Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

mesélj csak!

Szia Bazs!

Na csak az történt hogy nekem eddig egy 7x16-os Mile Miglia felnim volt a gépen,mígnem láttam hírdetve 1 borbet t-t elől 7,5x16 et 20,hátul 9x16 et 30-al.

Na gyorsan meghírdettem az enyémet hogy pénzt csináljak valahogy,mert a nyaralás 1 kicsit lesoványított.

Hívott is 1 srác rögtön másnap,csak az volt a böki hogy az ország másik végéből.

Mind1 megszerveztem az elszállítást 1futár szolgálattal ami valami hihetetlen áron vitte a kerekeket Nyíregyházáról Zalaegerszegre. 3200ft-ért! :shock:

Ok a srác utalta a pénzt én küldtem a felnit.

Hívom a másik srácot hogy el ne adja a borbetet mert kell mindenképpen és perpill nincs is kerék a gépem alatt.

A legutolsó pillanatban kiderült hogy az első kettő sem 1forma mert más az et számuk,ami állítólag egy adapterrel orvosolva lett!

Lemondtam.Gondoltam 3 különböző kerék 1 kocsin na ne!!!

Hív a srác hogy enged az árból csak vegyem meg.Na jó legyen végülis föltéve nem látszik a különbség mert a pereme 1forma csak az 1iknek beljebb lóg a közepe et 20,a másiknak kevésbé et 35.

Találkozót beszéltünk meg amire nem tudott eljönni,úgyhogy egy 100-ast kocsikáztam potyára olyan gumikkal hogy a rázatópad kutya######a ezekhez képest!

Úgy volt hogy elhozza nekem Nyh-ra de nem tudom mivel jön mert még nem ért ide! ;)

Ja elérni nem nagyon lehet telefonon,de hogy őszinte legyek már nem is akarom!!

Hát ennyi,így jártam.

Sorry egy kicsit hosszú lett.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A kormoran nagyon gagyi márka?

Most baromi olcsó a snowpro téli gumi (8999).

Egyébként most a matador mp58-at néztem ki a H-s is 11eft alatt van.

Bár télen nem száguldozik az ember de szerkezetileg csak jobb mint a T-s.

Nekem óvatos nyugis közlekedésre kell a téligumi és az ár sem mindegy.

Szóval... vélemény tapasztalat?

kormoran

matador

Link to comment
Megosztás:

Hehe, néhol érdekes a nyelvezete, mint annak a bizonyos DVD-játékosnak ;) :smt003

Az áraik viszont nem rosszak, pláne hogy a kiszállítás is benne van :wink:

Ezzel kapcsolatban 1 kérdés: téligumiból úgy hallottam, előnyösebb a keskenyebb gumi (lehet hülyeség), ez esetben az eredeti lemezfelnijeimre milyen szélességűt érdemes venni?

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

Ha 14-es a felnid, akkor téliből a 175/65 R14-es gumit ajánlanám, legalábbis nekem ilyen van, és a gumis ajánlotta, pedig olcsóbb volt, mint a nyári méretem. Állítólag a keskenyebb gumi kevésbé csúszkál a jégbordás utakon, nem dobálja a kocsit az egyik mélyedésből a másikba.

A dobálás azért icipicit megmarad, de mindenféleképpen a gyári méret javallott téliguminak.Hiszen az autó viselkedését is ehhez kalibrálták.Azárt célszerű nem a legolcsóbbat választani, mert téligumi között is van különbség.Nemkicsi!Függetlenül attól, hogy télen nincs racsingolás!Max. a kézifék van sűrűbben használva mint nyáron! ;)

Link to comment
Megosztás:

Thx Szantozoli és Warwolf!

Az eredeti méret 175/70R13, akkor ugyanilyet nézek majd téliből is. Télen talán még a legolcsóbb téligumi is jobb lehet, mint ha nyárival közlekednék :roll: Debica-ról vélemény?

Az a honlap olyan, mintha szótárból fordították volna, érdemes olvasgatni :smt003

Link to comment
Megosztás:

Nekem a téli gumi az Eurotek, de meg vagyok vele elégedve. Másat még nem tapasztaltam, de bíztos, hogy a nyárinál kb. 1000x jobb télen!

Volt már olyan tapasztalatom vele, hogy amíg az emberkék 40-50-nel "száguldoztak" előttem, addig én 70-80-nal simán elmentem mellettük. Az autón egy kicsit sem lehetett érezni, hogy csúszott volna az út, csak amikor kiszáltam a kocsiból akkor lepődetem meg, hogy alig tudok megállni a lábamon, és csak araszolni lehetett a jégen. Persze lehet hogy csak a szerencsén múlott, hogy nem csúsztam meg, de a nyárival való összehasonlítása a jeges úton akkor is nevetséges! ;)

Senkinek nem ajánlom egyébként a gyorshajtást télen!!!!! Főleg közúti használatban nem!!!!! Véleményem szerint a téli gumit nem a téli gyorshajtásra, hanem a téli biztonságos közlekedésre találták ki!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Thx Szantozoli és Warwolf!

Az eredeti méret 175/70R13, akkor ugyanilyet nézek majd téliből is. Télen talán még a legolcsóbb téligumi is jobb lehet, mint ha nyárival közlekednék :roll: Debica-ról vélemény?

Az a honlap olyan, mintha szótárból fordították volna, érdemes olvasgatni :smt003

Én ERRE szavaznék, mert nekem is ez a téli, és nagyon bejött.S, az ára is elfogadható.Szerintem.Kétségtelen, hogy nem prémiummárka, de átlagos téli használatra kiváló.Sokan használják.

Link to comment
Megosztás:

nem

én a 195/55R15-re gondolok

mert ugye a gsi-re ez való

ha kisebbet raksz rá, az jobban igénybeveszi a futóművet, teljesen más a karakterisztika, hamarabb hazavágod

gumiban alapszabály: felfelé eltérni még csak-csak, de lefelé tilos

kérdezz meg bármilyen gumist ;-)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg szerintem szinte mindenki ilyen papucsokkal rohangászik.

ne vedd figyelemebe az átlag astrákat

más a futómű hangolása meg még sokminden más

más autókat meg főleg ne!

a 195/50R15 a népgumi, sok autóra jó

a tiédre nem, ezt be kell látnod

a gsi-nek ára van ;-)

Link to comment
Megosztás:

A Te méreted szerintem amire a Bazs gondol az 16-17 collnál kezdődik... :-)

:-)

;) majdnem azt olvastam h 16-17 centinél kezdődik :lol: 8) de ez itt off :wink:

Mondjuk biztos jobban mutatna. mondjuk már így a régi-új rugókkal is jobban néz ki .

Bár ez a kép kicsit csalóka mert 1: más szögből van fényképezve(mérési pontatlanságok) meg pont a másik oldala.

majd még megprószálok csinálni összehasonlító képet.

nem

én a 195/55R15-re gondolok

mert ugye a gsi-re ez való

ha kisebbet raksz rá, az jobban igénybeveszi a futóművet, teljesen más a karakterisztika, hamarabb hazavágod

gumiban alapszabály: felfelé eltérni még csak-csak, de lefelé tilos

kérdezz meg bármilyen gumist

Háát nem tom ha jól értelmezem egy centi a különbség.. az ennyire gáz lenne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.