottak. Legutóbb Michelint láttam Tescóban 20 ezerért és rá volt írva: madeinrussia!!! Ha nekem fizetnének, akkor sem tenném fel!

Semperitet sem tennék fel, mert 10 éve nekem 50000 km után olyan fűrészfogas lett az gyárilag szerelt gumi, hogy a kerékzaj miatt majdnem kerékcsapágyat cseréltek nekem. Szerencsére kerékcserével kiderült a baj. És nem a lengéscsillapító tette ám!

Link to comment
Megosztás:

Én is most készülök nyári garnitúrát venni. A fórumon javasoltak közül a Falken-t választottam. (A másik a Dunlop sp1 lett volna. Kaptam rá árat a dealertől: ~13k/db) A Falken Újpesten átvéve 10900, de helyben a gumisnál 11100. Naná, hogy helyben veszem! A fórumon dícsérték a jó tulajdonságait, a gumis is nagyon elégedett vele és ami a fő dolog: japán gumi, Japánban gyártva!

Sajnos nagyon sok rossz tapasztalatot hallottam neves márkákkal kapcsolatban amiket Romániában, Szerbiában gyártottak. Legutóbb Michelint láttam Tescóban 20 ezerért és rá volt írva: madeinrussia!!! Ha nekem fizetnének, akkor sem tenném fel!

Semperitet sem tennék fel, mert 10 éve nekem 50000 km után olyan fűrészfogas lett az gyárilag szerelt gumi, hogy a kerékzaj miatt majdnem kerékcsapágyat cseréltek nekem. Szerencsére kerékcserével kiderült a baj. És nem a lengéscsillapító tette ám!

Én is a falken felé hajlok minden szuper minden jó még az ára is DE ami kételyt ébreszt bennem, hogy mindenki azt mondja hamar, nagyon hamar elkopik. Állítólag kímélve is max 40ekm.

Filózom az SP01-en is. Amíg tökölök, hogy melyiket talán összejön az árkülönbözet és akkor egyértelmű lessz: SP01

Link to comment
Megosztás:

Én is a falken felé hajlok minden szuper minden jó még az ára is DE ami kételyt ébreszt bennem, hogy mindenki azt mondja hamar, nagyon hamar elkopik. Állítólag kímélve is max 40ekm.

Filózom az SP01-en is. Amíg tökölök, hogy melyiket talán összejön az árkülönbözet és akkor egyértelmű lessz: SP01

de ha addig jó lesz akkor sztem ne hezitálj ezen

a Barum nem kopott (csak kecskeméten a zárt pályán :) ) de nem is volt jó

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal majdnem egyárasak is, az SP01 kicsit drágább. De tény, mindkettőnek megvan a saját

előnye a másikkal szemben. A SP01 kiváló vízen, a Falken pedig olyan erős szerkezetű, hogy a legkátyúsabb

úton is nyugodt lelkiismerettel végigdöngethetsz vele. :)

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal majdnem egyárasak is, az SP01 kicsit drágább. De tény, mindkettőnek megvan a saját

előnye a másikkal szemben. A SP01 kiváló vízen, a Falken pedig olyan erős szerkezetű, hogy a legkátyúsabb

úton is nyugodt lelkiismerettel végigdöngethetsz vele. :)

Aaaaz jóóóó lesz nekem, mert épp egy hete kaptam egy lassú defektet az Eurotec (madeinfrance) j.e. télimbe a belső oldalfalon. Este álltam be a garázsba még "jó" volt, és reggelre tök lapos. A gumis egy dikicset símán benyomott a lukba a futó alatt az oldalfalon kb 2 cmre. Kérdi, hogy nem találtam-e meg egy jólora gödröt? Én nem is emlékeztem rá, de a nejem igen, hogy este hazafelé amikor Csobánka és Pilisvörösvár között rallyeztam hazafelé, volt egy nagy csatt. (Nekem se sikerülhet minden!) Szóval ez a gumi már csak 2 hetet lesz fent, jövőre csere. Kár, pedig csak 7000 van benne! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szóval ez a gumi már csak 2 hetet lesz fent, jövőre csere. Kár, pedig csak 7000 van benne! :)

Esetleg ez azt is akarja előrevetíteni, hogy nem annyira jó a minősége?Mert gondolom egy komolyabb csatott te is megjegyeztél volna.................

Vagy összeségében jó gumi volt téliben?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg ez azt is akarja előrevetíteni, hogy nem annyira jó a minősége?Mert gondolom egy komolyabb csatott te is megjegyeztél volna.................

Vagy összeségében jó gumi volt téliben?

A francia gyártmányú téli Eurotec eddig jónak mutatkozott, igaz van ABS-em és nem teszteltem úgy, hogy a kanyarstabilitásának szélső értékét próbálgassam. Egyszerűen a forgalomban jól éreztem magam vele, tudtam havason haladósan menni. Egyszer szárazon megfuttattam kb 180-ig, rezzenés nélkül futott. November óta van fenn, 7000-et futottam és a kopását nem mértem még. Azt tudom, hogy 8 mm-ről indult. Ha majd lekerül megmérem. Ezelőtt G Astrán nekem kb 1-1,5 mm-t kopott egy téli, egy szezonban/ kb 10-12000 km (Goodyear).

Különben az utóbbi 6 évben (kb 180000km) ez volt a harmadik defektem és mindíg ugyanúgy történt. Este beállásnál még jó, reggelre pedig lapos. Lehet, hogy szerencsés vagyok? :)

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Méret 175/65R14

Gyártmány FALKEN

Mintázat T SN 828

Sebesség határ T:190 km/h

Rendeltetés nyári

Fajta személy

Bruttó ár/db. 10 944 Ft

Ez jó? :)

Ez lehet a mérvadó: http://www.autogumi.org/falken/ze_512/ .

Egyébként én nem vennék "T" sebességhatárút a helyedben, inkább "H"-t! Abból is a 185/60-14 et!

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.