Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

valaki keresett 3 küllős alufelnit nemrég, talán Fpepe. az ő figyelmükbe ajánlom:

http://cgi.ebay.de/Alufelgen-15-VW_W0QQite...1QQcmdZViewItem

illetve kérdezném hogy az hogy "LK 100" az mit jelent? :)

Köszi Andris22, tényleg én kerestem ilyet. Ezek teccenének az autómon, a méretük is pont jó, bár ET-t nem írnak :D

Kár, hogy németül nem tudok :)

Ez a 33,5 eurós ár gondolom darabjára vonatkozik... :blink:

Ez a mondat: "Nur Selbsabholer kein postalischer Versand!" azt jelenti, hogy csak személyes átvétellel, nem postai úton? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Andris22, tényleg én kerestem ilyet. Ezek teccenének az autómon, a méretük is pont jó, bár ET-t nem írnak :lol:

Kár, hogy németül nem tudok :)

Ez a 33,5 eurós ár gondolom darabjára vonatkozik... :blink:

Ez a mondat: "Nur Selbsabholer kein postalischer Versand!" azt jelenti, hogy csak személyes átvétellel, nem postai úton? :)

Az ár a garnitúrára vonatkozik, de egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a vége. Viszont tényleg csak személyes átvétel lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

beújitottam ebayról 4 15ös alufelnit :blink: ehhez kéne gumi nyárra:

mi az amivel érdemes lenne foglalkozni, 195/50R15 méretben? valami jobbfajta kéne, de azért ne az über######a kategória.

ezeket láttam most jó áron(?) :

Yokohama A539

PIRELLI P5000 DRAGO

ezekről vélemény?

Link to comment
Megosztás:

beújitottam ebayról 4 15ös alufelnit :blink: ehhez kéne gumi nyárra:

mi az amivel érdemes lenne foglalkozni, 195/50R15 méretben? valami jobbfajta kéne, de azért ne az über######a kategória.

ezeket láttam most jó áron(?) :

Yokohama A539

PIRELLI P5000 DRAGO

ezekről vélemény?

Szerintem mindenképpen Yoko.

A Pirelliről nagyon megoszlanak a vélemények.

Link to comment
Megosztás:

Andris22: milyen alut sikerült szerezned, és mennyiért? Képeket kérünk :)

holnap(illetve ma) teszek fel képet.

sikerült újabb résztvevőket szereznem a listához, erre kéretik szavazni, illetve lehet újat is hozzáirni:

kicsit visszaolvastam, és jókat irtak a dunlopról(nekem is ilyen van most, csak 13asba, és tetszik):

1. Dunlop SP Sport 01

2. ez miben más mint az SP Sport 8000, 9000, 3000 ?

3. Bridgestone Potenza RE720

4. Yokohama A539

5. Pirelli P5000 Drago

azt hallottam, hogy az ilyen akciós gumik elfekvő készletből vannak, és ti meg azt irjátok, hogy 4-5évesen elöregszik a gumi. ha 2 éves gumit vágnak hozzám, akkor 3 év múlva kuka :blink: mit lehet ez ellen tenni?

Link to comment
Megosztás:

Hát ez gumi dolog nagyon érdekes kérdés.

Nagyon-nagyon számít a kocsi súlya és gumi mérete.

Lehet hogy egy adott gumi az Astra alatt 185/60ban rohadt jól teljesít, de egy másik méretben egy másik kocsi alatt lehurrogják.

Nekem volt fent Dunlop SP Sport 01 185/60-ban és egyáltalán nem voltam hasraesve tőle. Vizen sem.

Lehet hogy gyári 5 éves DurrDefekt 05 fantázianevű gumi után érzésre sokkal jobb, de úgy általában...

Viszon utána felkerült 205/50r15 Falken Ziex 502 (ami elvileg roszabb, mint a sp01, és még viszonylag öreg is volt) és az valami ég és föld volt minden tekintetben.

Írtad hogy a második a listában (többek között) Dunlop 9000. Az pedig elméletileg megintcsak nagyságrendileg komolyabb gumi mint a 01.

A Yokohama gyártja szerintem az egyik legkomolyabb gumikat, bár lehet hogy az álltad említett típus még az olcsóbb, ezért picit gyengébb képességű szériából való.

A pirelliről pedig azt hallottam hogy nagyon gyorsan kopik (ezt mindenkitől). Egyesek szerint cserébe nagyon tapad is, mások szerint cserébe jól csúszik is. Én ezt a pirellit típust még nem próbáltam így erről nem is nyilatkoznék.

Link to comment
Megosztás:

a p5000 kifutó, ha ilyet veszel és defekted lesz, akkor felejtsd el, hogy találsz másikat helyette

és nem peremvédős

yokoból láttam valami AA01-et, az nagyon jó gumi, a neten olvastam róla sok jó dolgot

amúgy 195/50R15-ben szinte minden olcsó, mert népgumi

Link to comment
Megosztás:

a p5000 kifutó, ha ilyet veszel és defekted lesz, akkor felejtsd el, hogy találsz másikat helyette

és nem peremvédős

yokoból láttam valami AA01-et, az nagyon jó gumi, a neten olvastam róla sok jó dolgot

amúgy 195/50R15-ben szinte minden olcsó, mert népgumi

ja de 10-25ig vannak kb. és azért nem mindegy, hogy 10 vagy 25, és ha 25 akkor se mind1, hogy szar, vagy jó :blink:

Link to comment
Megosztás:

ez marketing

ami pörög, annak alacsonyabb az ára, hiszen jól fogy, ami kevésbé fogy, értelemszerűen drágább, hiszen nem térül meg a befektetett összeg

a gumin amúgy k. nagy árrés van, a 195/50R15 10ért még mindig rejt 2-3e forintot a forgalmazónak

Link to comment
Megosztás:

és akkor már feleannyi az előállitási költség? :?

vagy inkább a többinél húznak le nagyon!

A nagy tömegben gyártott dolgok mindig olcsóbbak (nem csak gumiknál!), gondolom a nagyobb eladott darabszám behozza a kisebb árrés okozta veszteségeket :blink:

Link to comment
Megosztás:

a p5000 kifutó, ha ilyet veszel és defekted lesz, akkor felejtsd el, hogy találsz másikat helyette

és nem peremvédős

yokoból láttam valami AA01-et, az nagyon jó gumi, a neten olvastam róla sok jó dolgot

amúgy 195/50R15-ben szinte minden olcsó, mert népgumi

ez az AA01 nem is drága, 12-13eFt / darab.

biztos ez az? :blink:

hol olvastál róla a neten?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.