Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ménem 195/50???

Sziasztok!

Ezért nem ez mert ugyan ilyen volt tegnapig az autóm alatt,de centírozásnál kiderült hogy olyan gatya állapotban van mind a 4(főleg az első kettő)hogy azzal életveszély közlekedni.Öregek,repedezettek voltak nagyon.

Venni kell valami normálisat az lesz itt a megoldás.(gyorsulni)

Bár az integra ellen szerintem kevés lesz a jó gumi. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezért nem ez mert ugyan ilyen volt tegnapig az autóm alatt,de centírozásnál kiderült hogy olyan gatya állapotban van mind a 4(főleg az első kettő)hogy azzal életveszély közlekedni.Öregek,repedezettek voltak nagyon.

Venni kell valami normálisat az lesz itt a megoldás.(gyorsulni)

Bár az integra ellen szerintem kevés lesz a jó gumi. ;)

:lol: nekem eddig 3 gumim volt.

Pirelli P6000 185/55 82V

Dunlop SP Sport 2020 E 195/50

Michelin Pilot Exalto 195/50 82V

És pont ebben a sorrendben jöttek be. A michlein nagyon jóó volt!! (most az van hátúl, sajnos szálszakadt lett :lol: )

Én gyorsúlgattam is annó vele, és ha megtanúlta az ember hogy, hogy indúljon vele, nagyon jól el lehetett vele rajtolni.

Mondjuk én csak utcai versenyeken szórakoztam..

Ja... és gyári 15 ös felniken.

Kár hogy már nem lehet kapni.Legalábbis nem nagyon láttam. Csak az új Exalto-t

Ennek nekem nem tetszik annyira az "ábrázata" :(

De gondolom csak jobb, ha P.Exaltó 2..

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen méret?

Bazs. csak egyet néztem, michi exalto pe2 /50 sacc 25 /55 sac 40 :?

azér az egy centiért.. vezethetőség, stabilitás meg nem tudom mennyivel roszzabb.. opel16v vélemény? nagyon nagy baklövés a 195/50 a 15 colos 5.5" gyári Gsi felnin egy Gsi-n?

Ez 215/40 16

Ezt még tavaly tavasszal vettem újonan,nagyon kicsi pénzért. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Bazs. csak egyet néztem, michi exalto pe2 /50 sacc 25 /55 sac 40 :?

azér az egy centiért.. vezethetőség, stabilitás meg nem tudom mennyivel roszzabb..

Laci! Te tudod, a te autód. Majd ha lesz egy G vagy H Astrád, arra is ilyet veszel, mert ez a népgumi és ez az olcsó? Végülis vehetsz 1.4-es kipufrendszert is, mert olcsóbb, mint a GSi-re való. Nem tudok erre mit mondani.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen méret?

Bazs. csak egyet néztem, michi exalto pe2 /50 sacc 25 /55 sac 40 :?

azér az egy centiért.. vezethetőség, stabilitás meg nem tudom mennyivel roszzabb.. opel16v vélemény? nagyon nagy baklövés a 195/50 a 15 colos 5.5" gyári Gsi felnin egy Gsi-n?

Egyébként ha már a PE2-esről volt szó az 195/50-est megtudod venni 19-ért,az 55-öset pedig 29-ért.

De ha nem ragaszkodsz a Michelin-hez akkor a Bridgestone Potenza RE 720 ami a teszt eredmények alapján jobbnak bizonyulta PE2-esnél 19600,-pénz.

Link to comment
Megosztás:

csak vedd figyelembe, hogy ezek utcai autók, nem versenyautók, ráadásul a tulajoknak nem feltétlenül van mellette másik

ilyen esetben pedig nem feltétlenül jó, ha eltérünk a gyári mérettől

tehát akkor már csere 16-os méretre, 215/45R16-os (vagy 205/45R16-os) gumi (az első a leginkább váltó a 195/55R15-re), megvan a ######a úttartás és nem kúrtuk szét a futóművet

de nem mondok semmit, én nem versenyzek, nem értek hozzá, csak okoskodtam

Link to comment
Megosztás:

" és nem kúrtuk szét a futóművet "

Már miért is tenne bármi kárt a 195/50 gumma a futóműben???

Arra kell csak vigyázni, hogy alacsonyabb picivel (nem is sokkal)

a pereme, így egy puhább alufelnit könnyű vele elintézni a pesti

utakon.

(egyébiránt csak megjegyzésképpen: ugyanerre a kasznira,

ugyanilyen futóműre kisebb motor esetén a 195/50R15 a gyári

váltómérethez a legközelebbi)

Link to comment
Megosztás:

Az nekem Matador MP 58,azt múlt télen vettem,de nekem nagyon bejött.

A tesztje is elég meggyőző ahogy láttam.

Mondjuk én nem járok sokat a géppel,télen meg pláne,de ez nem is km-függő dolog.

Remélem tényleg jó az MP58 mert én most vettem. Újonnan akcióban Fehérváron 9702Ft/db brutto áron.

Felniket bontóban bugáztam. Meg is szívtam 3 tökéletes 1 rossz volt (szemre nem vettem észre hogy üt) így erre került át a pótkerék...

Most már jöhet a hó ;)

Link to comment
Megosztás:

"azt tudjuk, hogy a GSi és a normál astra futóműve nem teljesen ugyanaz "

Az első teljesen ugyanaz (kivéve hogy a nagyobb féltengely miatt nagyobb a csapágy is), a hátsó híd megoldása is teljesen hasonló. Semmi baja nem lesz tőle, ha 195/50R15 gumikat raksz alá. ;)

De mindenki a saját belátása szerint.

(én a "minek költsek kétszer annyit, amikor ennyiből is legalább olyan jót ki lehet hozni" típusú gondolkodással bírok. :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.