Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

a dot száma: n3fh 5a3327

ezt nem igazán tudom értelmezni :) (2027 33.heti gumma :) ), a régi számozás hogy müködik?

A TotalCar-ról lestem:

"A gyártási időre 2000 után az utolsó négy, 2000 előtt az utolsó három szám utal. Ebből az első két szám a gyártás hetét, míg az utolsó egy (<2000.), vagy két (2000.<) szám az évszám végét jelöli.

Pl. ha 4302 az utolsó négy szám, akkor az abroncs 2002 43. hetében készült, ha viszont mondjuk 218 az utolsó három karakter, akkor az abroncsot 1998 21. hetében gyártották."

E szerint: '97 32. hetében készült. Hát, nem egy friss gumi! :blink:

Link to comment
Megosztás:

A TotalCar-ról lestem:

"A gyártási időre 2000 után az utolsó négy, 2000 előtt az utolsó három szám utal. Ebből az első két szám a gyártás hetét, míg az utolsó egy (<2000.), vagy két (2000.<) szám az évszám végét jelöli.

Pl. ha 4302 az utolsó négy szám, akkor az abroncs 2002 43. hetében készült, ha viszont mondjuk 218 az utolsó három karakter, akkor az abroncsot 1998 21. hetében gyártották."

E szerint: '97 32. hetében készült. Hát, nem egy friss gumi! :blink:

ja én is megtaláltam. jövőre kuka. sztem márciuba felrakom a nyárikat, ha nem lesz hó.

addig le kell füstölnöm, mer van még rajta futófelület :) a hátsókon főleg...

Link to comment
Megosztás:

pár hozzászólással ezelőtt írta le: drift kézifék nélkül :) :blink: :lol: :)

ja, vagy átteszem a hátsókat előre.

viccet félretéve. szerintetek el lehet adni még ezeket, mennyiért? (bár nem tom mennyire lenne etikus, nem is akarom igazán, átverni meg főleg nem akarok senkit)

kérlek, legközelebb kerül a vulgáris szóhasználatot, köszi

Módosítva : bazs
Link to comment
Megosztás:

ajándékba szerintem játszani, mert az értéke nulla

ha pénzért adod, az már eleve átverés

szerintem is :)

tavaly még nem volt ilyen szar. akkor még jónak éreztem. csak az a baj, hogy mostmár magamat is átverem. de 2 hónapra nem veszek új gumit. vajon melyik lehet a jobb, a régi téli, vagy az új nyári? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Kérédem akadt gumi, ill. felni ügyben.

195/50r15-ben gondolkozva keresgéltem...

Falken ZE-512

Matador MP41-Aquilla

PIRELLI P5000 DRAGO

BFGoodrich Profiler G

MARANGONI Zeta Linea

GoodYear F1GSD3

Ezek közül melyik lenne jobb? Illetve mit tudtok róluk? mennyire képesek megtartani a kocsit száraz, ill. vizes úton?

Alufelni terén...

6,5x15-ösre, vagy 7x15-ösre kerüljenek?

ET38-al ugye nem fognak beleérni semmibe?

Link to comment
Megosztás:

Kérédem akadt gumi, ill. felni ügyben.

195/50r15-ben gondolkozva keresgéltem...

Falken ZE-512

Matador MP41-Aquilla

PIRELLI P5000 DRAGO

BFGoodrich Profiler G

MARANGONI Zeta Linea

GoodYear F1GSD3

Ezek közül melyik lenne jobb? Illetve mit tudtok róluk? mennyire képesek megtartani a kocsit száraz, ill. vizes úton?

Alufelni terén...

6,5x15-ösre, vagy 7x15-ösre kerüljenek?

ET38-al ugye nem fognak beleérni semmibe?

én most vettem goodyeart. elég jó áron volt az abaquanal. meg én eddig rosszat nem láttam/hallottam róla sehol. ha visszaolvasol kicsit, én is kérdezgettem pár hete ilyneket. pirelliről lebeszéltek, matador szerintem nem egy kat. a goodyearrel. többiről nem tudok nyilatkozni. gyakorlati tapasztalat majd tavasszal jön.

