Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Én úgy tudom -lehet rosszul- hogy csak erősebb (lengőkar, csapágy ...)

és feszesebbre hangolt (rugó, lengéscsillapító)

De a geometria nem tudom más-e lehet hogy nem.

Meg esetleg vastagabb stabilizátor-rúd, hátul, meg külön stabi a torziós híd mellé.

Ezért nem értem én sem, hogy ehhez hogy jön a geo változás.

Link to comment
Megosztás:

Kezdjük ott, hogy alapból 195/55-15-ös gumákkal adták ki, hogy a feszes úttartás mellé párosuljon némi komfort is.De ez a méret iszonyat drága, a standard 195/50-15-ös mérethez mérten.Ha ezzel a gumimérettel nézed a 185/60-15-ös váltót, akkor 5.7%-os eltérés lesz.De ha a gyári mérettel, tehát a /55-tel, akkor viszont annyi, mint ott fentebb leírtam.

Link to comment
Megosztás:

annyira felesleges ez a gondolatmenet

meg kéne már szokni, hogy a normál F astra és a GSi astra gyári gumimérete más

amúgy pedig nem baj, ha felfelé térsz el a váltómérettől, ha lefelé, az már inkább

azaz sima astrára mehet a 195/55R15, de a GSi-re 195/50R15-öt rakni gáz

nem kívánom ezt tovább ragozni, tehát ha ezek itán még kérdés van ezzel kapcsolatban, javaslom a topik visszafelé olvasását ;-)

Link to comment
Megosztás:

annyira felesleges ez a gondolatmenet

meg kéne már szokni, hogy a normál F astra és a GSi astra gyári gumimérete más

amúgy pedig nem baj, ha felfelé térsz el a váltómérettől, ha lefelé, az már inkább

azaz sima astrára mehet a 195/55R15, de a GSi-re 195/50R15-öt rakni gáz

nem kívánom ezt tovább ragozni, tehát ha ezek itán még kérdés van ezzel kapcsolatban, javaslom a topik visszafelé olvasását ;-)

en msot hogy nezegettem az elado GSIket, egyen sem lattam 195/55os gumit. a legtobbon 195/50, egyketton 205/50volt. pedig megneztem parat...

Link to comment
Megosztás:

persze, mert mindenki olcsó gumit vesz, holott a jó gumi az egyik legfontosabb dolog

a 195/50R15 ~10e, a 195/55R15 meg ~20e

amúgy a 205/50R15 a 195/55R15 váltója, tehát az jó méret

igen azt tudom, hogy a 205/50valtomeret. de ha ugy nezzuk a 195/50is "valtomeret" mert nagyon kicsi a kulonbseg(3.3%) bar akkor tenyleg nem valotmeret, 0.3%on mulik :P)).

Link to comment
Megosztás:

ha mar igy belelendultunk, _sima_ F astran 195/50gumi mellett milyen kulonbseg jelentkezik 6*15 es 6.5*15os felni kozott. vagy maskepp felteve a kerdest: apamnak van 1 garnitura 15os felnije Gastrara, ami 6*15.ez passzol Fre is... ez megteszi, vagy erdemes 6.5*15os felnit szerezni. ET meg ilyenektol tekintsunk el :P

ui:

annyit forumozok mostanaba, hogy melora nem marad ido :D ha igy haladok ki fognak baxni :D

Link to comment
Megosztás:

F Astránál mindegyiknél jó a 195/50R15 méret. Ugyan GSi-nél jelent 1-2% csalást lefelé, de ez nem számottevő a sebességkijelzésben, amúgy is a GSi-k órája csal a legtöbbet. :D

(a futómű pedig ugyanaz mint pl. az 1.6 ecotecen, amin ez a méret gyári váltó :P )

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van esetleg tapasztalata Yokohama téli gumiról? Azt hiszem túl sokfélét olvastam és hallottam a kül. márkákról, nem tudom, hogy mit is kéne venni. Segítsetek pls!!!!

Az alábbi jelöltek vannak, árban nagyjából megegyeznek

Yokohama

Barum Polaris2

Semperit

Melyik???? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van esetleg tapasztalata Yokohama téli gumiról? Azt hiszem túl sokfélét olvastam és hallottam a kül. márkákról, nem tudom, hogy mit is kéne venni. Segítsetek pls!!!!

Az alábbi jelöltek vannak, árban nagyjából megegyeznek

Yokohama

Barum Polaris2

Semperit

Melyik???? :roll:

Szerintem magasan Yokohama.

Barum Polaris 2-t meg nem nagyon ajánlották nekem eddig sehol.

Semperit elvileg nem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.