Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

simán le lehet húzni, erő kérdése

és az a kis hely, ami marad, elég ahhoz, hogy hozzáférj

amúgy a belseje meg kitekerhető bármivel

Viszont azt írtad, hogy az amatőrök ellen jó.... a profik meg úgyis viszik, ha akarják, akár kocsival együtt... :)

Asszem jövőhéten jobban megsasolom... meg szétnézek... hátha van más, normális minőségű is.

THX!

Link to comment
Megosztás:

Antinak sem esett ki a kereke, és ha jól tudom neki is így volt (van) felfogatva. :D

Pedig, tesztelve volt rendesen...lsd szlalom Szemesen... ;)

Ha jó minőségűt veszel, mint pl (Ivannorbi hozzászólása pár oldallal előlrébb) McGuard, nekem is ez van, akkor azért olyan nagy gond nem lehet vele...jobban bírja mint az OZ... ;)

(Mackósajt! Csak hogy érezd a törődést: A kerékőr a gumi vagy felni? :) )

Link to comment
Megosztás:

Kifejtenéd pontosabban? Lécci! :rolleyes:

Nekem most ez van és egy kalap kaki.Nem ér semmit és ráadásul csúnya is.Egyet már el is hagytam menet közben.Sokkal többet ér ha olyat veszel amit a többiek mondanak.Egy elönye lenne hogy kulcsal tudod rázárni és ha ellopnák az autódat akkor szívnának a levételel,de mivel simán le lehet venni kulcs nélkül ez se elöny.Egy müanyag ház az egész.

Link to comment
Megosztás:

Pont ma néztem havernak Locky kerékőr készletét, aminek a csavarfeje förben fogazott (mint a kormány rögzítésénél) és három helyen van pár milliméteres lelapolás. Álcázáskét pedig vékony lemezből készült hatlapú csavarfejutánzattal lehet leplezni a turpisságot. Lemezfelninél egy jobb csőfogóval szerintem letekerhető, de alufelni süllyesztett furatában kellő védelmet ad, feltételezve, hogy a fogazás variációja nem 1-2 típusból áll. Az ára ha jól emlékszem 8 ezer körül van.

Link to comment
Megosztás:

Pont ma néztem havernak Locky kerékőr készletét, aminek a csavarfeje förben fogazott (mint a kormány rögzítésénél) és három helyen van pár milliméteres lelapolás. Álcázáskét pedig vékony lemezből készült hatlapú csavarfejutánzattal lehet leplezni a turpisságot. Lemezfelninél egy jobb csőfogóval szerintem letekerhető, de alufelni süllyesztett furatában kellő védelmet ad, feltételezve, hogy a fogazás variációja nem 1-2 típusból áll. Az ára ha jól emlékszem 8 ezer körül van.

Én még anno 5e. alatt vettem tavaly.De a lemezfelnis dolgot viszont meg tudom erősíteni.Speed anyukájának offSuzukijáról így lett leszedve a kerékőr.

Link to comment
Megosztás:

Lemezfelnihez olyat ildomos használni, aminek a csavarfején van egy külső hengeres rész, ami elforog. Persze, ha ezt valahogy le lehet feszíteni róla, akkor már rá lehet fogni fogóval.

Szerintem is ez a legjobb.Egy lemezfelniért meg senki nem fog annyit küzdeni hogy lefeszítse róla azt a külső részt.

Link to comment
Megosztás:

Lemezfelnihez olyat ildomos használni, aminek a csavarfején van egy külső hengeres rész, ami elforog. Persze, ha ezt valahogy le lehet feszíteni róla, akkor már rá lehet fogni fogóval.

Én néztem ilyet is, amikor a McGuard-ot vettem, elég randa volt! Nagy durung kinézetű, lehet, hogy még a kocsit is berázza bizonyos sebességnél :rolleyes: . (Bár, biztos több fajta is van belőle) Még az is megfordult a fejemben, hogy be sem férne az alufelni furatába (pedig biztos befér).

Link to comment
Megosztás:

Egy lemezfelniért meg senki nem fog annyit küzdeni hogy lefeszítse róla azt a külső részt.

Nem akarom offolni a topikot, de egy-két gondolatot hozzáfűznék a kerékőrök hatásosságához. Szerintem minden kerékgarnitúra -legyen az téli gumi lemezfelnin vagy nyári gumi alufelnin) veszélynek van kitéve, amin a felni esztétikus, a gumi meg szinte új vagy újszerű, a kocsiban nincs riasztó és a lopás szempontjából kedvező helyen parkol. Mivel a városokban nagy számban parkolnak ilyen kocsik, szerintem még egy könnyebben leszerelhető kerékőr is már bizonyos védelemmel bír. Tehát ne vegyük azt alapul, hogy a szervízben pár perc alatt leszedték fogóval. Egy keréktolvaj szerintem nem fog percekig bíbelődni a sötétben, hanem simán továbbáll. Persze leszedhetetlen kerékőr sincs. Tehát ha valamit nagyon kinézetek, ahhoz elkészítik az ellendarabot vagy ellopják autóstul. Pl. ha én elveszíteném az ellendarabomat, akkor gyurmával levenném a mintát, tolómérővel a méretet és cégemnél elkészítetném.

Link to comment
Megosztás:

Na, megvettem az új téligumikat (most, hogy hamarosan vége a télnek :blink: ).

Holnap lesznek felszerelve, kíváncsi leszek a különbségre!

Most is téli van fenn, de már elég sok éves lehet (meg sem merem nézni, hogy mennyi :rolleyes: ).

Most még a gyerek játszik vele. Remélem nem harapja ki! ;)

Aranyos a kis manó! Gratula!

viszont csak két csavar fogja majd rendesen a kereket, mert ugye a kerékőrt nem szabad megtépni

Miért ne lehetne egy kerékőrt meghúzni rendesen????

Link to comment
Megosztás:

gondolj bele, hogy a kis barázdák mennyivel kisebb szilárdságot adnak

simán elnyírod, ha nagyon megtéped

lehet, hogy nem elsőre, de pár lecsavar-felcsavar, oszt szevasz

Nekem ezért szimpatikus a McGuard, mert ezen elég nagy felületen érintkezik a csavar az ellendarabbal, nem úgy, mint annál a fajtánál (nevét nem tudom), ahol csak 3 bemarás van a csavarfej palástján. Na, meg az anyagminőség sem mellékes. Szerintem simán megéri a 3-4000Ft pluszt.

Link to comment
Megosztás:

a McGuard is ugyanez

macguard.jpg

rendes csavarhoz hasonlítsd a felfekvő felület méretét és megérted, miért nem szabad tépni

én láttam már elnyíródott mekgárdot :rolleyes:

Én nem azt írtam, hogy ugyanúgy megtépheted, mint a normál kerékcsavart, de nekem úgy tűnt, hogy passzentos az ellendarabbal, és stabilan rá lehet fogni. Mondjuk majd a leszedésre leszek kíváncsi, az szokott a nehezebb lenni. Azért össze lehet hasonlítani a két kép alapján a minőséget, meg azt a felületnagyságot, ahol az ellendarab a csavarfejhez csatlakozik.

5865664.jpg

Ui.: Én már láttam elég megviselt normál kerékanyát is. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.