6,5*15ös ritka méret. 7*15ből jóval nagyobb a választék. mind2 felmegy, megfelelő ETvel. bazs okitása után "tudom" ezeket.

még esetleg nézhetsz yokohama A520 / A539et is.

Link to comment
Megosztás:

Kérédem akadt gumi, ill. felni ügyben.

195/50r15-ben gondolkozva keresgéltem...

Falken ZE-512

Matador MP41-Aquilla

PIRELLI P5000 DRAGO

BFGoodrich Profiler G

MARANGONI Zeta Linea

GoodYear F1GSD3

Ezek közül melyik lenne jobb? Illetve mit tudtok róluk? mennyire képesek megtartani a kocsit száraz, ill. vizes úton?

Alufelni terén...

6,5x15-ösre, vagy 7x15-ösre kerüljenek?

ET38-al ugye nem fognak beleérni semmibe?

Falken vagy GoodYear, bár inkább az utóbbi.

Sehová nem fog beleérni, nekem 205os van fent és sehol nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

Kérédem akadt gumi, ill. felni ügyben.

195/50r15-ben gondolkozva keresgéltem...

Falken ZE-512

Matador MP41-Aquilla

PIRELLI P5000 DRAGO

BFGoodrich Profiler G

MARANGONI Zeta Linea

GoodYear F1GSD3

Ezek közül melyik lenne jobb? Illetve mit tudtok róluk? mennyire képesek megtartani a kocsit száraz, ill. vizes úton?

Alufelni terén...

6,5x15-ösre, vagy 7x15-ösre kerüljenek?

ET38-al ugye nem fognak beleérni semmibe?

Én biztos nem raknék 15"os alufelnit a caravanra mert szerintem kicsi és elveszik alatta,ha már áldozol rá pénzt.Nincs akkora árkülönbség a kettő között.

Link to comment
Megosztás:

Thx a gyors válaszokat!

Én is inkább Falken és Goodyear között vacilláltam, bár az a marangoni is érdekes darab lehet, ha igaz amit az oldalukon írnak.

Felni tekintetében azért 15'', mert így még viszonylag "ballonos" marad, és nem vágja nagyon hamar haza a futóművet.... mert sajnos felénk sem jobbak az utak, mint Pesten. :blink:

viszont a 7''-es szélesség nem a felső határ a 195-nél....vagy úgyis fogok majd nagyobbat tenni rá. Mi? :)

ha a 6,5 annyira ritka, gondolom a 6-ossal ne is próbálkozzak, mert nagyon "szűk"?

Link to comment
Megosztás:

Thx a gyors válaszokat!

Én is inkább Falken és Goodyear között vacilláltam, bár az a marangoni is érdekes darab lehet, ha igaz amit az oldalukon írnak.

Felni tekintetében azért 15'', mert így még viszonylag "ballonos" marad, és nem vágja nagyon hamar haza a futóművet.... mert sajnos felénk sem jobbak az utak, mint Pesten. :blink:

viszont a 7''-es szélesség nem a felső határ a 195-nél....vagy úgyis fogok majd nagyobbat tenni rá. Mi? :)

ha a 6,5 annyira ritka, gondolom a 6-ossal ne is próbálkozzak, mert nagyon "szűk"?

6*15 öt én még nem is láttam, csak gyáriba. jó az a 7*15. szerintem.

múltkor bazs linket ebayról egy volk felnit. meg máshol is láttam ebayon. ííí na az felni. ha lesz 400am egy garnitúrára, veszek egyet :)

Link to comment
Megosztás:

5,5x15 a coupe astráján lévő gyári gsi felni

amúgy gyári opelből van 6x15 is

a 195/50R15 és a 205/45R16 oldalfala között 5 mm a különbség, ami minimális

tévhit, hogy a 195/50R15 "ballonos" gumi, az igenis "peres" gumi

pontosabban átmenet a kettő között és igazából egyik sem, így olyan, mint pl egy 4évszakos gumi, semmire nem jó

tényleg felesleges ilyenben gondolkozni, ahogy coupe is mondta

tehát szerintem vegyél 16ost, vagy ha már 15, akkor 205/50R15, mint Tomnak, annak legalább van oldalfala

Link to comment
Megosztás:

THX!

