Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Én sem személyesen mentem el érte B)

Elküldték vagy futár? :D

Az a baj hogy vettem már "hibátlan" felnit amiből 3-at görgőzni kellett volna. Szóval jobb az személyesen. Bár találtam neten a multor felnit amit még ha görgőzni kellett volna akkor is jó áron van és tetszett is, de az eladó meg nem akart a postával szenvedni. De remélem egyszer csak lesz valami jó. Mondjuk idén nyáron minél előbb! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!14x6"-os ET.37-es felni 185/60 R14-es gumival nem fog beleérni sehova????Választ előre is köszi!!!

A gumis mondta, hogy ezzel a gumimérettel az ET 35-öt még simán fel szokták tenni. :D

Bár itt valakinek van fent ET25-el is ha jól emlékszem bár lehet nem 14-es. B)

Link to comment
Megosztás:

Elküldték vagy futár? :D

Az a baj hogy vettem már "hibátlan" felnit amiből 3-at görgőzni kellett volna. Szóval jobb az személyesen. Bár találtam neten a multor felnit amit még ha görgőzni kellett volna akkor is jó áron van és tetszett is, de az eladó meg nem akart a postával szenvedni. De remélem egyszer csak lesz valami jó. Mondjuk idén nyáron minél előbb! :)

Arrafelé dolgozó haver beugrott érte B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!14x6"-os ET.37-es felni 185/60 R14-es gumival nem fog beleérni sehova????Választ előre is köszi!!!

A gumis mondta, hogy ezzel a gumimérettel az ET 35-öt még simán fel szokták tenni. :)

Bár itt valakinek van fent ET25-el is ha jól emlékszem bár lehet nem 14-es. B)

Nekem a 195/60R15-ös gumi sem ver be sehova, pedig 15x7 ET35-ös felniken van... :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Véleményetek szerint ha már elrakta a téligumit a lemosáson és kavics kivételen túl érdemes lekennyi valamivel? Vagy csak zacskó és elég az? Kell rá valami kence hogy tovább bírja az éveket? B)

Szerintem tovább bírja, ha nem trutymákolja össze az ember mindenfélével, de hallgass az okosakra :D

Link to comment
Megosztás:

Hehe, két napja olvastam hogy állítva nem jó mert alul nyomódik a felület és "kockul".

A gumi ápoló érdekelne hogy oké ha az de mit a sokból? B)

Valóban lapul, ezért kell forgatni. :D De amit felni, és autó nélkül, egy személyautó gumi magától lapul, egy fél év alatt, az úgyse fog feltűnni :)

Műszerfal ápolót :( :)

Link to comment
Megosztás:

Na igen hát úgy könnyű! :D

Nyárit bekened téli tárolásnál? B) Ha igen mivel, vagy fölös?

Legutóbb elmaradt a nyárik lekenése, de amúgy le szoktuk mázolni. Glicerin,alkohol,víz. Igaz mire megcsinálom az összes kereket a cégnél, már elég bódult vagyok. :( Az meg, hogy használ vagy sem...5éves gumikat ugye elvileg le kéne cserélni. Addig meg vagy elkopik, vagy úgy is mind1, ha cseréled. :)

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb elmaradt a nyárik lekenése, de amúgy le szoktuk mázolni. Glicerin,alkohol,víz. Igaz mire megcsinálom az összes kereket a cégnél, már elég bódult vagyok. :) Az meg, hogy használ vagy sem...5éves gumikat ugye elvileg le kéne cserélni. Addig meg vagy elkopik, vagy úgy is mind1, ha cseréled. :D

Hehe! B) értem köszi! :(

Link to comment
Megosztás:

Ahol dolgozom, nagyon magas szilikontartalmú szilikon olajat használnak bizonyos alkatrészek kenésére.

Az olaj gazdaságosabb, mert ecsettel fel lehet hordani, szépen el lehet oszlatni az abroncson.

500 ml "jött" velem haza, s ez 2 évre elég. ( 8 gumira, 2 szezonban ), és nem sajnálom az ecsetelésnél az olajat.

A gumik úgy néznek ki , mintha újak lennének.

