Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

De mondom, a gyári Opel Astra kézikönyvben ott szerepel hogy 195/55 R15 feltehető. Annak meg 185/60 váltója. Ha gondolod, be printscreenelem az aktuális oldalt. :D

Enyémben csak 195/60 R14-ig van írva, hogy váltóméret. Annak mondjuk tényleg 195/55 R15 a váltója és annak 185/60 R15... :o R15-ös felniméret nincs is jelezve. Vagy esetleg rossz könyvet nézek és a szervizkönyvben van leírva? Eddig az Etzold-ot néztem.

Link to comment
Megosztás:

Enyémben csak 195/60 R14-ig van írva, hogy váltóméret. Annak mondjuk tényleg 195/55 R15 a váltója és annak 185/60 R15... :D R15-ös felniméret nincs is jelezve. Vagy esetleg rossz könyvet nézek és a szervizkönyvben van leírva? Eddig az Etzold-ot néztem.

...hát ne azt nézd! A szervíz az igazi. :o :)

Link to comment
Megosztás:

Ugyehogyugye. :)

Ha az ember tud gumisan számolni, akkor tehet rá váltóméretet végülis. :D Eddig úgy tudtam, hogy 175/70R13, 185/60 R14 és 195/50 R15-ök a váltóméretek gyárilag és hogy úgy kell számolni, hogy 1 centi szélesség az 5%-os magasságkülönbséget jelent és ugyanez colnál is. :o

Link to comment
Megosztás:

Ha az ember tud gumisan számolni, akkor tehet rá váltóméretet végülis. :) Eddig úgy tudtam, hogy 175/70R13, 185/60 R14 és 195/50 R15-ök a váltóméretek gyárilag és hogy úgy kell számolni, hogy 1 centi szélesség az 5%-os magasságkülönbséget jelent és ugyanez colnál is. :D

Nem feltétlenül az a váltómérete a 175-ösnek, de feltehető. :(

Mondjuk nem egy 1,4-esre. :o :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne 14-15" felni Opel Astra F-re aki esetleg vett a múltban ilyet, tudna nekem infókkal segíteni, hogy mennyi a reális árak ( nyilván használtról kérdezek)

Illetve ha van olyan ismerőse ahol ilyet árulna, akkor az is érdekelne :o Nem sürgőss csak nyárra szeretnék nagyobb gumit, a mostani 13" helyett.

Köszi szépen!

Üdv, Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne 14-15" felni Opel Astra F-re aki esetleg vett a múltban ilyet, tudna nekem infókkal segíteni, hogy mennyi a reális árak ( nyilván használtról kérdezek)

Illetve ha van olyan ismerőse ahol ilyet árulna, akkor az is érdekelne :D Nem sürgőss csak nyárra szeretnék nagyobb gumit, a mostani 13" helyett.

Köszi szépen!

Üdv, Norbi

Na, például most árulom a Caravanom 15-ös gyári alufelnijét amit megtalálsz adok veszek rovatban. A Vaterán hirdetem, de opelfórumosoknak 5% kedvezményt adok rá! Nem tudom, hogy az ár sok vagy kevés, nagyjából ennyiért láttam az ilyen formát, ebbenm a mérteben. Én most szedtem le az autóról a téli gumik miatt, és a felületi karcokon kívül semmi baja nincs :)

Csak azért nem teszem be ide a linket, mert a moderátor megróna érte :o

Link to comment
Megosztás:

Na, például most árulom a Caravanom 15-ös gyári alufelnijét amit megtalálsz adok veszek rovatban. A Vaterán hirdetem, de opelfórumosoknak 5% kedvezményt adok rá! Nem tudom, hogy az ár sok vagy kevés, nagyjából ennyiért láttam az ilyen formát, ebbenm a mérteben. Én most szedtem le az autóról a téli gumik miatt, és a felületi karcokon kívül semmi baja nincs :D

Csak azért nem teszem be ide a linket, mert a moderátor megróna érte :o

A magas ár miatt nem viszik... :)

Link to comment
Megosztás:

A magas ár miatt nem viszik... :(

A magas ár az relatív...

A szétütött, horzsolt 14-eseket, hiányzó egy vagy két középső kupakkal és külső felületükön csúnyán röpsúlyozva árulják 40 körül.

Ezek meg aránylag szép állapotú, nem tojásdad formájú masszív kis felnik, ráadásul 15-ösek. A karcok két lépésről meg gyakorlatilag alig látszanak. :D

Persze az ár alkuképes (szerk. itt a fórumon), de a Vaterán inkább fix ár a nyerő, különben elkezd mindenki kupeckodni, hogy mi az alja, miért annyi, ő a feléért már le is ütné zárjam le előbb a minimál ár nélküli licitet, már holnap jönne érte, érdekel-e helyette mosógép, meg ilyesmi :) :) :( Na ezért az a hirdetés szövege ami. Az árat meg még lejjebb lehet vinni, ha nagyon kell, de tavaszig ráérek. Addig a téli gumikon gurulok :o

Link to comment
Megosztás:

......

Egy haver meg akarta venni az alu garnitúrámat de mégsem mert nem volt rá lóvéja. Elvittem egy gumishoz azt mondom a sztorit, mondja a kollégája, hogy ő megvenné de nincs annyi pénze és adjam már részletre. Mondom addig én meg hogyan járok vele? A levegőben? :o :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolod,hátul határeset lenne a 15-ös?

Én meg pont elöl találtam neccesnek,a forduló kerekek miatt... :o

Szélesség és ET függő. Modjuk egy 7 széles felninél ET35 még elmegy,de ET25 nekem szétdarálta a műanyag dobbetétet,

195/50R15 gumikkal.

Kis segítség:

Ez a kérdés így értelmetlen. Kell tudni a felni szélességét is, de ezt már számtalanszor elmondtam. 7x15 et40 ugyan ott van, mint a 6x15 et27...és mind2 felnire simán jó a 195ös gumi.

Átmérő, szélesség, et. Együtt van értelmük, külön nem sok.

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék,15-ös alufelni elfér-e elöl az F-Astránál.

Pontos méretet még nem tudok,pénteken megyek megnézni,nagyon jó áron van,gumikkal,csak nekem picit nagynak tűnik a 15-ös...

A felni biztosan elfér csak gumit ne tegyél rá :o

A viccet félretéve ahogy előttem is írták attól függ milyen ET és, hogy milyen gumit teszel rá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.