Tudom, hogy nem nevezhető "ballonos"-nak a 195/50r15, de azért a 16''-hoz képest az...sokszor lehet, hogy pont az az 5mm menti meg a felnit. Viszont ebből kiindulva, a 205-ös tényleg jobb...annak még 5mm előnye van, és ráadásul az a leginkább passzoló váltóméretileg.

Asszem futok egy kört 205/50r15-ben... 16''...nem valószínű, hogy lesz rajta, mert azt már a futómű jobban észrevenné. Szerintem egy jó felniválasztástól nem fog a 15-ös se elveszni alatta..., bár eddig a kerekét ritkán nézték meg, mindenki a színe miatt sasolta a kocsit.

Ja...a javasolt méreteket kiszámolgattam:

a 175-ös a gyári...annál ezért van 0% és 100km/h

méret: oldalfal: km-óra csalása: km/h:

175/65r14 113,8 mm 0,0 % 100,0

195/50r15 97,5 mm 1,2 % 98,8

205/45r16 92,2 mm -1,3 % 100,5

205/50r15 102,5 mm -0,5 % 101,3

Link to comment
Megosztás:

THX!

Tudom, hogy nem nevezhető "ballonos"-nak a 195/50r15, de azért a 16''-hoz képest az...sokszor lehet, hogy pont az az 5mm menti meg a felnit. Viszont ebből kiindulva, a 205-ös tényleg jobb...annak még 5mm előnye van, és ráadásul az a leginkább passzoló váltóméretileg.

Asszem futok egy kört 205/50r15-ben... 16''...nem valószínű, hogy lesz rajta, mert azt már a futómű jobban észrevenné. Szerintem egy jó felniválasztástól nem fog a 15-ös se elveszni alatta..., bár eddig a kerekét ritkán nézték meg, mindenki a színe miatt sasolta a kocsit.

Ja...a javasolt méreteket kiszámolgattam:

a 175-ös a gyári...annál ezért van 0% és 100km/h

méret: oldalfal: km-óra csalása: km/h:

175/65r14 113,8 mm 0,0 % 100,0

195/50r15 97,5 mm 1,2 % 98,8

205/45r16 92,2 mm -1,3 % 100,5

205/50r15 102,5 mm -0,5 % 101,3

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

e szerint 175/70R13 hoz képest

195/50R15:

100at mutat 100,1el mész -> 0,1% az eltérés.

205/50R15:

100at mutat 101,9el mész -> 1,9% az eltérés.

205/45R16:

100at mutat 102,7el mész -> 2,7% eltérés.

ez mind 3% alatt van, igy mind váltóméret, de a 195/50 a legközelebbi.

Link to comment
Megosztás:

Én is inkább Falken és Goodyear között vacilláltam, bár az a marangoni is érdekes darab lehet, ha igaz amit az oldalukon írnak.

Marangoniról én csak rosszat olvastam/hallottam eddig, szerintem marad a két már bevált és bizonyított márkánál. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Egy nyolc éves téligumi szerintem sokkal keményebb, mint egy vadi zsír nyárigumi. Egyébként, száraz úton még 0 fok környékén is jobb a nyárigumi tapadása (az a +7celsiusos dolog csak szöveg), mint a télié. Főleg, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a nyári általában szélesebb. Sőt, az új nyári guminak valószínűleg a mintázata is mélyebb, mint a régi télinek, tehát a hóban is jobban kapaszkodik. Egyedül a mintázat kialakítása lehet ideálisabb a télinek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.