Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hellótok!

Vettem volna lemezfelnit amit kérdeztem is pár napja de mire összeválogatta a 4-et 2-2 nem egyforma ill a másik kettőn 2db díszlyukkal kevesebb van amúgy ugyan az van ráírva bár jobb lenne 4 egyforma.

Viszont mutatott 4db gyári G Astra lemezfelnit 14"-ost még a festése is szép fényes gyári, nem körök vannak benne hanem négyzetek a méretek ugyan azok kivéve hogy ET 39, jónak kellene rá lennie 185-ös gumival vagy jobb lenne keresni ET 49-est? G-s lemezek 500Ft-al drágábbak db-ja. Bár elvileg ET35-ös alut még fel szokták tenni csak ugye ez lemez, szóval vélemény? :)

Én alum ET 33 :D simán elfér...

Link to comment
Megosztás:

A terv még mindig ugyan az, tavasszal vennék lemezt ha nem találok hibátlan (értem ezalatt nem agyonsúlyozott felnit) szóval vennék lemezt és arra menne egy 185/60/14-es gumi ami majd később menne az alura ha találok. Bár a pótkerekem meg 14"-os 175/65/14-es a kerekek meg 13"-osak...

vagy mehetne rá a 185/65/14-is? vagy inkább 175/65/14 és akkor ez később a 6"-os alura? Ehez kellene viszonyítani az ET 49 vagy ET 39-est. :)

Link to comment
Megosztás:

És az hogy fér be mármit hátúlra? vagy nagyobbak a rugóid? :)

Simán elfér...sött mikor megvettem a felnit akkor pár napig 195/65-ös gumik voltak rajta, amig nemjöttek meg a 195/50-esek...még azzal sem volt bajom, bár nem mertem volna beültetni hátra senkit :D

A terv még mindig ugyan az, tavasszal vennék lemezt ha nem találok hibátlan (értem ezalatt nem agyonsúlyozott felnit) szóval vennék lemezt és arra menne egy 185/60/14-es gumi ami majd később menne az alura ha találok. Bár a pótkerekem meg 14"-os 175/65/14-es a kerekek meg 13"-osak...

vagy mehetne rá a 185/65/14-is? vagy inkább 175/65/14 és akkor ez később a 6"-os alura? Ehez kellene viszonyítani az ET 49 vagy ET 39-est. :D

Ha sok rajta a súly, az nem feltétlenül a felni hibája...legtöbb esetben a súly mindig a gumiból adódik, a gumik sem tökéletesek, még 0km-esen sem...annál is vannak összetételek ahol ugye több anyag van...szal ne a súlyokat figyeld rajta...ha venni akarsz egyet akkor esetleg vételnél vidd el egy gumishoz, hogy forgassa át centirgépen, odakell figyelni rá h lehetöleg ne üssön, és ha van rá mód, akkor gumi nélkül forgassa át, ugy akkor csak max a felni hibái jönnek ki a gépen :D de semmi képp sem lehet hagyatkozni a felpakolt súlyokra...

Link to comment
Megosztás:

Simán elfér...sött mikor megvettem a felnit akkor pár napig 195/65-ös gumik voltak rajta, amig nemjöttek meg a 195/50-esek...még azzal sem volt bajom, bár nem mertem volna beültetni hátra senkit :)

Ha sok rajta a súly, az nem feltétlenül a felni hibája...legtöbb esetben a súly mindig a gumiból adódik, a gumik sem tökéletesek, még 0km-esen sem...annál is vannak összetételek ahol ugye több anyag van...szal ne a súlyokat figyeld rajta...ha venni akarsz egyet akkor esetleg vételnél vidd el egy gumishoz, hogy forgassa át centirgépen, odakell figyelni rá h lehetöleg ne üssön, és ha van rá mód, akkor gumi nélkül forgassa át, ugy akkor csak max a felni hibái jönnek ki a gépen :D de semmi képp sem lehet hagyatkozni a felpakolt súlyokra...

Oké persze csak az előző alu amit vettem mondták semmi baja, nem üt nem ráz, gumit rárakattam centír aztán 1-2cm-er kilengése volt, szidott a felnis rendesen mikor már a 3. csík súlyt tépte le róla.

azért nem így kellene kinéznie egy egésséges felninek. katt!

Haver szerint 1 max 2db ilyen kis súlynak szabadna lennie.

Link to comment
Megosztás:

Oké persze csak az előző alu amit vettem mondták semmi baja, nem üt nem ráz, gumit rárakattam centír aztán 1-2cm-er kilengése volt, szidott a felnis rendesen mikor már a 3. csík súlyt tépte le róla.

azért nem így kellene kinéznie egy egésséges felninek. katt!

Haver szerint 1 max 2db ilyen kis súlynak szabadna lennie.

Szép díszítősor van rajta :S

Link to comment
Megosztás:

Oké persze csak az előző alu amit vettem mondták semmi baja, nem üt nem ráz, gumit rárakattam centír aztán 1-2cm-er kilengése volt, szidott a felnis rendesen mikor már a 3. csík súlyt tépte le róla.

azért nem így kellene kinéznie egy egésséges felninek. katt!

