Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

valójában nem mindegy

nekem 3 szettem volt

egy a trabin, egy másfajta a calin, aminek végül elhagytam a kulcsát, így vettem egy másikat a porsche felnihez, amiből ráadásul le is kellett vágnom, mert hosszú volt

a lényeg, hogy van vagy 3 fajta menet, meg 5 fajta hosszúság, így ezek variálásával kb 20 fajtát gyárt ez a cég

van egy katalógus amiben megtalálod, hogy mire mi kell (illetve a dobos hátulján is rajta van)

pesti beszerzési forrást tudnál mondani? esetleg webes katalógus?

Köszi! :)

ha esetleg veszel / érdeklődsz, akkor tájékoztatsz majd minket is az árakról / méretekről? :blink:

Link to comment
Megosztás:

szerintem webes katalógusuk nincs, de bemész bármilyen gumishoz és ad neked :o

astrára való kerékőr a startguminál 6000 és 8000 között mozog. ezt én sokalltam kicsit, még utánajárok. a 6000es az MiM, vagy mi.

viszont megvettem nyárra a gumikat. Goodyear eagle F1 195/50R15 :) :blink: :) :lol: és a legjobb, hogy 2005 47.heti gyártás! még friss,meleg :D most nagyon happy vok. majd este csinálok pár képet, csak most rohanok.

Link to comment
Megosztás:

Naszóval kép a kerékőrről: http://www.auto-max.sk/en/vonkajsie_doplnky2.html az a sárga kupakos. Biztos beszerezhető a Tompa Mihály úti üzletükben is, az oldalukon van telefonszám is: http://www.sziklai.hu/

Szerintem mechanikusan elég hatásos a tolvajok ellen, árban is verhetetlen, csupán az a kérdés, milyen számú variációban készül a csavarfej és a hozzá való ellendarab. Ja, Opelekhez a 12x1,5 25 C jelűt írják.

Módosítva : RobesPierre
Link to comment
Megosztás:

Nekem előző ótómon (Samara) volt ilyen kerékőr az első kerekeken...először csak néztem mijabráner az :blink:

Amit adtak hozzá kerékkulcsot abba bele kell tenni olyan mint egy kis adapter és ezeket CSAK azzal lehetett leszedni :)

Aztán végülis jó dolog,és majd alufelni mellé beruházok én is valszeg :)

Link to comment
Megosztás:

Én a Topguardot ajánlom, az 8 pénz ha minden igaz, a Servico-ban lehet kapni...

Nekem mindig is az volt, és nagyon jól bírja a sok le illeteve felrakást, ellentétben Sonique vett OZ-tés és már 2 csere után elnyalódott...:-(

Nem túl jó, ha nem bíjra leszedni az ember, és le kell hekkelni...az a 2 ropi nem ér annyit... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Én a Topguardot ajánlom, az 8 pénz ha minden igaz, a Servico-ban lehet kapni...

Nekem mindig is az volt, és nagyon jól bírja a sok le illeteve felrakást, ellentétben Sonique vett OZ-tés és már 2 csere után elnyalódott...:-(

ne szivass, most kezdjek el aggódni? nekem is az van :blink:

eleve nem tekerünk kerékőrt légkulccsal :lol:

:) :)

tanits még mester

Link to comment
Megosztás:

Volt nekem is kerékőr. Ilyen. Hát semmit sem ér.

A nyitó szemet elhagytam. Aztán a szerelő egy nagyot nevetett és kinyitotta egy fogóval.

Vigyázz, hogy milyet veszel.

Amelyiknek az anya része a nyitó, azt valszeg fogóval ki lehet nyitni. Persze, ha a felni eltakarja, de akkor hogy megy rá a nyitó szem?

Amelyiknek az apa része a nyitó, és eltűnik a felni síkja alatt, az biztosabbnak tűnik.

Ja és a tolvajnak mindegy, hogy milyen állapotban szedi le a kerékőrt. Ő nem vigyáz rá!

Ne az olcsóság legyen a meghatározó. Elvégre értéked védesz!

Link to comment
Megosztás:

A régi autómon olyan "vaterás" féle volt. Azt tényleg egy jófajta csőfogóval lemezfelninél, ahol kiáll a csavarfej le lehet tekerni. Alufelni süllyesztett furatában jobban védett, de ott meg az ellendarabból kellett esztergáltatni, hogy beférjen a felni furatába. Mindíg érzéssel húztam meg, de így is kb. 5 éves használat alatt már szemmel látható alakváltozást szenvedett a csavarfej. De ez a szlovák gyártmányt erősebb konstrukciónak tűnik, igaz csak 1 éve használom. Lemezfelninél a forgó perem miatt a fogós megoldás problémás, alufelninél meg a kicsi átmérő miatt biztosan elfér. Remélem jó sok variánsa létezik, hogy kicsi legyen az egyezés.

