Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

"olyan kéne, ami jól tapad, és nem kopik villámgyorsan"

Ez általános ellentmondás. Amelyik gumi tényleg jól tapad, az hamarabb kopik is. :)

Ez egy elég jó egyenes arányosság a gumik keverékanyagától függően.

Astrára egyébként az optimális méret a jó útkapcsolathoz a 195/50R15. Ez az amire

még nem kell vigyázni sem, mint a hímes tojásra a Bp-i utakon. :)

Szerintem. :blink:

Link to comment
Megosztás:

"olyan kéne, ami jól tapad, és nem kopik villámgyorsan"

Ez általános ellentmondás. Amelyik gumi tényleg jól tapad, az hamarabb kopik is. :)

Ez egy elég jó egyenes arányosság a gumik keverékanyagától függően.

Astrára egyébként az optimális méret a jó útkapcsolathoz a 195/50R15. Ez az amire

még nem kell vigyázni sem, mint a hímes tojásra a Bp-i utakon. :)

Szerintem. :blink:

na jó,de mondjatok már valamit, mit érdemes megvenni!

Link to comment
Megosztás:

ivannorbi kolléga árulja az SP-sport 01eit. ha nem beszéltek le, elboltolom vele :blink:

mi a vélemény erről?

ó a fene vinné el. megint elkezdtem nézni a gumikat, és megint elbizonytalanodtam :? túl nagy a kinálat.

most akciós goodyear F1 GSD3 14.400huf / darab.

VS

sp sport 01 14.000huf / darab.

áááá

erre aludni kell :)

Link to comment
Megosztás:

Én inkább feladtam, és csak mentálisan gyorsulok (általáman) :) , de nagyon bejön a 205/45 R16 és ez is c14nz :) tapadásra tökély, a nyomvájut meg meg kell szokni :blink:

Szélesebbel még jobban is el lehet indulni, ez a 175-ös téli vacak egy közepesebb gázra elpörög induláskor...

Link to comment
Megosztás:

Szélesebbel még jobban is el lehet indulni, ez a 175-ös téli vacak egy közepesebb gázra elpörög induláskor...

Ez igaz lehet, nekem is 175 a téli és iszonyat milyen könnyen elforog. Mondjuk agresszívabb indulásra a 205 is elforog, de ezt próbálom mindíg kerülni.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz lehet, nekem is 175 a téli és iszonyat milyen könnyen elforog. Mondjuk agresszívabb indulásra a 205 is elforog, de ezt próbálom mindíg kerülni.

a teli nekem is elforog.

na mostmar dontenem kene, de meg mindig nem tudok.

mind2 gumi ugyanakkori gyartasu, ar ugyanannyi

dunlop sp sport 01 vagy goodyear eagle F1

asszem feldobok egy ermet.

ui:

hova tunt opel16v? (hova tunt daemon hill? :blink: )

Link to comment
Megosztás:

Igen, esőben az SP01 eddig a legkomolyabb élményem a jó fogás terén. :lol:

Komolyan kérded, nálam meddig tartott? Inkább nem mondok még nagyságrendi számot

sem, mert elszörnyűlködnél nagyon. :) Ne engem kérdezz ebben. :)

de azt mondtad, hogy egyenes aranyossag van a normal hasznalatban torteno kopas, es az altalad vegzett gyilkolas kozott.

akkor milyen kategoriaba sorolnad kopas teren:

dolgozó lány gyorsan kopik, gyorsan kopik, normal, lassan kopik, dolgozó lány lassan kopik ?

:blink:

Link to comment
Megosztás:

Nálam nem igazán mérhető a kopás gyorsasága, mert én akár 1 óra alatt is lekoptatok neked

egy új SP01-et szövetig, és közben meg is ebédelek. :blink:

De nincs túlságosan megkülönböztethető sok osztálya a keverékeknek puhaság/kopás terén,

mert van amelyik puha keverékkel készül, ezek közé tartozik a F1 is, meg a SP01 is, meg még

sok más típus is, ezek normál használatban hajtott keréken jobblábtól függően 40-60e km-t mennek

el, meg vannak az "eco" gumik is, amiket pl. gyárilag adnak az autóhoz, no ezek akár 100e km-t

is mennek, viszont cserébe nem is tapadnak. Még nem találkoztam személyesen olyan gumival,

ami az általam normálnak vett tényezők mellett a kettő között teljesített volna (persze lehet egy

keményet is sokkal hamarabb lekoptatni, és egy puhát is tovább spórolni).

Link to comment
Megosztás:

Na ma azt hiszem jó napom volt... vettem 4 db Bridgestone WT-12 téligumit felnistől (185/60R14). Igaz nem éppen a legfrisseb kiadás, de erössen jó árban voltak: kb. 6500 Ft-t adtam a négy gumiért felnistől. Rögtön le is cseréltettem a nyári Nokiant, ki is volt egyensúlyoztatva, minden OK. És szárazon is jól tapadnak. Boldog vagyok, van téligumim.

Ismeri valaki ezt a márkát?

Link to comment
Megosztás:

Na ma azt hiszem jó napom volt... vettem 4 db Bridgestone WT-12 téligumit felnistől (185/60R14). Igaz nem éppen a legfrisseb kiadás, de erössen jó árban voltak: kb. 6500 Ft-t adtam a négy gumiért felnistől. Rögtön le is cseréltettem a nyári Nokiant, ki is volt egyensúlyoztatva, minden OK. És szárazon is jól tapadnak. Boldog vagyok, van téligumim.

Ismeri valaki ezt a márkát?

Te, ez már lopás 6500ft :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.