Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Eszembe jutott még egy dolog:

gondolkodtam, hogy talán majd a mostani 175-ös helyett az újak 185-ösök legyenek nyárinak. Egyrészt 13-as kerékre már elég kevés gyártó készít 185-öst. De nem ez a lényeg most, a felnijeim ha jól gondolom 5" szélesek (elég vastagon le van festve a beütött felirat, nem igazán jól olvasható, lemérni meg csak majd gumi nélkül tudom mérőcélszerszám nélkül).

Most is elég ballonos a 175-össel, ha ugyanerre a felnire föltetetem a 185-öst az milyen duci lenne! Ezeket az ötös felniket átadáskor 165-tel adták katalógus szerint, volt még a 195-ös, de azok 5,5 vagy 6-os könnyűfelnin.

Gumiválasztáskor a felni is behatárol.....

Egyébként csodálom, hogy a gyártók nem adnak utalást arra, h milyen szélességű felnire ajánlják a gumijukat, az átmérő egyértelmű...

De biztonságos-e föltenni egy széles gumit egy nem alávaló felnire?

Még nem találtam neten semmit ami ezzel a témával foglalkozna.

Link to comment
Megosztás:

Leslie: Nálunk eszi-nem eszi, az asszonykámnak meg kellett birkózni a gondolattal, hogy szervó nincs, nem is lesz, viszont van helyette 205/45 R16-os papucs. És nézzétek, megtanúlta forgatni a hozmányt úgy, hogy rájött, ha kicsit gurul, sokkal könnyebb.

Félretéve a hüleséget én főként a 7,5J miatt tettem fel 205-ös gumákat. Nos mint tudjátok, emmen a méretben már nem túl olcsóak a gumák, így hosszas szétnézés után ill. kérdezősködés közepette a Barumnál maradta, mert úgy éreztem, ár/minőség kategóriában ebben a méretben ő nekem a legjobb.

Nem száguldozom, nem gyorsulok, így nem veszem észre a széles guma kártékonyan visszafogó hatását, hosszú távon nem jött elő fogyasztásnövekedés, fékhatása ehez a motorteljesítményhez tökéletes, kanyarokat optimálisan fogja, egyedül a nyomvájukat veszem észre jóval drasztikusabban, főleg a szervó hiánya miatt, de simán meg lehet tanulni, hogy egy-egy vájunál hogy viselkedik a kerék és így soha semmi gondom nem volt még vele. Ja és esőben eszméletlen jól tapad, a viszet szó szerint kiporlasztja a kocsi alól. Mivel a szervót nem szeretem így az meg nem érdekel, hogy a nyomvájukra jobban oda kell figyelnem. Én szeretem érezni az utat, és szerintem szervó nélkül jobban lehet. (ez az én véleményem)

Link to comment
Megosztás:

Ja és esőben eszméletlen jól tapad, a viszet szó szerint kiporlasztja a kocsi alól. Mivel a szervót nem szeretem így az meg nem érdekel, hogy a nyomvájukra jobban oda kell figyelnem. Én szeretem érezni az utat, és szerintem szervó nélkül jobban lehet. (ez az én véleményem)

Pedig elvileg minél szélesebb a kerék annál nagyobb az aquaplaning esélye.

Szervóban egyetértünk. Ha már mindneképp kell akkor csakis sebességfüggő.

Link to comment
Megosztás:

Pedig elvileg minél szélesebb a kerék annál nagyobb az aquaplaning esélye.

Szervóban egyetértünk. Ha már mindneképp kell akkor csakis sebességfüggő.

Ne mondjátok már hogy jó birkozni a nagykerékkel, szervó nélkül? A szervó is észre veszi ha nagyobb gumma van alatta, a másik, nem véletlenül szerelik már :!: alapfelszereltségként, ez egyfajta biztonsági berendezés is nem csak kényelmet szolgál.

Link to comment
Megosztás:

Hát én vezettem már jónéhány szervós képet, de egy kivételével mindre aztatat mondtam, hogy nem cserélnék. Nem tudom, nekem valahogy nem adja ez a szervó, egyszerüen nem érzem magam nagyobb biztonságban vele, mint nélküle. Csak ismételni tudom magam, szeretem érezni az utat, és tény hogy szervónál ez töredékéte csökken. De mondom, ez az én véleményem.

Ja, az egyetlen szervós gépsárkány, amite azt mondtam, ez szervó, az az öcsém 78-as chevy malibu-ja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne mondjátok már hogy jó birkozni a nagykerékkel, szervó nélkül? A szervó is észre veszi ha nagyobb gumma van alatta, a másik, nem véletlenül szerelik már :!: alapfelszereltségként, ez egyfajta biztonsági berendezés is nem csak kényelmet szolgál.

Birkózik a fene, csak nem elég 1 ujjal fogni a kormányt, mint a 175-ös guminál.

Ez olyan dolog, hogy van, aki elbírja a cementes zsákot, van, aki összecsuklik alatta, van, aki 2 zsákkal is elsétál. Ember függő.

Amúgy pedig miért alap? Marketing. Vmivel el kell adni az új kocsikat. Nekem csak egy lehetséges hibaforrás lenne. Nélküle jobban érezni az utat.

