Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Te, ez már lopás 6500ft :blink:

Az ugy volt, hogy valaki mesélte, hogy egy ismerősénél látott valami ledobott téligumákat. Nekem pedig már régóta folyt a nyálam egy rend téligumiért, de pénz nem volt rá. Na hazajött a tulaj a szileszteri kiruccanásából (az Alpokban voltak...van itt pénz). Szóval elmentem, megnéztem és persze húztam az orromat, hogy hát öregek a gumik, meg a felnik sem biztos, hogy találnak stb. Erre megkérdezte, mennyit adok értük...én meg 6500-öt mondtam...hümmögött és azt mondta... hát vigyem. Amúgy le voltak hajítva már két-három éve, egy Golfon voltak, de eladta az autót már régebb és megmaradtak a gumik. Ha nem kérem, ott rothadtak volna el a gumik. Na de van a dolognak hátulütője is... bizony a gumik 99-ben voltak gyártva, ki is vannak már elégé keményedve...dehát a felnik is megérnek annyi pénzt. Szárazon szépen tapadnak, remélem nedvesen sem lesz rossz. Gondolom annyira fog mint a nyári...

Hallott valaki erről a Bridgestone WT-12 ről?

Link to comment
Megosztás:

Hallott valaki erről a Bridgestone WT-12 ről?

teljesen mindegy, milyen gumi ez, semmi köze nincs már az eredeti mivoltához

egy 99-es gumi igazából már sokmindenre nem jó, max arra, hogyha jó a porfil, nem büntet meg a rendőr

szóval ne keress róla infót, reménykedj, hogy ér valamit :blink:

amúgy csak a felniért sok a 6500

Link to comment
Megosztás:

teljesen mindegy, milyen gumi ez, semmi köze nincs már az eredeti mivoltához

egy 99-es gumi igazából már sokmindenre nem jó, max arra, hogyha jó a porfil, nem büntet meg a rendőr

szóval ne keress róla infót, reménykedj, hogy ér valamit :)

amúgy csak a felniért sok a 6500

Hamar lehüttöttél :blink: . De gondoltam is, hogy igy van, de én itt Romániában nem találok ennyiért felnit. Na meg abban reménykedek, hogy mégis valamivel jobb lesz mint a nyári... .

Link to comment
Megosztás:

teljesen mindegy, milyen gumi ez, semmi köze nincs már az eredeti mivoltához

egy 99-es gumi igazából már sokmindenre nem jó, max arra, hogyha jó a porfil, nem büntet meg a rendőr

szóval ne keress róla infót, reménykedj, hogy ér valamit :)

amúgy csak a felniért sok a 6500

Hogy a 6500 sok a 4 db felniért?! :) :blink:

Na ne! Te mennyiért tudsz?

Link to comment
Megosztás:

szerintem ennyiért már újat kapsz

nekem még rémlik valami azokból az árakból, amit a Blitz rakott fel valamikor tavaly

új felnik voltak és ilyen áron

most nézem, hogy 6500 volt a 4

akkor annyira nem is volt rossz ez a bolt :blink:

Link to comment
Megosztás:

teljesen mindegy, milyen gumi ez, semmi köze nincs már az eredeti mivoltához

egy 99-es gumi igazából már sokmindenre nem jó, max arra, hogyha jó a porfil, nem büntet meg a rendőr

szóval ne keress róla infót, reménykedj, hogy ér valamit :blink:

amúgy csak a felniért sok a 6500

bazs,te melyik országban élsz? egy új 13as felni 10-12ezer. használtan 5ezer körül darabja!

6500 4 felniért, az szinte ingyen volt.

Link to comment
Megosztás:

én 5k ért vettem 2db 14' felnit

s elötte pedig 20k ért gyári opel lemez felni használtan de vadzsi ujjonnan

Én meg 4 rókakomáért vettem ősszel 4 db 5x13" ET49-es gyári, alig használt Corsa felnit. :blink: Most azon van a téli garnitúrám.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

nembaj, én tudom hogy nincs igaza :) :)

olvass, Csing, olvass! :lol:

de hogy ne csak offoljunk.....pl mi a bajod a Superturismoval??? :blink:

egyrészt az, hogy nem tetszik, másrészt szerintem annyival nem jobb minőség, mint amennyivel drágább a kategóriatársainál

Link to comment
Megosztás:

Beszélgessünk egy kicsit a kerékőrről is!

Van olyan, amelyiket nem szabad megvenni? Pl. gyenge anyagból van, vagy ilyesmi.

Tapasztalatok?

Hol lehet jót és occsón venni? :blink: :)

Mire kell figyelni vásárláskor?

...

előbb magyarázd el ilyen zöldfülűeknek mint én, hogy mi is az tulajdonképpen. :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ITT nézd meg! :blink:

ez újonan, boltból ennyi

szóval csak okosan

amúgy nekem ilyen volt anno a trabimon és a calin is, mind a négy szett alumon

nem túl erős, tehát el lehet barmolni, de nem is szar

szóval ez kerékőrnek bőven tökéletes

Link to comment
Megosztás:

valójában nem mindegy

nekem 3 szettem volt

egy a trabin, egy másfajta a calin, aminek végül elhagytam a kulcsát, így vettem egy másikat a porsche felnihez, amiből ráadásul le is kellett vágnom, mert hosszú volt

a lényeg, hogy van vagy 3 fajta menet, meg 5 fajta hosszúság, így ezek variálásával kb 20 fajtát gyárt ez a cég

van egy katalógus amiben megtalálod, hogy mire mi kell (illetve a dobos hátulján is rajta van)

Link to comment
Megosztás:

Én kb. egy éve vettem egy garnitútát ha jól emléxem 2.500 Ft-os áron, valami szlovák gyártmány. A napokban egy ismerősömnek kérdeztem, most 3.500-at mondtak. Olyan mint egy speciális imbusz csavar, a pereme meg elforog, hogy fogóval nehezebben lehessen ráfogni. Ezt a gyármányt 3 méretben árulják menetemelkedés és átmérő és persze ellendarab alakjában különböznek. Vásárláskor alufelninél célszerű meggyőződni, hogy a kerékőr feje vagy az ellendarab elfér-e a furatban. Az alufelninél a süllyesztés miatt -ha nem rendelkeznek ellendarabban- szinte levehetetlen - szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.