Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nekem 175/70-es van...tényleg miért is jó a szélesebb gumi azon kívül, hogy jól néz ki? B)

Szélesebb felületen tapad és hamarabb megállhatsz, ha gond van + nem nyúlik az autó kanyarban. Próbálj ki egy szélesebb gumit, majd megtudod mi a különbség :D

Link to comment
Megosztás:

Könnyebb vele a kutyasz_rt eltalálni! :) :( :)

De sztem hamarabb megáll, ha gond van! :D

Robot pilóta. A nyomvályú viszi magától, nem kell kormányozni :)

Szélesebb felületen tapad és hamarabb megállhatsz, ha gond van + nem nyúlik az autó kanyarban. Próbálj ki egy szélesebb gumit, majd megtudod mi a különbség :D

Értem, és ha jobb minőségű gumit veszek, akkor nem tudom elérni vele a nagyobb tapadást? Csak mert így elhagyom a hátrányokat ami a szélesebb gumiból adódik... B)

Spzoli, neked meg nem Passatod van mit fosol állandóan... :)

Link to comment
Megosztás:

Értem, és ha jobb minőségű gumit veszek, akkor nem tudom elérni vele a nagyobb tapadást? Csak mert így elhagyom a hátrányokat ami a szélesebb gumiból adódik... B)

Spzoli, neked meg nem Passatod van mit fosol állandóan... :D

A jobb minőségnek is biztos van szerepe, de annak megkérik az árát... A tapadófelület akkor sem lesz nagyobb. A szélesebb gumiból is van jó fajta és nem is drága. Csak attól függ milyen a méret.

Link to comment
Megosztás:

A jobb minőségnek is biztos van szerepe, de annak megkérik az árát... A tapadófelület akkor sem lesz nagyobb. A szélesebb gumiból is van jó fajta és nem is drága. Csak attól függ milyen a méret.

Akkor viszont inkább megtartom a felnit, aés gumicserekor beruházok egy jobb minőségre... B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az F Caravanomra a gyári 5,5" R14 lemezfelni helyett rátehetek szintén gyári, de 1/2"-lal kisebbet, azaz 5" R14-et, 175/65 R14-es gumival? Az ET szám (49) és az középső furat (56,5) mindenben megegyezik, csak ez kis különbség lenne.

Egy ismerősöm jóárasítana 4 db megmaradt, sosem használt beragadt raktárkészleti GM felnit ezzel a hátránnyal, de 4.500.- Ft/db áron. Asszem' egyébként ezek Corsa C felnik... :D

Ahogy nézegettem felnis portálokon az 5"-ra is rámehet akár 185 széles gumi is, csak nem vagyok biztos benne, hogy nem lesz-e belőle bármilyen (főleg stabilitási) problémám. :)

Várom értékes hozzászólásaitokat és tapasztalataitokat! B)

Szia!

Nekem anno Ladán volt 205/60 R13-as gumi 5,5-es felnin és simán elbírta. Elől meg 185/60 R13-as :( Annyiért simán megéri. De inkább téligumit tenyél fel rá :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
YOKOHAMA Parada (PA01) valakinek vélemény róla, esetleg olyanok akiknek már volt fent a gépükön ilyen pacsker?

Nekem van, igaz már elég kopott szerencsétlen. Kissé hideg volt még mikor használtam, így nem volt a legtutibb. Mivel kopottas, ezért vizen sem érezte túl jól magát. :D

mélykék vett újonnan, neki egész más tapasztalatai vannak...asszem úgy fogalmazott: harapja a havat. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.