Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Véletlenül...nem :)

Rendben :)

Bár én is cserélgetem amikor téli-nyári váltás van, érdemleges különbség esetén (pl. 40%<->60%) nem mondanék le a jobb fékezhetőségről és irányíthatóságról (víz/hó). Ez pedig az esetek 99%-ban az első kerektől függ. És drift bajnok sem vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Rendben :lol:

Bár én is cserélgetem amikor téli-nyári váltás van, érdemleges különbség esetén (pl. 40%<->60%) nem mondanék le a jobb fékezhetőségről és irányíthatóságról (víz/hó). Ez pedig az esetek 99%-ban az első kerektől függ. És drift bajnok sem vagyok.

Igen, csak ha belegondolsz, az egész autót a hátsó tapadás stabilizálja :) Kanyarban, egy fékezésnél, ha a hátsó elcsúszik, akkor már lehet izzadni az tapadó első kerekekkel. :D Általában 2-3 ha olyan mester az ember amennyire hiszi :D akkor 4-5 legyezés után, úgyis elszáll. Ha csak és kizárólag, egyenesben kéne fékezni, és olyan úton aminek az egyik fele nem csúszik jobban mint a másik, akkor lenne érdemes előre tenni a jobbat, szerintem. (40 és 60%-os gumi meg mit jelet? :D 3 mm-es profilmélységet? :) )

Link to comment
Megosztás:

Rendben :)

Bár én is cserélgetem amikor téli-nyári váltás van, érdemleges különbség esetén (pl. 40%<->60%) nem mondanék le a jobb fékezhetőségről és irányíthatóságról (víz/hó). Ez pedig az esetek 99%-ban az első kerektől függ. És drift bajnok sem vagyok.

Nem mondasz le ezek mellett sem, mivel ha fékezel akkor a súlypont előbbre kerül és máris jobban lehet terhelni fékezéssel és irányváltoztatással a gumi! A másik pedig, hogy ha az eleje elindul valamerre azt nagyságrendekkel jobban tudja még egy rutintalanabb vezető is korrigálni mint a hátulját!

A profil mélység szerintem esőben számít pl ha beesel egy kanyarba és mivel könnyebb a hátulja nagyobb profilmélység szükséges ahhoz, hogy ugyanannyi vizet tudjon kiszorítani mint az első kerék!

Még egyszer: a legfontosabb szempont a farolás megakadályozása, mert amíg a hátulja tapad a fődhöz addig irányítható a kocsi utána már csak a korrigálás marad, amihez kell idő, hely, némi rutin(kifejezetten ilyen szituációkra kihegyezve)

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ha belegondolsz, az egész autót a hátsó tapadás stabilizálja :) Kanyarban, egy fékezésnél, ha a hátsó elcsúszik, akkor már lehet izzadni az tapadó első kerekekkel. :D Általában 2-3 ha olyan mester az ember amennyire hiszi :D akkor 4-5 legyezés után, úgyis elszáll. Ha csak és kizárólag, egyenesben kéne fékezni, és olyan úton aminek az egyik fele nem csúszik jobban mint a másik, akkor lenne érdemes előre tenni a jobbat, szerintem. (40 és 60%-os gumi meg mit jelet? :D 3 mm-es profilmélységet? :) )

(Jó, vegyük 4 és 6mm profilmélységnek)

Nem tudom, ez a hirtelen kitörő hátsó nekem nem emlékszem, hogy sűrűn problémát okozott volna.

Nem becsülöm le a hátsókerekek jelentőségét -azért is cserélgetem, hogy ne legyen nagy különbség- de, ha ilyen helyzet adódna, akkor a jobbat tenném előre.

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ha belegondolsz, az egész autót a hátsó tapadás stabilizálja :) Kanyarban, egy fékezésnél, ha a hátsó elcsúszik, akkor már lehet izzadni az tapadó első kerekekkel. :D Általában 2-3 ha olyan mester az ember amennyire hiszi :D akkor 4-5 legyezés után, úgyis elszáll. Ha csak és kizárólag, egyenesben kéne fékezni, és olyan úton aminek az egyik fele nem csúszik jobban mint a másik, akkor lenne érdemes előre tenni a jobbat, szerintem. (40 és 60%-os gumi meg mit jelet? :D 3 mm-es profilmélységet? :) )

Az ilyen hozzászólások után felmerül bennem a kérdés, hogy ki hujézte a Zotyát?? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

(Jó, vegyük 4 és 6mm profilmélységnek)

Nem tudom, ez a hirtelen kitörő hátsó nekem nem emlékszem, hogy sűrűn problémát okozott volna.

Nem becsülöm le a hátsókerekek jelentőségét -azért is cserélgetem, hogy ne legyen nagy különbség- de, ha ilyen helyzet adódna, akkor a jobbat tenném előre.

Ez olyan dolog mint a biztonsági öv, akinek egyszer megmentette az életét, hogy nem volt bekötve, annak sosem tudod elmagyarázni, hogy a szerencsés 0.000001%-hoz tartozik!

