Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Elvileg jó, de kicsit keskenynek tűnik, a gyári tudtommal 5.5-es :roll:

De itt a fórumon az eladó cuccoknál árulnak Opel acélfelniket :wink:

Aha, köszi. Na igen, tudom, csak nekem Pécsett kellene... ez a srác meg leküldené nekem.

Amúgy az elmondása szerint ezek eredetileg Kadett felnik, de azt mondja jó F Astrára is. Csak erről 100%-ra megkéne bizonyosodnom, mielőtt feleslegesen elküldi.

Link to comment
Megosztás:

5Jx13CH ET49 Opel acélfelni - Ilyen felniket szeretnék venni, a kérdésem az, hogy ez tuti jó F Astrára? Az eladó szerint igen.

Köszi.

Ez szerintem még kadett felni lehet. Astráé 5.5 széles.

Ha 165-nél nem raksz rá szélesebb gumit akkor jó lehet. A 175 határeset de még az is rámegy.

Most milyen van rajta? Ha 14-es és nagy féktárcsád van akkor a 13-as felni nem fog felmenni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek egy 6" széles (6x15) felnire lehet 195/50R15 gumit tenni?

Kicsit keskenynek tűnik, de lehet tévedek :roll:

Ahogy néztem 185 szélességben nincs váltóméret az én autómhoz, 175-öt meg talán nem kéne, ha már 15" átmérőt szeretnék...

Ja, és ET33-al nem lóg ki nagyon oldalra, elfér még peremezés nélkül? :?:

Link to comment
Megosztás:

Ez lenne a jó, csak sajna ahol a felniket megvenném, ott nincs rajta gumi, azokat külön venném meg rá (és nem is biztos, hogy mostanában, elvégre jön a tél, most inkább téligumi kell, az eredeti felnire).

De majd megkérdem a csókát, nincs-e véletlenül ilyen felnije gumival szerelve egy próba erejéig...

Thx!

Link to comment
Megosztás:

ÖÖÖ nem akarok túl nagy hülyeséget kérdezni, de a felni keskenyebb, mint a gumi nem ? :roll: Vagy úgy gondoltad, ha van még mellette legalább 3cm hely, akkor el fog férni ? Ez logikusan hangzik. Valahogy megnézzük majd.

Egyébként köszi a segítséget :notworthy:

Link to comment
Megosztás:

bármire változtathatod, csak olyan osztókör-módosítót kell venni/csináltatni

célszerű, hogy legalább 20-25mm legyen a szélessége, mert akkor biztonságos

ennek a hátránya, hogy iszonyatosan csökkenti az ET-t, tehát a közepes ET-jű szép felnik (Merci, Jaguar, Audi) felejtősek, vagy durván kell hozzá szélesíteni, az meg nem feltétlenül esztétikus

pl. egy Merci felni ET-je 35 körül van, ha felraksz egy 25mm-es osztókör-módosítót, akkor ez 10.re csökken, ami egy 7-8 coll körüli szélességnél már követel "enyhe" kasztni-munkát

a Porsche-felnik viszont jó alanyok (nekem is ilyen volt)

többségük hatalmas, 50-60 feletti ET-vel van megáldva, így értelmes lesz az ET a módosítás után is

Link to comment
Megosztás:

bármire változtathatod, csak olyan osztókör-módosítót kell venni/csináltatni

célszerű, hogy legalább 20-25mm legyen a szélessége, mert akkor biztonságos

ennek a hátránya, hogy iszonyatosan csökkenti az ET-t, tehát a közepes ET-jű szép felnik (Merci, Jaguar, Audi) felejtősek, vagy durván kell hozzá szélesíteni, az meg nem feltétlenül esztétikus

pl. egy Merci felni ET-je 35 körül van, ha felraksz egy 25mm-es osztókör-módosítót, akkor ez 10.re csökken, ami egy 7-8 coll körüli szélességnél már követel "enyhe" kasztni-munkát

a Porsche-felnik viszont jó alanyok (nekem is ilyen volt)

többségük hatalmas, 50-60 feletti ET-vel van megáldva, így értelmes lesz az ET a módosítás után is

Köszi :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ma is tanultam valamit :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Valami hozzáértő mondja már meg nekem legyen szíves, hogy egy 1998-as 1.6 5 ajtós F Astrához gyárilag milyen felni van előírva?

Ezek közül melyik jó:

138(LQ) 5,5x13 4x100x56,5 ET 46

139(EV) 5,5x13 4x100x56,5 ET 49

És még egy: tudtok Budapesten bontót, ahol hátsó ablaktörlő motort lehet kapni? (ugyanehhez az ótóhoz)

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valami hozzáértő mondja már meg nekem legyen szíves, hogy egy 1998-as 1.6 5 ajtós F Astrához gyárilag milyen felni van előírva?

Ezek közül melyik jó:

138(LQ) 5,5x13 4x100x56,5 ET 46

139(EV) 5,5x13 4x100x56,5 ET 49

És még egy: tudtok Budapesten bontót, ahol hátsó ablaktörlő motort lehet kapni? (ugyanehhez az ótóhoz)

A segítséget előre is köszönöm!

14'col 4X100 és ET49

www.opelbonto.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.