Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hellótok lenne egy nagy kérdésem!

A terv az hogy ugye jön a tavasz és alufelnit szeretnék majd 14"-ost, (15"-ost nem merem) elgondolásom jó csak nem találtam még szépen, jót, olcsót, közelbe. Arra gondoltam hogy veszek lemezfelnit 14"-ost gyárit arra veszek nyárigumit és ha találok alut akkor átrakatom a gumit arra. namost a gyári felnire ugye 175/60/14-es szokott menni ha jól tudom meg hallottam. gyárilag ugye 5,5"-os a felni, ill a rajta levő 13"-os az 5,5-ös téligumival. Rá lehet e tenni a 185/60/14-es gumit? mármint hogy elfog e férni meg a kocsinál se ér bele semmibe? a 13"-os 46ET, a 14"-os ha jól tudom akkor meg 49ET. szóval a 14"-os gyári lemezen 185/60/14-es elfér 49-es ET-vel?hátúl, meg elöl eltekert kormánnyal? meg külön még ha később tervben van műanyag dobbetét úgy elfér még? :)

Válaszokat tippeket előre is köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok lenne egy nagy kérdésem!

A terv az hogy ugye jön a tavasz és alufelnit szeretnék majd 14"-ost, (15"-ost nem merem) elgondolásom jó csak nem találtam még szépen, jót, olcsót, közelbe. Arra gondoltam hogy veszek lemezfelnit 14"-ost gyárit arra veszek nyárigumit és ha találok alut akkor átrakatom a gumit arra. namost a gyári felnire ugye 175/60/14-es szokott menni ha jól tudom meg hallottam. gyárilag ugye 5,5"-os a felni, ill a rajta levő 13"-os az 5,5-ös téligumival. Rá lehet e tenni a 185/60/14-es gumit? mármint hogy elfog e férni meg a kocsinál se ér bele semmibe? a 13"-os 46ET, a 14"-os ha jól tudom akkor meg 49ET. szóval a 14"-os gyári lemezen 185/60/14-es elfér 49-es ET-vel?hátúl, meg elöl eltekert kormánnyal? meg külön még ha később tervben van műanyag dobbetét úgy elfér még? :D

Válaszokat tippeket előre is köszönöm! :D

Nekem simán elfért alatta a 185/70/14 is (dobbetétem még nincs) :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok lenne egy nagy kérdésem!

A terv az hogy ugye jön a tavasz és alufelnit szeretnék majd 14"-ost, (15"-ost nem merem) elgondolásom jó csak nem találtam még szépen, jót, olcsót, közelbe. Arra gondoltam hogy veszek lemezfelnit 14"-ost gyárit arra veszek nyárigumit és ha találok alut akkor átrakatom a gumit arra. namost a gyári felnire ugye 175/60/14-es szokott menni ha jól tudom meg hallottam. gyárilag ugye 5,5"-os a felni, ill a rajta levő 13"-os az 5,5-ös téligumival. Rá lehet e tenni a 185/60/14-es gumit? mármint hogy elfog e férni meg a kocsinál se ér bele semmibe? a 13"-os 46ET, a 14"-os ha jól tudom akkor meg 49ET. szóval a 14"-os gyári lemezen 185/60/14-es elfér 49-es ET-vel?hátúl, meg elöl eltekert kormánnyal? meg külön még ha később tervben van műanyag dobbetét úgy elfér még? :)

Válaszokat tippeket előre is köszönöm! :D

Mivel ezek gyári felnik, el kell férnie. A 175 széles gumi 14"-ban 175/65R14, nem /60. Alufelni vásárlásnál figyelj majd arra, hogy legalább 38-as ET-je legyen (de ha lehet, inkább több), akkor nem ér bele a dobbetétbe a gumi.

Link to comment
Megosztás:

Mivel ezek gyári felnik, el kell férnie. A 175 széles gumi 14"-ban 175/65R14, nem /60.

