Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Lenne egy amatőr kérdésem: mit jelent az alufelniknél az ET szám, és mennyinek kell lennie az F Astrámhoz?

Nem röhögni :mrgreen:

Hali, nekem sajna nincs ötletem, hogy mi az az ET szám, de ha megkérdezel egy gumist, biztosan rögtön rávágja neked :lol:

Egyébként, ha f astrához keresl alufelnit, a boltban ahol venni akarod, tudják majd, hogy melyik kell neked a kocsidra :)

Link to comment
Megosztás:

Ami tuti, hogy a 7,5J-hez 38-nál kisebb ET-t nem nagyon kéne, mert különben lehet peremezni.

Az ET a felfogatási sík és a felni középvonalának a távolsága. Minél kisebb az ET, annál kíjebb kerül a felni, ergo egy idő után beleér a sárvédőbe.

Link to comment
Megosztás:

14-es és 15-ös felni is ennyi ET-vel bír F Astrához. :lol:
helyesbítés I.:

a gyári 15ös alum ET46

Viszont ha nő a felni szélesség, az ET-nek csökkennie kell!

helyesbítés II.:

nem feltétlenül

az ausztrálok minden átalakítás nélkül feltolják a holden calikra a 8 széles 18as kereket, ET 40-46 között

és még ültetik is hozzá az autót

hondáknál ugyanígy van ez

szóval ez autófüggő :arrow: ha van befelé hely, nem feltétlenül kell csökkenteni az ET-t (astránál is elég sok hely van ;-) )

Link to comment
Megosztás:

helyesbítés II.:

nem feltétlenül

az ausztrálok minden átalakítás nélkül feltolják a holden calikra a 8 széles 18as kereket, ET 40-46 között

és még ültetik is hozzá az autót

hondáknál ugyanígy van ez

szóval ez autófüggő :arrow: ha van befelé hely, nem feltétlenül kell csökkenteni az ET-t (astránál is elég sok hely van ;-) )

Nekem et38al beleér hátul a gumi, ugyhogy olyan végtelen sok hely azért nincs... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ok, akkor konkrétabban: találtam alufelnit a mostani gumijaimhoz (175/70R13), ezexerint ez jó lenne: Aluett Titan M6 5.5x13" ET41 4x100 osztókör ? :?

Ahogy néztem, ennél csak kisebb ET-számú felnikkel találkoztam (35), az nagyon kilógna oldalra az autó alól ezexerint?

Link to comment
Megosztás:

Ok, akkor konkrétabban: találtam alufelnit a mostani gumijaimhoz (175/70R13), ezexerint ez jó lenne: Aluett Titan M6 5.5x13" ET41 4x100 osztókör ? :?

Ahogy néztem, ennél csak kisebb ET-számú felnikkel találkoztam (35), az nagyon kilógna oldalra az autó alól ezexerint?

Ne vegyél 13-mas alufelnit, mert meg fogod bánni. Legalább 14, de inkább 15". Érdemes megvárni vele az aktuális papucs cserét. :lol:

Link to comment
Megosztás:

bazs: brutto 15e-ért találtam darabját, vadiújan, ezen a címen:

http://www.kago.hu/search.php

Egyébként ez még csak távlati terv, jelenleg örülök, ha benzinre telik :lol:

Nálam a gumicsere sztem évek múlva lesz aktuális, amennyit megyek vele, de ha hirtelen elárasztanak pénzzel, persze én is nagyobb méreten gondolkodom (15").

bazs: a tiéden 17"-os van? Naggyon brutálisan néz ki...

Link to comment
Megosztás:

helyesbítés I.:

Bazs!

"a gyári 15ös alum ET46 "

Nálad minden elszabott méretű... :lol:

Én egyébként a GSi gyári 15" aluról beszéltem. :(

"az ausztrálok minden átalakítás nélkül feltolják a holden calikra a 8 széles 18as kereket, ET 40-46 között

szóval ez autófüggő ha van befelé hely, nem feltétlenül kell csökkenteni az ET-t (astránál is elég sok hely van )"

Most F Astráról beszélünk ugye... És ott igencsak kevéske hely van... Majd rájössz te is! :)

Link to comment
Megosztás:

bazs: brutto 15e-ért találtam darabját, vadiújan, ezen a címen:

http://www.kago.hu/search.php

Egyébként ez még csak távlati terv, jelenleg örülök, ha benzinre telik :lol:

Nálam a gumicsere sztem évek múlva lesz aktuális, amennyit megyek vele, de ha hirtelen elárasztanak pénzzel, persze én is nagyobb méreten gondolkodom (15").

bazs: a tiéden 17"-os van? Naggyon brutálisan néz ki...

az enyémen most gyári 15ös GSi van (a fészliftes GSi felnije)

azt meg pl 80%-os michelin gumival együtt árulom 60ért

tehát ne vagyél ennyiért 13as felniket, nincs értelme

Link to comment
Megosztás:

Nálad minden elszabott méretű... :lol:

Én egyébként a GSi gyári 15" aluról beszéltem. :D

az van az enyémen ;-)

Most F Astráról beszélünk ugye... És ott igencsak kevéske hely van... Majd rájössz te is! :)

befelé (az a doblemez felé van, Tom kedvéért :( ) azért van bőven hely ;-)

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a felni adatai is jók kell legyenek! Ehhez a gumihoz legoptimálisabb a 6,5" széles felni, de minimum 6"-os ajánlott! Ilyen felnik esetében az ET35-ET41 érték ajánlott. Ha 7"-os a felni, akkor ET35-38 kell. Ennél szélesebb felnit nem ajánlok ehhez a gumihoz, mert nagyon széthúzza, és nem is igazán fér el peremezés nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a felni adatai is jók kell legyenek! Ehhez a gumihoz legoptimálisabb a 6,5" széles felni, de minimum 6"-os ajánlott! Ilyen felnik esetében az ET35-ET41 érték ajánlott. Ha 7"-os a felni, akkor ET35-38 kell. Ennél szélesebb felnit nem ajánlok ehhez a gumihoz, mert nagyon széthúzza, és nem is igazán fér el peremezés nélkül.

Pontosítanék:

205/45 R16 guma 7,5J x 16" ET38 de a kisújam hegye sem fér a sárvédőív meg a kerék közé, de sosem ért még be akárhogy megdübbentettem :lol:

Ja nincs peremezve.

Link to comment
Megosztás:

Az azért jó, mert ha egyszer elkezd gyengülni a hátsó szilent, akkor elkezdi zabálni a hátsó gumit. :lol:

Figyelemmel van ám kisérve :)

Tuti egyből látszana a gumán, ha bele-bele érne és akkor szilent upgrade.

Amúgy sem szeretem ha elmozog a futó a kaki szilentek miatt ergó legalább tudom hogy mikor kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.