Link to comment
Megosztás:

az lenne a kérdés, hogy a nyári gumiknak kb mennyi a futófelülete mmben alapállapotban a jelzőig? gondolom kevesebb mint a téliknek...

A nyárit használhatod drótig koptatva! :) na ez hüleség.Szal legalább 3-4mm azért legyen.Ha ennél kopottabb, akkor cserés.Mivel a nyári gumi lényege az esővízelvezetés.Ha nincs olyan borda, ahol ez kijusson a gumik tapadófelülete alól, akkor meg jön az aquaplaning! :blink:

Link to comment
Megosztás:

de ize vagy. pedig mennyit tokoltem, hogy mind a 4 megjelenjen egy hozzaszolasban, mert automatice a forum motor is a 3db/hozzaszolas feletti kepeket linkre veszi. de kiszurtam vele, mert van hozzaszolas osszefuzes is, es akkor mar nem olyan okos, hogy ujra osszeszamolja, hany kep van, es 3+1=4 :lol: :blink:

Módosítva : bazs
Link to comment
Megosztás:

A kresz szerint 1.6 mm a minimálisan megengedett profilmélység személyautónál.

Én ezt kicsit nevetségesnek érzem, téli guminál meg pláne.

konkretan nem erre gondoltam, jo hogy ezt is megtudtuk.

tehat, amikor kijon a gyarbol a nyari gumi, akkor hany mm a futofelulet nyariguminal? telinek asszem 7-8, nem?

csunya modik mindig leveszik linkre a kepeket, es raadasul a legratyibbakat hagyjak csak bent :'(

Link to comment
Megosztás:

konkretan nem erre gondoltam, jo hogy ezt is megtudtuk.

tehat, amikor kijon a gyarbol a nyari gumi, akkor hany mm a futofelulet nyariguminal? telinek asszem 7-8, nem?

gyártótól függ, 6-7-8mm

csunya modik mindig leveszik linkre a kepeket, es raadasul a legratyibbakat hagyjak csak bent :'(

tessék a szabályoknak megfelelően fórumozni, akkor csak az lesz bent, amit te akarsz :blink:

nem vita téma!

Link to comment
Megosztás:

nem itt a helye, de Szabályzatok

OFF

"nagyméretű képek ( hozzászólásonként max 2 db 800 x 600 vagy 3 db 640 x 480 kép, a többi link..>500kB)"

tehat akkor 3 mehetett volna a 4bol. es a 4.iket kulon hozzaszolasban irtam be, de a forummotor egybeszerkesztette az elozovel. akkor most?

na jo befejeztem a kotekedest, nincs bajom a rendszerrel, mostantol figyelek :blink:

Link to comment
Megosztás:

hurrá, sikerült megcsúsztatni a kocsi seggét kézi nélkül :D ahol vége van a köbányai útnak, és kezdődik a körösi csoma, a liget térnél, van 1 elnyújtott bal kanyar. végre egyszer se előttem, se mögöttem, se mellettem senki. igyhát nyomtam, mondom megnézem mi az a seb, amivel be lehet venni, max eltolja az orrát a kocsi.de nem igy lett, hanem a sok úthiba dobálja az autót, és a kanyar vége felé, megdobta a hátulját is -> befordultam a sinek felé orral:D kis ellenkormány, sikerült visszahozni. :lol: :o

ha már igy belelendültam a dumába, kérdeznék 1-2 dolgot: miért van az, hogy nagyon kis ivü kanyarodásnál(ha nem full egyenesben van a kormány), padlógáznál könnyen elkapar a kerék, és csak akkor tapad meg, ha egyenesbe hozom. meg az hogy 2esbe ki tudom pörgetni a kerekeket mostmár nem olyan poén, mer akkor nem gyorsulok :) :blink:

végre megnéztem, hogy milyen téli gumim is van pontosan:

toyo observe.

a dot száma: n3fh 5a3327

ezt nem igazán tudom értelmezni :) (2027 33.heti gumma B) ), a régi számozás hogy müködik?

mikor lesz már meleg. fel akarom rakni a nyári garnitúrát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.