Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nem kell személyesen menni velem. :P

Kimentek, megkérdezitek adott méretben mit tud ajánlani, aztán lehet alkudozni vele. :D

Lehet hogy nem lesz olcsóbb a startgumis ajánlatnál, de ők legalább bizonyított szakértelemmel rakják fel, és centírozzák ki. Nagyon lelkiismeretesen dolgoznak, tudom ajánlani őket. :P

(ja, pont a startgumiról hallottam azt nemrég, hogy az árak csak csalogató jelleggel vannak néha kitéve, nem biztos hogy ennyiért meg is kapod... "devizaárfolyamváltozás" miatt. :D )

Link to comment
Megosztás:

UG5-tel van saját tapasztalat, anyám Hondáján van ilyen. Még sosem találtam másik hozzá hasonlítható minőségű téligumit. Talán a tavalyelőtt télen az Astrán használt Toyo gumik hoztak hasonló minőséget nálam.

Amit kifejezetten rossznak találtam saját tapasztalatból téliben: Barum polaris, Pirelli istentuggyami. :P

Link to comment
Megosztás:

(ja, pont a startgumiról hallottam azt nemrég, hogy az árak csak csalogató jelleggel vannak néha kitéve, nem biztos hogy ennyiért meg is kapod... "devizaárfolyamváltozás" miatt. :P )

Jajaja! Észnél kell náluk lenni nagyon, Nekem is 1 rugóval többért akarták adni a gumeszokat, de amikor közöltem, h viszonlátásra, akkor meggondolták magukat. De ha nem kérdezek rá, akkor tuti megvágnak 4 rugóval.

Link to comment
Megosztás:

Hasonló szitu!Tavasszal vettem a Fuldákat a gép alá.Bemegyek a taghoz, mondom mit szeretnék.Tudtam nagyon jól, hogy az Abaqua.hu árai a mérvadók, mert tőlük veszik a gumit.Odahív a PC elé, aztán mutogatja a gumiboltos árakat.Mondom , akkor menyjünk csak át az abaqua.hura, aztán nézzük meg azokat az árakat.Szal 18e. helyett megkaptam 10e.-ért darabját a guminak.Nem járt velem jól a fickó! :mrgreen:

Link to comment
Megosztás:

Hasonló szitu!Tavasszal vettem a Fuldákat a gép alá.Bemegyek a taghoz, mondom mit szeretnék.Tudtam nagyon jól, hogy az Abaqua.hu árai a mérvadók, mert tőlük veszik a gumit.Odahív a PC elé, aztán mutogatja a gumiboltos árakat.Mondom , akkor menyjünk csak át az abaqua.hura, aztán nézzük meg azokat az árakat.Szal 18e. helyett megkaptam 10e.-ért darabját a guminak.Nem járt velem jól a fickó! :mrgreen:

Heheh.. ezeket jó tudni... THX! :wink: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Onnan a Matador vagy Dayton, középről a Semperit vagy Dunlop, de a legjobb a Good Year UG6 lenne. Az állat jó gumma. :P
opel astra G tipusról leszerelt,kifogástalan téli SEMPERIT 185/65/R15 88T SPORT-GRIP M+S forgásirányos,8000Km. futott, 4 darab autógumi 7mm-es barázda mélységgel 31000,-Ft.ért eladó! Telefon:06702451403

Gabi! ez nem is lenne rossz vétel nem? Semperitre azt mondtad nem rossz guma.

A 7mm az már azért elég jó nem? iagn nem új, de akkor legalább négy lenne. Ejj.. filózok. vagy ez, vagy két vadi új dayton... :roll: (már ha még megvan a srácnak.. bár azért 8000 km.... :?

Link to comment
Megosztás:

Gabi! ez nem is lenne rossz vétel nem? Semperitre azt mondtad nem rossz guma.

A 7mm az már azért elég jó nem? iagn nem új, de akkor legalább négy lenne. Ejj.. filózok. vagy ez, vagy két vadi új dayton... :roll: (már ha még megvan a srácnak.. bár azért 8000 km.... :?

Ha már a db számnál tartunk akkor inkább 4 mint csak kettő!!

Igen veszélyes tud lenni ha csak kettő téli a négy gumiból!

Link to comment
Megosztás:

Első telemet így jártam.. 2.at meg 4 nyárival.. ennél rosszabb már nem lehet :P

Dehogynem. Sokkal jobb szerintem négy nyári mert akkor tudod csúszik és óvatosabb vagy.

Ha felteszel előre két télit akkor azt érzed jól el tudsz indulni és fékezni is jobban tudsz, de amint kanyarba mész vagy vészfékezel olyan hirtelen és váratlanul fogja kidobni a farát...

Volt is tavalyelőtt egy baleset ahol egy család maradt ott hasonló gumikiosztással.

Én is tapasztaltam már saját bőrömön szerencsére nem volt senki a másik sávban és talán a ladás (hátsókerekes) multamnak és/vagy az alacsony sebességnek köszönhetően meg tudtam fogni. Csak egy szimpla kanyar volt 40-50-el picit havas úton.

Szerintem a két téli fals biztonságérzetet ad.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek!

wzsolt_1.6_16V

Teljesen igazad van, de most nem az a kérdés h mi lenne a legjobb,hanem hogy mire tudom összeszedni a zsét... :P De ha nem több mint 2 éves, és szemre is jó lesz, valszeg bejátszik a 4 használt.. amúgy meg már kinőtem a 2 gumi már menő vagyok korszakom... nekem is voltak kis csúszásaim 2 gumival. 2től max annyit várok, h talán kicsit jobban meg tudok állni, meg indúlni.. nem kanyarstabilitást.. 8)

Tavaly meg már 4 nyári volt csak, és szerencsére.. lekopogom, nem volt vészes helyzetem.. igaz,nem is használtam túl sokat. (nah jó.. egy volt... de az fenn a budai oldalon.. petyával.. amikor filóztam h vagy megáll, vagy nem.. lépésben csúszogattunk lefelé.. 8)

Gabi! Ha több mint 2 éves, felejtős? akkor jobb ha veszek 2 újjat?!(úgy terveztem, h akkor jövöre is kettőt, és akkor lesz négy :D

Link to comment
Megosztás:

Én két télit rakok előre ,hátul nyáriak vannak.Elboldogulok vele,pedig gyakran 20 centis hóban mászkálok télen,félméteres hóátfúvások között,mert errefelé nem takarítanak valami szorgalmasan a városon kívül.Előfordult nemegyszer,hogy kemény tél esetén a mellékutak éjszaka járhatatlanok voltak,csak reggel tolták le.Az a tapasztalat,hogyha már a buszok is elakadnak,felesleges próbálkozni.. :D Mikor Ausztriában dolgoztam,akkor is ezzel az összeállítással mentem,pedig a hegyekbe mentem síelőhelyre.Ott volt olyan,hogy pár óra alatt esett 40 centi,de a nagy Mercik is vígan közlekedtek,mert ott egyből letakarítják az utakat.. :P .De aláírom,hogy jobb a 4 téli! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.