Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A jó téligumi ismérve:

-puhább keverékből készül, több kaucsukkal (hidegben sem keményedik meg)

-sziliciumhomokot kevernek az anyagba (nem csúszik annyira a jeges úton)

-profiljában is igazodik az elvárásokhoz (havas-latyakos időben is tudnak kapaszkodni a lamellák, és kidobják magukból a jeges havat)

Ezen szempontok alapján érdemes gondolkozni, ha már ennyire belemélyül valaki a témába.

Ha valaki gyakorlati tapasztalata alapján rossznak ítél egy téligumit, az valószínű azért van mert 1. gyenge minőségű 2. elöregedett 3. nincs megfelelő profilmélysége 4. rossz a mérete 5. nem megfelelő időben használja.

Aki már rég feltette a téligumit, annak lehet ilyen tapasztalata. Csak úgy jelzem, hogy én még csak most fogom. Most már érdemes és hasznos lesz hétvégétől. :P

Link to comment
Megosztás:

Mostantól lesz a napi maximum 6-8fok alatt, ezért is érdemes, meg azért is, mert mondják az első havat is... :P

10 fok alatt célszerűbb már a téligumit használni!Ez igaz!

Ezért szoktam naggyon várni már a tavaszt, amikor ritkán vannak ilyen hőmérsékletek, aztán lehet felrkani a széép széles gumikat. :mrgreen:

Link to comment
Megosztás:

A lemezfelnihez jok ugyanazok a csavarok mint az alufelnihez?

Ez tipusonként válozó, de úgy veszem észre, hogy az esetek döntő többségében jó. Felszerelés előtt meg kell győződni tolómérővel, hogy a gyári csavar ugyanannyira áll-e ki belül a felniből, mint a lemezfelninél, tehát ugyanannyi menet kapaszkodik-e.

Link to comment
Megosztás:

A jó téligumi ismérve:

-puhább keverékből készül, több kaucsukkal (hidegben sem keményedik meg)

-sziliciumhomokot kevernek az anyagba (nem csúszik annyira a jeges úton)

-profiljában is igazodik az elvárásokhoz (havas-latyakos időben is tudnak kapaszkodni a lamellák, és kidobják magukból a jeges havat)

:smt045 Szerintem ez tökéletes meg fogalmazás.

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy ilyet.

Kedves Gumidoki!

Érdeklõdöm, hogy mit jelent a keréktárcsa méreteinél az ET=36. Aluflelni vásárláshoz mit kell figyelembe venni?

Tisztelettel:

Totya

Kedves Totya!

Az ET-szám vagy besajtolási mélység a felni szimmetriatengelyének a felszerelési/felfekvési síktól való eltérése mm-ben. Kiszámolni nem lehet, csak táblázatból kikeresni, az egyes autótípusok ET-tűrése más és más. Éppen ezért nagyon fontos adat egy új felni kiválasztásakor. Emellett természetesen alapvető a helyes osztókör és középfurat figyelembe vétele is.

Üdv:

Gumidoki

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz! :wink: De ez az ET38 v.miért úgy rémlik, hogy a Corsa alá jó, de az Astra alá nem annyira.De ez nem 100.

hát még egyezkedek magammal, hogy tényleg van-e rá keret igy 3-4 hónapra előre a szezontól, de mondjuk az ár elég meggyőző. :? főleg azután, hogy tegnap rendeltem meg antitól a sárga konikat 8) :P na mind1. majd télen lesz mit nézegetni a hideg estéken :D

ha mégse lenne jó, bazsnak lesz 1 garnitúra 15ös aluja tavaszra!! :D :P

Link to comment
Megosztás:

hát még egyezkedek magammal, hogy tényleg van-e rá keret igy 3-4 hónapra előre a szezontól, de mondjuk az ár elég meggyőző. :? főleg azután, hogy tegnap rendeltem meg antitól a sárga konikat 8) :P na mind1. majd télen lesz mit nézegetni a hideg estéken :D

ha mégse lenne jó, bazsnak lesz 1 garnitúra 15ös aluja tavaszra!! :D :P

Ha bazs azt mondja jó akkor az biztos jó :wink:
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

F astrára felmegy 7*15 ET38 felni? most akcijós :P gondoltam akkor bespejzolok belőle, azt majd tavasszal felteszem. ilyenkor tényleg olcsóbbak a felnik?

6,5*15ben csak randa alufelnit gyártanak sajna. :D

Nekem is ez a méret volt 16osban míg ügyesen el nem bótoltam :roll:

Sőt még egy centis nyomtávszélesítő is volt alatta,mert az első felnikbe a féltengely miatt nem lehetett a kupakokat bepattintani,és még úgy is elfért.(hátul is)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez a méret volt 16osban míg ügyesen el nem bótoltam :roll:

Sőt még egy centis nyomtávszélesítő is volt alatta,mert az első felnikbe a féltengely miatt nem lehetett a kupakokat bepattintani,és még úgy is elfért.(hátul is)

vettem. akkor nyugodt szivvel veszem meg, már ha megveszem. de azért egyéb kommentek is jöhetnek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.