Haver szerint 1 max 2db ilyen kis súlynak szabadna lennie.

Persze valami oka van h annyi van rajta...de nem feltétlenül a felni hibája...gumis vagyok tudom :) megjön egy uj felni, gumi nélkül átforgatom, nemkér csak pár g-t...felteszem rá a vadi uj gumit, egyböl rengeteget kér...olyankor lehet forgatni rajta a gumit ha ugyvan, vagy dobni fel rá a sulyt...tehát rengeteget beleszol a gumi a súlyozásba...azért mondtam h gumi nélkül átkell forgatni a felniket gépen...

Link to comment
Megosztás:

Persze valami oka van h annyi van rajta...de nem feltétlenül a felni hibája...gumis vagyok tudom :) megjön egy uj felni, gumi nélkül átforgatom, nemkér csak pár g-t...felteszem rá a vadi uj gumit, egyböl rengeteget kér...olyankor lehet forgatni rajta a gumit ha ugyvan, vagy dobni fel rá a sulyt...tehát rengeteget beleszol a gumi a súlyozásba...azért mondtam h gumi nélkül átkell forgatni a felniket gépen...

Ha veszek felnit megpörgettetem tuti mert amit látsz egyik fel le mozgott 1-2cm-ert a másik meg oldalra 1-2-őt haverom szerint balesetes kocsiról való volt mármint felninek semmi baja vagy padka hanem el van görbűlve de eléggé. a lemezfelnit is mondtam aki árúlja hogy elviszem gumishoz kapásból monda hogy persze ez természetes. Csak épp alut ott szívtam meg hogy 3 hónapos felni meg kereskedőtöl nincs baja csak felesleges neki és azért eladó olcsón felhívtam hogy akkor boltoljuk vissza mert a 4-ből 3 sz*r görgőztetni kellene. erre az volt a válasza hogy biztos én csesztem szét. Igen valszeg leültem egy sámlira és elkezdtem ütni kalapáccsal....

Nahh de legalább jobban figyelek legközelebb.

Link to comment
Megosztás:

Persze valami oka van h annyi van rajta...de nem feltétlenül a felni hibája...gumis vagyok tudom :D megjön egy uj felni, gumi nélkül átforgatom, nemkér csak pár g-t...felteszem rá a vadi uj gumit, egyböl rengeteget kér...olyankor lehet forgatni rajta a gumit ha ugyvan, vagy dobni fel rá a sulyt...tehát rengeteget beleszol a gumi a súlyozásba...azért mondtam h gumi nélkül átkell forgatni a felniket gépen...

Sziasztok!

Ha gumis vagy, légy szíves megmondani, hogy elfér-e az autóm alatt az et 25 7jX15 195/55 gumival :)

Link to comment
Megosztás:

Bár nem tőlem kérdezted, sztem kevés az az ET. Legalább 35 kéne, de inkább több, hogy elférjen. Szerintem.

Nekem a felni 7Jx15-ös, ET25, 195/50-es gumikkal és simán elfér a kocsi alatt...

A 195/50-es gumi átméröje 576mm, a 195/55-ös gumié pedig 596mm...

Tehát simán elkell hogy férjen :)

Nem vagyok gumis. Nem nekem írtál. Nem fér el.

Szerinted miért ne férne el?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a felni 7Jx15-ös, ET25, 195/50-es gumikkal és simán elfér a kocsi alatt...

A 195/50-es gumi átméröje 576mm, a 195/55-ös gumié pedig 596mm...

Tehát simán elkell hogy férjen :)

Szerinted miért ne férne el?

Nekem a 195/50 7col szélesen is beleér az ívbe 5személy alatt. :D De amikor először tettük fel akkor 2személyel is beleért ugyanis a hátsó ív belsőfeléről lógott le egy kis alvázvédő és még azt lenem koptatta addig beleért. :D Mostanra már csak ha megüljük meg szar úton ér bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is beleért a 7x15 et25 195/50.Szétdarálta a műanyag dobbetét peremét,utána pedig a sárvédőívet kezdte.

Egy személynél is beleér,ha kicsit rosszabb az út.

Ezt 5 ajtósra írom,de gondolom a caravan ugyanaz.

Most ugyanezek a méretek vannak,csak et35 felnivel és így már nem ér bele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 195/50 7col szélesen is beleér az ívbe 5személy alatt. :D De amikor először tettük fel akkor 2személyel is beleért ugyanis a hátsó ív belsőfeléről lógott le egy kis alvázvédő és még azt lenem koptatta addig beleért. :D Mostanra már csak ha megüljük meg szar úton ér bele.

Hátul nekem nincs müanyag dobbetétem...:D de a sárvédöbe messze nem ér bele :D de mostmár kivancsi vagyok h miért...:D kezdem magam hülyének érezni h senkinek nemjó, nemértem nekem h fér el :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.