Elég ha egyszer kell emiatt korrigálnod és pont nem lesz rá idő és/vagy hely (természetesen ezt sem neked sem senkinek nem kívánom)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez felmegy az Astrara?

Átmérő: 15"

Szélesség: 6.5

Lyukosztó: 4x100

ET szám: 40

Jelenleg ez van fent.

Átmérő: 15"

Szélesség: 7Jx15

Lyukosztó: 4x100

ET szám: 26

Gumi: 195/50

Sajna jobban nem tudtam elolvasni, mert vastag rajta a fekete festék :)

Felmegy, sőt jobb is, mint a mostani 26-os ET-jű. Az egyáltalán hogy fér el a sárvédőknél? :)

Link to comment
Megosztás:

Felmegy, sőt jobb is, mint a mostani 26-os ET-jű. Az egyáltalán hogy fér el a sárvédőknél? :)

Akkor jó :) Köszi.

Amikor megvettük az autót, már ez a felni volt rajta, de akkor még nem ért bele hátúl pedig ott volt még az a perem is. De

egyszer észrevettük, hogy le van körbe kopva a gumi hátúl, akkor levágtuk azt a kis peremet, és úgy jó volt. Most elvileg ki van egy picit szélesítve a hátsó sárvédő.

Link to comment
Megosztás:

A cégesemre tavasszal új nyárigumi került. (Michelin! :lol: )

Megmaradtak a régiek, amik még egy idényt kibírnának.

Hankook gyártmány, 175*65*14. Körülbelül 50000-et futott.

Jó lett volna a saját verdámra is, de az ősszel, vizsga előtt kapott új topánkát.

Ha kellene valakinek, megszabadíthatna tőlük!

Leginkább Békés megyében járok-kelek, illetve Mezőtúr, Túrkeve, Kisújszállás környékén.

Nem pénzt kérek érte, ezért nem mentem az adás-vétel topicba!

Az ára, mondjuk néhány doboz sör! :devlish: (Vagy valami ilyesmi! Hukk!)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hol vetted a gumikat, és milyen márkát képviselnek, hogy ilyen "drágák"?

Én ezeket vettem.

dunlop sp sport 1 és ott amit linkeltél. probálkoztam sok más helyen is pl a focsor autoháznál januárba rendeltem azota is jön, meg csomo helyen csak kivan irva azt nincs semmijük.... ennek 12e dbja, de az már csak az én egyéni fogyatékosságom h ennyit keresek :devlish: amugy automaxnál nagyon rendesek voltak, minden kényelmes volt és gyors, még a kocsiba is bepakolták nekem

Link to comment
Megosztás:

dunlop sp sport 1 és ott amit linkeltél. probálkoztam sok más helyen is pl a focsor autoháznál januárba rendeltem azota is jön, meg csomo helyen csak kivan irva azt nincs semmijük.... ennek 12e dbja, de az már csak az én egyéni fogyatékosságom h ennyit keresek :devlish: amugy automaxnál nagyon rendesek voltak, minden kényelmes volt és gyors, még a kocsiba is bepakolták nekem

Én anno a pzerokat vettem ott. Öltönybe mentem el értük, mert így jött össze. Érettségi után hova menne az ember, ha nem gumit venni. Raktáros kibaszta a 4gumi viszontválltáska...

Jaa, a számlázáson, meg meg akart győzni a csávó, hogy a 195/45R16ot nem tudom feltenni fastrara... :lol: Kicsit beszélgettem vele, aztán mondtam, hogy mostmár nyomd ki azt a papírt, mert kiröhöglek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én anno a pzerokat vettem ott. Öltönybe mentem el értük, mert így jött össze. Érettségi után hova menne az ember, ha nem gumit venni. Raktáros kibaszta a 4gumi viszontválltáska...

Jaa, a számlázáson, meg meg akart győzni a csávó, hogy a 195/45R16ot nem tudom feltenni fastrara... :devlish: Kicsit beszélgettem vele, aztán mondtam, hogy mostmár nyomd ki azt a papírt, mert kiröhöglek. :lol:

Kemény vagy Csoki! :lol:

Link to comment
Megosztás:

dunlop sp sport 1 és ott amit linkeltél. probálkoztam sok más helyen is pl a focsor autoháznál januárba rendeltem azota is jön, meg csomo helyen csak kivan irva azt nincs semmijük.... ennek 12e dbja, de az már csak az én egyéni fogyatékosságom h ennyit keresek :lol: amugy automaxnál nagyon rendesek voltak, minden kényelmes volt és gyors, még a kocsiba is bepakolták nekem

Akkor jó.

Engem nem zavar mennyit keresel, csak azt hittem, hogy drágák a gumik :lol:

Én anno a pzerokat vettem ott. Öltönybe mentem el értük, mert így jött össze. Érettségi után hova menne az ember, ha nem gumit venni. Raktáros kibaszta a 4gumi viszontválltáska...

Nekem is kibaszta oszt csókólom.... :devlish:

Végülis mit vár az ember 40e-ért a mai világban.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.