Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Lenne egy kérdésem

Az autómon eredetileg -14coll-os a gyári felni az van rajta nyárigumival ( F astra) a téli kerekeim pedig 13-ason vannak a héten felraktam a téli kerekeket és azt vettem észre hogy a felni közepe ami az agyra megy kicsit nagyobb.vagyis csak a 4csavarnál fekszik fel és az agynál (dob, tárcsa). Ez gond????

Mindegyik Astra felni

Link to comment
Megosztás:

Gyári méretű magas gumiba ugye 2.0-2.2 értéket kell fújni, a peresebb viszont megkívánja (pl. 195/50R15) a nagyobbat is, van amelyik 2.5-ön érzi jól magát. Ezt kell tartani a téli gummáknál is. Tehát méret szerint kell fújni. Ha túl van fújva, könnyebben teszi tönkre az úthiba.

Nehezebb autónál (pl. Omega) mondjuk a gyári méretű gumi is megkívánja a 2.4-es nyomást. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kezelési útmutató aszongya ,hogy előre 2,1bar, hátra 1,8bar egy-két személynél.Ha hátul is van utas 3-5 személynél hátulra már 2,3bar nyomást írnak.

Azt meg több helyen is olvastam már ,hogy télibe 0,2barral lehet többet nyomni mindenhova...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kezelési útmutató aszongya ,hogy előre 2,1bar, hátra 1,8bar egy-két személynél.Ha hátul is van utas 3-5 személynél hátulra már 2,3bar nyomást írnak.

Azt meg több helyen is olvastam már ,hogy télibe 0,2barral lehet többet nyomni mindenhova...

Az autók leírása sokszor agyament értékeket ír, de többnyire azért valós.

DE!

A gyártók és a fejlesztők az adott körülményekhez igazodva állapították meg a gk ideális keréknyomásértéket.Nyugateurópában egy likat nem találsz, a dilettációs vonal sem jár 5 cm szintkülönbséggel.

Ezért széphazánkban nyáron is lehet 1-2 tizeddel többet tenni a gyári megadott értéknél.

Astra caravan nyáron is 2,3 a 195/45r16 (Pirelli P zero nero) mérettel, télen a 195/55r15 (Dunlop M3) 2,4 nyomással érzi magát jól.

Persze gumija is válogatja,keverékek lágyabbak keményebbek, Pirelli pl pattogósabb mint a Michelin vagy a Dunlop.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem

Az autómon eredetileg -14coll-os a gyári felni az van rajta nyárigumival ( F astra) a téli kerekeim pedig 13-ason vannak a héten felraktam a téli kerekeket és azt vettem észre hogy a felni közepe ami az agyra megy kicsit nagyobb.vagyis csak a 4csavarnál fekszik fel és az agynál (dob, tárcsa).  Ez gond????  

Mindegyik Astra felni

Biztos hogy astra felni? Azok általában 5,5x13-asak vagy 46-os vagy 49-es ET-vel. Mert ha igen akkor mindnél a 56,5-es átmérő lenne.

De amíg nem ráz se fékezésnél sem sima futásnál addig nincs nagy gond.

Azért ha tudsz inkább járj olyannal ami tökéletesen passzol.

Link to comment
Megosztás:

Akkor most nekem mennyinek kell lenni a keréknyomásnak?Elöl-hátul?

175/70 R13 Bridgestone Blizzak LM18-as téli gumik vannak fenn.Az esetek 90%-ban egyedül megyek és a maradék 10%-ban is max:1-2 embert szállítok.

Meg azt is olvastam h benzinkúton nem annyira jó a levegőnyomást beállítani,mert azok a mérők el vannak hanyagolva és nem pontosak.

De ami nekem van otthon annak a pontosságáról sem vagyok meggyőződve...

A másik,hogy itt 1-2 tizedről is szó van,miközben simán elmegy annyi levegő amikor leveszem a szelepről.De még tán több is.Akkor fújásnál azt is bele kellene kalkulálni???

Link to comment
Megosztás:

tudom hogy nem a szelepből megy el a levegő,de amit mutat a barométer,abban az értékben benne van a tömlőben lévő levegő mennyisége is,nem?ergo,ha leveszem a szelepről az a levegő elszáll és így már nem annyi lesz amennyire beállítottam.

Ami ezt alátámassza,az hogy beállítom2,1barra.Leveszem a tömlőt.Visszarakom a tömlőt úgy, hogy akkor nem szökik levegő és máris kevesebb mutat akár 3tizeddel is!!!akkor azzal a 3 tizeddel csak többre kellene nyomni...

Vagy nagy hülyeség???

Link to comment
Megosztás:

SZVSZ mielőtt leveszed a szelepről, addig ugyanannyi bar van a kerékben és a tömlőben is. Újra felrakásnál azért lehet kevesebb, mert addig 2X (levétel, felrakás) szökik ki egy kis levegő. Nekem a 3 tized bar egy kicsit soknak tűnik, én kb. 1 tized körüli esésre tippelnék. De van köztünk gumis, ő majd megmondja a frankót! :wink:

Link to comment
Megosztás:

tudom hogy nem a szelepből megy el a levegő,de amit mutat a barométer,abban az értékben benne van a tömlőben lévő levegő mennyisége is,nem?ergo,ha leveszem a szelepről az a levegő elszáll és így már nem annyi lesz amennyire beállítottam.

Ami ezt alátámassza,az hogy beállítom2,1barra.Leveszem a tömlőt.Visszarakom a tömlőt úgy, hogy akkor nem szökik levegő és máris kevesebb mutat akár 3tizeddel is!!!akkor azzal a 3 tizeddel  csak többre kellene nyomni...

Vagy nagy hülyeség???

Itt nem számít a levegő mennyisége, lehet 1 km hosszú a tömlő, a nyomás akkor is ugyanakkora a gumiban is, mint a tömlőben.

Inkább az számít, mikor újra ráteszed, s addigra a tömlőből eltűnt a nyomás(marad az 1 bar légköri), a gumid azt is felnyomja és így esik a nyomás. Ezért nem túl valós az az érték, amit a hosszú tömlős pumpa mutat, mikor ráteszed.

Ha felfújod a névlegesre és leveszed, akkor nem változik, az a kis sziszenés inkább a tömlő nyomás kiegyenlítődése.

Ezért talán jobb egy rövid tömlős pumpa, mint a Shellnél van. Vagy ellenőrzésre egy kis kézi manométer.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.