Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nem akarom offolni a topikot, de egy-két gondolatot hozzáfűznék a kerékőrök hatásosságához. Szerintem minden kerékgarnitúra -legyen az téli gumi lemezfelnin vagy nyári gumi alufelnin) veszélynek van kitéve, amin a felni esztétikus, a gumi meg szinte új vagy újszerű, a kocsiban nincs riasztó és a lopás szempontjából kedvező helyen parkol. Mivel a városokban nagy számban parkolnak ilyen kocsik, szerintem még egy könnyebben leszerelhető kerékőr is már bizonyos védelemmel bír. Tehát ne vegyük azt alapul, hogy a szervízben pár perc alatt leszedték fogóval. Egy keréktolvaj szerintem nem fog percekig bíbelődni a sötétben, hanem simán továbbáll. Persze leszedhetetlen kerékőr sincs. Tehát ha valamit nagyon kinézetek, ahhoz elkészítik az ellendarabot vagy ellopják autóstul. Pl. ha én elveszíteném az ellendarabomat, akkor gyurmával levenném a mintát, tolómérővel a méretet és cégemnél elkészítetném.

Én teljes mértékben igazat adok a kolegának.

Fogadjátok meg a tanácsát, vegyetek kerékőr csavart és foglalkozzatok a Rhein Neckar-ral! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én ez alapján biztos nem venék alufelnit.

Inkább próbálnék(és elég sokat is próbáltam)keresni a google-ban olyan astrát,amin a nekem tetsző kerék van.

Szerintem ez nagyon nem valósághű,de ha valakinek ezen a progin tetszik az adott kerék,az nyugodtan megveheti mert élőben nagyon 5ös lesz! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem.Van-e valakinek tapasztalata a Hankook nyári gumijaival kapcsolatban, ill. a 195/55-15-nek mi lehet a "még jó rá" megfelelője?

A szüleim új autója ilyen fajtájú gumivla van szerelve, és gyakorlatilag nem tudok róla semmit, valamint a legolcsóbb 195/55-15-ös téli gumi is 21000ft környékén mozog.S, most még erősen tél van.

Link to comment
Megosztás:

Sima acél felnik mennyibe kerülnek bontóban 14"-osak?

3-5k körül szerintem, de nagyon nehéz jót találni... haver elvitt egy bontóból kb 10db felnit, amiből gumisnál való kipörgetés után kettő lett olyan, ami úgyahogy használható volt... szóval macera, bontósok a jobb felniket gyorsan eladják, úgyhogy csak a rosszabbak maradnak. Ráadásul a külső állapotuk is rendszerint elég rossz. Én azthiszem inkább majd új felniket veszek, bár nekem 13"-mas kell, az olyan 7-8k körül van új.

Link to comment
Megosztás:

3-5k körül szerintem, de nagyon nehéz jót találni... haver elvitt egy bontóból kb 10db felnit, amiből gumisnál való kipörgetés után kettő lett olyan, ami úgyahogy használható volt... szóval macera, bontósok a jobb felniket gyorsan eladják, úgyhogy csak a rosszabbak maradnak. Ráadásul a külső állapotuk is rendszerint elég rossz. Én azthiszem inkább majd új felniket veszek, bár nekem 13"-mas kell, az olyan 7-8k körül van új.

Na ja de akkor gumikkal együtt durva kiadás lenne hirtelen ha újjat veszek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Októberben vettem 3 darabot 10000-ért és 9000-be került a felnijavítás rajta. Szóval 6300/db amibe nekem van.

Hát igen... ezért vagyok én úgy vele, hogy inkább rendelek majd újat. Az igaz, hogy 1-2-3 ezerrel drágább, de megspórolok egy csomó rohangálást (bontóból haza, onnan gumis, vagy jobb esetben rögtön gumis, utána fényezőhöz rohangálni), meg egy csomó szívást (használhatatlan valamelyik felni, csúnya lesz a fényezés, stb). Persze kilehet fogni elsőre jót, de nagyon ritka. És még akkor sem árt egy alapos homokfúvás + festés. Bár festés új felninél sem árt, hogy "örökéletű" legyen. Vannak nagyon jó gumi-műanyag alapú festékek, amik elég nagy védelmet nyújtanak a karcolások okozta rozsdásodás ellen. Haverom is ilyet csináltatott a használt felnijeire, nagyon szép lett.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet marad a gumicsere az a legolcsóbb egyelőre :rolleyes:

Pedig jó lett volna külön garnitúra kerék de annyi pénzem nincs most :D

Hát igen, én is így vagyok vele... cserélgetem a gumikat amíg nincs felni. Eddig azért húzódott a dolog, mert én is bontóból vagy egyéb helyről akartam használtat, de nemsikerült jót (de még rosszat se nagyon), mostmeg azért, mert újat akarok, de arra meg nincs zsé :blink: Úgyhogy mostmég felrakatom a nyárigarnitúrát a jelenlegi, igencsak leharcolt állapotban levő felnikre, amik mondjuk teljesen jók, csak csúnyák ;) Ha lesz új felni, lefúvatom őket homokkal, és lefestem. A téligumikhoz tökéletesek lesznek.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet marad a gumicsere az a legolcsóbb egyelőre :rolleyes:

Pedig jó lett volna külön garnitúra kerék de annyi pénzem nincs most :blink:

Én szeptemberben vettem 4db 14-es felnit bontóban (www.opelbonto.hu) 4eFt/db

2db pótkerék lehetett mintha zsír új lenne a másik kettő már használtabb de nem rozsdás.

Jól megnéztem őket de mivel 3 jó volt az utolsót csak bevágtam a csomagtartóba.

Gomisnál kiderült 3 tökéletes 1szar. Gyors megoldásként a pótkerék lett belőle és a pótkerék felnijére ment a téli.

Így nekem nem volt plussz kiadás se festés se felnijavítás.

Szerintem a lényeg, hogy szezon előtt menjen az ember akkor van miből válogatni és össze lehet szedni egy garnitúra jó felnit és természetesen alaposan megnézni mindet!

Link to comment
Megosztás:

Én szeptemberben vettem 4db 14-es felnit bontóban (www.opelbonto.hu) 4eFt/db

2db pótkerék lehetett mintha zsír új lenne a másik kettő már használtabb de nem rozsdás.

Jól megnéztem őket de mivel 3 jó volt az utolsót csak bevágtam a csomagtartóba.

Gomisnál kiderült 3 tökéletes 1szar. Gyors megoldásként a pótkerék lett belőle és a pótkerék felnijére ment a téli.

Így nekem nem volt plussz kiadás se festés se felnijavítás.

Szerintem a lényeg, hogy szezon előtt menjen az ember akkor van miből válogatni és össze lehet szedni egy garnitúra jó felnit és természetesen alaposan megnézni mindet!

Ezek szerint ugyanoda járunk felniért. valszeg én voltam utánad, mert nekem a 3 gagyi jutott 10k-ért. Előbb nem mehettem, mert még nem volt meg ez a kocsim. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint ugyanoda járunk felniért. valszeg én voltam utánad, mert nekem a 3 gagyi jutott 10k-ért. Előbb nem mehettem, mert még nem volt meg ez a kocsim. :blink:

Nem akartak mindenféle felnit rádsózni?

Nekem eladtak volna mindent mikor mondtam, hogy f astra 14-es felni.

Először ötlyukút adtak -mondtam NANE- aztán 4lyukút de nem stimmelt az ET -visszakérdés ET? - lehet most sem tudják mi az. Szóval oda kellett nagyon figyelnem de megérte.

Ja és a neten akkor még 3eFt szerepelt a 14-es felniknél. Kiscsaj mondja 4eFt/db mondom de a neten 3... erre telefon főnöknek, főnök szerint is 4eFt honlap régi hát ennyi a történet.

Kettőt először gumistol akartak persze többért eladni de mondtam nekem gumi nélkül kell különben itthagyom. Levették a gumit. :rolleyes:

Szóval megérik a pénzüket ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem akartak mindenféle felnit rádsózni?

Nekem eladtak volna mindent mikor mondtam, hogy f astra 14-es felni.

Először ötlyukút adtak -mondtam NANE- aztán 4lyukút de nem stimmelt az ET -visszakérdés ET? - lehet most sem tudják mi az. Szóval oda kellett nagyon figyelnem de megérte.

Ja és a neten akkor még 3eFt szerepelt a 14-es felniknél. Kiscsaj mondja 4eFt/db mondom de a neten 3... erre telefon főnöknek, főnök szerint is 4eFt honlap régi hát ennyi a történet.

Kettőt először gumistol akartak persze többért eladni de mondtam nekem gumi nélkül kell különben itthagyom. Levették a gumit. ;)

Szóval megérik a pénzüket :D

MI a különbség az 5 és a 4 lyukas között? :rolleyes: Mi az az ET? :blink:

Link to comment
Megosztás:

MI a különbség az 5 és a 4 lyukas között? :rolleyes: Mi az az ET? :blink:

Az öt lyukút 5 csavar fogja a kerékagyhoz, a másikat 4. Vectrákon általában 5 lyukú, Astrákon a régebbieken (pl: F) 4.

Az ET pedig a felni felfekvési felületének a felni középvonalától való eltérése mm-ben.

Minél kisebb az ET annál kintebb kerül a kerék, mármint ugyanolyan széles felni esetében.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.