Jahh igaz valszeg 65-ös bár majd megnézem délután mert nem tom már, csak arra gondoltam hogy a nagyobb ET miatt ugye beljebb van és szélesebb 185-ös gumival, hogy beleér e vagy nem. alufelni meg olyan 36-38-as ET vel láttam őket ha jól tippelem akkor meg kijjebb van (mindig keverem) :)

Link to comment
Megosztás:

Ne sajnáld azt a pár forintot érte! Megéri.

No és a gumid is el fog férni!

Nem sajnálom, csak még el van napolva. A tankbetöltő részt rendbe kell tenni majd, mert sajnos attól hogy letakarom, nem fog begyógyulni :) A gumi miatt nem aggódok, mert a téli az rendes méret lesz, a nyári meg ha egyszer nagy leszek, úgysem fog elférni alatta :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos elveszett az egyik dísztárcsa az 1996-os 1,6 16V Astrámról :) .

Kerestem megfelelőt a Vaterán meg máshol is a neten, de nem találok. Vennék szívesen használtat vagy újat is egy darab kellene. Nincs ötletetek, merre nézzek körül?

Raccsingbazáron, meg duenen szokták árulni amit tőlem ellopnak, ott szerintem találsz. Képet dobjál róla hogy milyen!

Link to comment
Megosztás:

Simán el tudom képzelni hogy nincs. Nem igazán mennek már a dísztárcsák :)

Mert mar inkább az alufelniket lopják le a kocsikról, nem a disztárcsát...ahogy megfigyeltem már a szelepsapka lopás sincs divatban :D mostanában nem tünnek el egyik autóról sem...tesómék kocsija kint áll, mert panelban laknak, nah 1-2 éve hetente szelepsapkát kelett rá raknom, mert mindig nyoma veszett...mostanában már nem :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Vettem volna lemezfelnit amit kérdeztem is pár napja de mire összeválogatta a 4-et 2-2 nem egyforma ill a másik kettőn 2db díszlyukkal kevesebb van amúgy ugyan az van ráírva bár jobb lenne 4 egyforma.

Viszont mutatott 4db gyári G Astra lemezfelnit 14"-ost még a festése is szép fényes gyári, nem körök vannak benne hanem négyzetek a méretek ugyan azok kivéve hogy ET 39, jónak kellene rá lennie 185-ös gumival vagy jobb lenne keresni ET 49-est? G-s lemezek 500Ft-al drágábbak db-ja. Bár elvileg ET35-ös alut még fel szokták tenni csak ugye ez lemez, szóval vélemény? :)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Vettem volna lemezfelnit amit kérdeztem is pár napja de mire összeválogatta a 4-et 2-2 nem egyforma ill a másik kettőn 2db díszlyukkal kevesebb van amúgy ugyan az van ráírva bár jobb lenne 4 egyforma.

Viszont mutatott 4db gyári G Astra lemezfelnit 14"-ost még a festése is szép fényes gyári, nem körök vannak benne hanem négyzetek a méretek ugyan azok kivéve hogy ET 39, jónak kellene rá lennie 185-ös gumival vagy jobb lenne keresni ET 49-est? G-s lemezek 500Ft-al drágábbak db-ja. Bár elvileg ET35-ös alut még fel szokták tenni csak ugye ez lemez, szóval vélemény? :)

Én biztosan a kisebb etjűt venném. :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Vettem volna lemezfelnit amit kérdeztem is pár napja de mire összeválogatta a 4-et 2-2 nem egyforma ill a másik kettőn 2db díszlyukkal kevesebb van amúgy ugyan az van ráírva bár jobb lenne 4 egyforma.

Viszont mutatott 4db gyári G Astra lemezfelnit 14"-ost még a festése is szép fényes gyári, nem körök vannak benne hanem négyzetek a méretek ugyan azok kivéve hogy ET 39, jónak kellene rá lennie 185-ös gumival vagy jobb lenne keresni ET 49-est? G-s lemezek 500Ft-al drágábbak db-ja. Bár elvileg ET35-ös alut még fel szokták tenni csak ugye ez lemez, szóval vélemény? :)

Nekem az alu az ET25-ös :D és azzal sincs semmi baj :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.