Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hellótok!

Kérdésem az lenne hogy mennyire káros a téligumira ha nincs leengedve a "téli" 1,8-ra a nyomás? Tegnap este jutott az eszembe hogy már kb 5 napja úgy használom a hóba, hogy olyan 2,2-körül van még benne. elfelejtettem leengedni, bár ahoz képest meg még 1x sem csúszott meg és elég jól tapad igaz az idén vettem. Károsíthatta ez a nagyobb nyomás mármint oldalfal esetleg jobban reped? Engedjem lejebb vagy ha nem csúszik hagyhatom így? vagy már mindegy neki? :D

A nagyobb nyomás nem károsítja a gumit, sőt!

Tekintettel arra, hogy a kocsi súlyát a LEVEGŐ NYOMÁS tarja meg, ezért alacsonyabb nyomás esetén a gumi jobban deformálódik és használódik el.

Én télen 175-ös gumival 2,2 és 2,4 barral járok, nyáron 185-ösel ugyanazzal a nyomással. Nekem bevált.

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK!CSAK EGY KÉRDÉS:VAN NEKEM EGY 14"-ES ALUFELNIM,185/50 R14-ES FULDA GUMIVAL,AZ ÉRDEKELNE HOGY A GUMIMÉRET NEM E KICSI CARAVANHOZ,TEHÁT NEM NÉZNE E KI VELE 'BUTÁN'?

NAGY FELNIT NAGY GUMIVAL NEM SZERETNÉK MERT MEGESZI A HAJAMAT!:)

Kicsi.

Egyéb csevegésbe, dobhatnál képeket az autódról. :D

Link to comment
Megosztás:

akkor mit tegyek?vegyek erre a felnire nagyobb gumát,vagy adjam el és vegyek 15"-ost 195/50-es gumival?

Igen!!

Ahogy gondolod. :D 15ös sztem jobban néz ki, de majd jönnek az okosok, és úgy is megmondják, hogy 17litert fog enni az autód, és menni sem fog.. :)

Igen! Jönni fognak, de nincs igazuk :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint te messze nem vágod a témát. A coll mellett tudod van ET szám, J szám, osztókör stb stb. :D

Utána kellene olvasni a dolgoknak, már felvilágosítottak hogy kevés volt az információm felni téren .. borzasztó .. nem volt sűrűn dolgom felnivel, ezért nem is értek hozzá, nem úgy mint egyesek az oltogatáshoz :) Ez már lejárt téma .. Ébresztő :)

köszi az infót

Link to comment
Megosztás:

Utána kellene olvasni a dolgoknak, már felvilágosítottak hogy kevés volt az információm felni téren .. borzasztó .. nem volt sűrűn dolgom felnivel, ezért nem is értek hozzá, nem úgy mint egyesek az oltogatáshoz :D Ez már lejárt téma .. Ébresztő :)

köszi az infót

Nem kell megsértődni, az évek során kapsz ennél szebbet is majd a fórumon. :D

Tudom, hogy felvilágosítottak, nem arról van szó csak ha felsorolsz gumiméretet meg mindent utána meg azt mondod, hogy nem az a lényeg akkor az olyan mint venni egy Airbust az ingyen mogyoróért vagy elolvasni a Harry Pottert az utolsó mondatért. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell megsértődni, az évek során kapsz ennél szebbet is majd a fórumon. :)

Tudom, hogy felvilágosítottak, nem arról van szó csak ha felsorolsz gumiméretet meg mindent utána meg azt mondod, hogy nem az a lényeg akkor az olyan mint venni egy Airbust az ingyen mogyoróért vagy elolvasni a Harry Pottert az utolsó mondatért. :D

Fuck for virginity. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell megsértődni, az évek során kapsz ennél szebbet is majd a fórumon. :D

Tudom, hogy felvilágosítottak, nem arról van szó csak ha felsorolsz gumiméretet meg mindent utána meg azt mondod, hogy nem az a lényeg akkor az olyan mint venni egy Airbust az ingyen mogyoróért vagy elolvasni a Harry Pottert az utolsó mondatért. :)

Szó sincs sértődésről, elnézést is kértem a kellemetlenségért, nem mindenki jön tökéletesen a világra ..

nah mind1 egyszer már átrágtuk, legközelebb megfontoltabban kérdezek :D

Peace :)

Link to comment
Megosztás:

Szó sincs sértődésről, elnézést is kértem a kellemetlenségért, nem mindenki jön tökéletesen a világra ..

nah mind1 egyszer már átrágtuk, legközelebb megfontoltabban kérdezek :D

Peace :)

Részemről is peace. Amit tudok majdnem itt tanultam meg, és nekem sem volt ínyemre minden válasz de na...

Link to comment
Megosztás:

Nem kell megsértődni, az évek során kapsz ennél szebbet is majd a fórumon. :D

Tudom, hogy felvilágosítottak, nem arról van szó csak ha felsorolsz gumiméretet meg mindent utána meg azt mondod, hogy nem az a lényeg akkor az olyan mint venni egy Airbust az ingyen mogyoróért vagy elolvasni a Harry Pottert az utolsó mondatért. :D

Fuck for virginity. :)

Yes! Yes! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.