Link to comment
Megosztás:

Nem a szervótól függ az "út-érzés". :D

Nem tudnám elképzelni a versenygépem szervós kormánygép nélkül. :shock:

És ha megnézed, ezzel nem vagyok egyedül a versenyzős körökben. :lol:

Na ez lett volna a másik dolog, a versenygépek, gondold el ők mit gyúrnak 1 verseny alatt. Hányszor tekeri a kormányt tökig oda vissza 1 verseny alatt, és persze egyáltalán nem min1 hogy mennyi idő alatt. Cementes zsák :shock: általában nem gyurma emberkék versenyeznek, ez persze nem azt jelenti hogy rossz kondiban vannak, sőt a reakció idejük valószinűleg dubla olyan jó mint a tiéd. Ezt nem Opel16v kollégára értettem ez gondolom 1 értelmű.

Link to comment
Megosztás:

Az ok, hogy versenyen, pláne pl szlalom versenyen igencsak előny a szervó, de ugye... eheh én nem sokat versenyzek, és ehhez az én marha erős motoromhoz és paramétereihez jobban szeretem, ha nincs szervóm.

Csatlakozom. Hol versenyzek én? Ezzel? Ugyanmár...

Egy komolyabb gép alá, szélesebb papucsokkal elfogadnom, h kell a szervo, mert fárasztó. De az Astra nem nehéz, a 195 meg nem is széles. Nekem legalábbis. :lol:

Pl a katonai URAL nagyon gáz volt szervo nélkül. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Hi all!

A Firestone F-590 FS gummáról mi a véleményetek? Csak azért kérdezek ilyet, mer' Firestone gummákat nem nyagyon szoktatok itt emlegetni. Ilyet tervezek mostanság venni, a gumisom azt monta, h kb. 9pénz/gumma áron tud nekem szerválni :D Jelenleg elől új Debica Passio, hátul Dayton D100 van, hya 175/70R13 méretben. Persze a Debica-k mennek maj' hátra és elől lesz a két új Firestone.

A téli garnitúrám 4 db. Firestone FW930 és ezekkel teljes mértékben meg vok elégedve, monnyuk nem vezetek sportosan (de egy 12 éves 1.7 lityis szívó dieseltől nem is várok többet :lol: ) De ezek még ősszel mennek vissza a verdára.

Sz'al ha lenne v.kinek megosztandó tapasztalata, megköszönném!

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Akinek kombija vagy sedanja van az azért jobban megérzi, hogy kéne a szervó... mert néha be kell parkolni olyan kis helyekre ahol muszáj eltekerni álló helyzetben a kormányt hogy beférj... az pedig gyorsabban és kényelmesebben megy szervóval... máskor nekem sem hiányzik... de ilyenkor picit igen...

Link to comment
Megosztás:

Ok aláírom, hogy kinek kinek más ok a tapasztalatai, én...hangsúlyozom én eddig úgy vettem észre, hogy a szervó nélküli kocsik kormányán jobban érzódnek az útegyenetlenségek, mint a szervósokban. Ez az én saját tapasztalatom, de mondom, kinek milyen a tapasztalata, úgyis mindenki maga dönti el, mit szeret jobban. Persze ez az egész mélyen kocsifelépítés, motor, teljesítmény meg súly, meg még csomó minden függő. Ja meg ugye futómű :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akinek kombija vagy sedanja van az azért jobban megérzi, hogy kéne a szervó... mert néha be kell parkolni olyan kis helyekre ahol muszáj eltekerni álló helyzetben a kormányt hogy beférj... az pedig gyorsabban és kényelmesebben megy szervóval... máskor nekem sem hiányzik... de ilyenkor picit igen...

Az enyém ugyan se nem kombi, se nem sedan, de ezzel egyetértek. Parkolásnál néha nekem is hiányzik a servo. :D (holott nekem "csak" 175/70 "papucsaim" vannak :lol: )

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel kapcs is kicsit örülök, hogy nincs, meg nem is.

Igazad van, hogy könnyebb eltekerni parkoláshoz, ezt én is nap mint nap tapasztalom, de spec én csont álló helyzetben talán 1 kezemen meg tudnám számolni, hányszor tekertem át a kormány, és nem csak azért, mert ugye jóval nehezebb mint szervóval, de szerintem nem tesz jót a kormányműnek (sem), ha állóban tekergetem.

Nos ha lenne szervóm, biztosan többször kiséreltem volna meg pl parkolós kiállásnál állóban tekergetni, aminek kártékony hatását lehet csak pár év után venném észre igencsak lapos pénztárcámon.

De jogos, caravan, sedan, cabrio, könnyebb lenne parkolni szervóval, akárhogyis nézzük, ez tény.

Link to comment
Megosztás:

A kormánymű ugyanúgy teljesen fizikai kapcsolaton alapul a szervósban

is, mint a szervó nélküliben. Szervóson is érzed az út bajait, bár az tény

hogy annyira nem rántja ki a kezedből a kormányt egy tankcsapda. :lol:

De ami még a szervós előnyére válik: rövidebb a kormányút. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.