Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Az elmúlt hónapokban elkövettem egy hibát. Már nem is emlékszem hol, talán a garázsban találtam egy ősrégi orosz keréknyomás mérőt. Kipróbáltam, hát működött, így beraktam a kocsiba. Néha néha megmértem vele a nyomást. A múlt héten, amikor elolvadt a hó, szemre elég laposnak találtam a gumikat. Mérés, kb. 2 bár. Nem hagyott nyugodni a dolog, tankolásnál ráellenőriztem a kúton. Hát igen csak csalt az orosz "műszer". Csináltam egy próbát, a kerékben lehetett bármekkora nyomás, az mindig 2 bár-ig lendült ki. Gyorsan el is távolítottam a kocsiból. Kérdésem: Milyen nyomásmérőt érdemes beszerezni? Pár száz forintos műanyagot vagy drágábbat? Esetleg digitális kijelzésűt?

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt hónapokban elkövettem egy hibát. Már nem is emlékszem hol, talán a garázsban találtam egy ősrégi orosz keréknyomás mérőt. Kipróbáltam, hát működött, így beraktam a kocsiba. Néha néha megmértem vele a nyomást. A múlt héten, amikor elolvadt a hó, szemre elég laposnak találtam a gumikat. Mérés, kb. 2 bár. Nem hagyott nyugodni a dolog, tankolásnál ráellenőriztem a kúton. Hát igen csak csalt az orosz "műszer". Csináltam egy próbát, a kerékben lehetett bármekkora nyomás, az mindig 2 bár-ig lendült ki. Gyorsan el is távolítottam a kocsiból. Kérdésem: Milyen nyomásmérőt érdemes beszerezni? Pár száz forintos műanyagot vagy drágábbat? Esetleg digitális kijelzésűt?

Jót! :)

Az ár többnyire értékarányos.

Én mechanikusat (órást) vennék.

Két napja volt itt a lányom. Kérdeztem mikor ellenőrizte a keréknyomást mert én laposnak nézem. Nem tudta, mert ő sose, csak a férje szokta ellenőrizni. Sacc per kábe 1,5-nek néztem kívülről. Annyi volt....

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt hónapokban elkövettem egy hibát. Már nem is emlékszem hol, talán a garázsban találtam egy ősrégi orosz keréknyomás mérőt. Kipróbáltam, hát működött, így beraktam a kocsiba. Néha néha megmértem vele a nyomást. A múlt héten, amikor elolvadt a hó, szemre elég laposnak találtam a gumikat. Mérés, kb. 2 bár. Nem hagyott nyugodni a dolog, tankolásnál ráellenőriztem a kúton. Hát igen csak csalt az orosz "műszer". Csináltam egy próbát, a kerékben lehetett bármekkora nyomás, az mindig 2 bár-ig lendült ki. Gyorsan el is távolítottam a kocsiból. Kérdésem: Milyen nyomásmérőt érdemes beszerezni? Pár száz forintos műanyagot vagy drágábbat? Esetleg digitális kijelzésűt?

Én egy digitálisat kaptam a tecsóból, nagyjából jól mér, több kúton, és kompresszorral szoktam fújni.

Link to comment
Megosztás:

Jót! :)

Az ár többnyire értékarányos.

Én mechanikusat (órást) vennék.

Két napja volt itt a lányom. Kérdeztem mikor ellenőrizte a keréknyomást mert én laposnak nézem. Nem tudta, mert ő sose, csak a férje szokta ellenőrizni. Sacc per kábe 1,5-nek néztem kívülről. Annyi volt....

Hát igen. A kerék 4 funkcionáló részből áll: felni, gumi, szelep és levegő. Az utolsó ugyan olyan fontos. És ingyen van.

Link to comment
Megosztás:

A Falken nyári 7,5-ről indul....

Akkor kb 80-85%-osak. Télit kapott Falkent, meg az enyém tavaly nyárit.... :)

Köszi!

Ha azt vesszük akkor igen, de én egy forintot nem adnék értük. :D Már a 15 se megy fel lassan... :D

Ha valakinek nagy fékek kellenek..... :D

Nekem tetszenek.... :D

Link to comment
Megosztás:

Firestone gumikat használ valaki? Nyárinál a 6mm profil mennyire számít kopottnak?

Kinéztem a corsára egy készlet gyári alut. Pont jó a gumiméret is.

Ismerem a srácot, így valamivel olcsóbban is el tudom hozni a szettet. :)

Ha a Gyökér (?) utcában lakik, akkor már én is vettem tőle egy garnitúra gumit felnivel. Az is kb. ennyi volt, csak nem ilyen szép gyári felnivel, de komolyabb gumikkal (Fulda Carat Progressio 185/60/14), még szőrösek voltak :D . Ha most kéne venni, akkor ezt megvenném.

Szerk.: na, ilyen a felni, csak 4x100-as.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.