Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Mert pl. egy bizonyos féktárcsa méret felett már csak a 14es felni megy fel.

haggyámá bazs lehet hogy a jóemberéletét mentem meg éppen :lol:

honnan tudhattam volna, hogy váltóméret a 2 gumija egymásnak

Az egyik ok amit a Tom mondott...sztem a te esetedben ez az egyetlen, ha csak nem utazol az optikára, mert a 14es mégiscsak szebb mint a 13as.

A másik az lenne, hogy szélesebb legyen a gumi úttal éritkező felülete, de ez a te esetedben elhanyagolható

Link to comment
Megosztás:

Az egyik ok amit a Tom mondott...sztem a te esetedben ez az egyetlen, ha csak nem utazol az optikára, mert a 14es mégiscsak szebb mint a 13as.

A másik az lenne, hogy szélesebb legyen a gumi úttal éritkező felülete, de ez a te esetedben elhanyagolható

Plusz kisebb a gumi oldalfala, így kanyarban kevésbé tud elmozdulni a felnin -> stabilabb, jobb kormányreakciók. Persze ebben az esetben ez minimális különbség.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is külföldi és 14-esek vannak rajta. :lol:

Szerintem F-ben és lemezfelniben gondolkodva 14 volt a max gyári. (ez csak saját vélemény/tipp)

Nem lehet inkább az G astrával keverhetik bár nem tudom ott mi a gumiméret csak azokon látok sokszor 15-ös felnit

Na de ezen kár vitatkozni mindenki tudja a saját méretét :wink:

Link to comment
Megosztás:

Csak érdekesség képpen.A Corsámon elöl Armstrong 155-03-as gumi van.Csúszik.Gatya.Ócska.

Hátul Trayal 165-13.Kemény.Pattog, semmi rugalmasság.Szintén ócska.Szóval ezek a gumik tényleg csak arra valók, hogy az autónk ne a felnin szikrázva guruljon.Már nagyon várom Bszemest, mert Python hoz nekem v.mi klassz dolgot.Meg talán Hemi is. :mrgreen: :smt006

Link to comment
Megosztás:

Csak érdekesség képpen.A Corsámon elöl Armstrong 155-03-as gumi van.Csúszik.Gatya.Ócska.

Hátul Trayal 165-13.Kemény.Pattog, semmi rugalmasság.Szintén ócska.Szóval ezek a gumik tényleg csak arra valók, hogy az autónk ne a felnin szikrázva guruljon.Már nagyon várom Bszemest, mert Python hoz nekem v.mi klassz dolgot.Meg talán Hemi is. :mrgreen: :smt006

Hali, nekem a Trayal gumi bevált. Igaz télibe használom, de tök jó!!!!

Nem csúszik meg, kapaszkodik rendesen és mindenhonnan kijött eddig, ahova más be sem ment volna.

Nekem nem pattog, igaz csak 2 bar-ig nyomom elöl és hátul is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.