Mosás, öblítés és szárítás után lekenem a 4 gumit, s szinte azonnal bezsákolom azokat. ( nagy szemetes zsákokba )

Így ( vélemányem szerint ), sokkal jobban ápolja az abroncsokat az olaj / szilikon /.

Link to comment
Megosztás:

Ahol dolgozom, nagyon magas szilikontartalmú szilikon olajat használnak bizonyos alkatrészek kenésére.

Az olaj gazdaságosabb, mert ecsettel fel lehet hordani, szépen el lehet oszlatni az abroncson.

500 ml "jött" velem haza, s ez 2 évre elég. ( 8 gumira, 2 szezonban ), és nem sajnálom az ecsetelésnél az olajat.

A gumik úgy néznek ki , mintha újak lennének.

Mosás, öblítés és szárítás után lekenem a 4 gumit, s szinte azonnal bezsákolom azokat. ( nagy szemetes zsákokba )

Így ( vélemányem szerint ), sokkal jobban ápolja az abroncsokat az olaj / szilikon /.

Csak arra vigyázz, hogy a futófelületre ne jusson, mert nehezen kopik le és nagyon tud csúszni...

Link to comment
Megosztás:

Én egyszerűen felrakom a garázs mennyezetre egy alapos mosás után. Soha nem költöttem pénzt és áldoztam időn mindenféle kencékre és igy sincs semmi bajuk a gumiknak.

Így aztán biztosan nem "kockásodik" és nem foglalja a helyet az amúgy is szűk garázsban.

PICT5093.JPG

(mielőtt valaki megszólna, hogy hú de koszosak a gumik, elmondom, hogy a fotó az első felrakás próba alkalmával készült. természetesen mindig lemosom mielőtt felteszem a gumikat)

Link to comment
Megosztás:

Én egyszerűen felrakom a garázs mennyezetre egy alapos mosás után. Soha nem költöttem pénzt és áldoztam időn mindenféle kencékre és igy sincs semmi bajuk a gumiknak.

Így aztán biztosan nem "kockásodik" és nem foglalja a helyet az amúgy is szűk garázsban.

https://lh4.googleusercontent.com/_0VmPQ85-...40/PICT5093.JPG

Először nem olvastam a szöveget és nem húztam le teljesen a képet, arra tippeltem hogy csak nincs rendesen beforgatva a kép! B) Amúgy teljesen jó ötlet! :) Bár nem minden garázs plafonjába lenne biztonságos.

:D

A boltosom annyit mondott, hogy jót tesz neki a bezacskózás és minél kevesebb levegő érje, az valamennyivel megnöveli az élettartalmát. Bár ha azt nézzük a gumisnál sincs bezacskózva, nahh de egy próbát azért megér.

Link to comment
Megosztás:

Én egyszerűen felrakom a garázs mennyezetre egy alapos mosás után. Soha nem költöttem pénzt és áldoztam időn mindenféle kencékre és igy sincs semmi bajuk a gumiknak.

Így aztán biztosan nem "kockásodik" és nem foglalja a helyet az amúgy is szűk garázsban.

(mielőtt valaki megszólna, hogy hú de koszosak a gumik, elmondom, hogy a fotó az első felrakás próba alkalmával készült. természetesen mindig lemosom mielőtt felteszem a gumikat)

Ezn már én is gondolkodtam, csak miután már öszedőlt egy szekrény az Opel alkatrészek súlya alatt , inkább nem teszek fel őket veszélyes magasságba. Én a falra akasztom fel őket.

Először nem olvastam a szöveget és nem húztam le teljesen a képet, arra tippeltem hogy csak nincs rendesen beforgatva a kép! B) Amúgy teljesen jó ötlet! :( Bár nem minden garázs plafonjába lenne biztonságos.

:D

A boltosom annyit mondott, hogy jót tesz neki a bezacskózás és minél kevesebb levegő érje, az valamennyivel megnöveli az élettartalmát. Bár ha azt nézzük a gumisnál sincs bezacskózva, nahh de egy próbát azért megér.

Jó-jó, de ha bezacskózom, akkor nem látom őket. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.