Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Gumiteszt alapján egész jó guminak tűnik, de nagyon kopik; ezt már több embertől is hallottam, meg látszik az adatokban is, meg vizen sem a legjobb, de ajánlott kategóriában van! :lol:

http://gumibiznisz.hu/20100301/adac-nyarigumi-teszt-2010/

Itt meg már a feltételesen ajánlott kategóriában van! :)

http://gumibiznisz.hu/20090402/nyarigumi-teszt-2009/

Vizen gyenge. ;)

Link to comment
Megosztás:

Itt meg már a feltételesen ajánlott kategóriában van! ;)

http://gumibiznisz.hu/20090402/nyarigumi-teszt-2009/

Vizen gyenge. :P

Igen, a gyors kopás az ami eltántorított (először Parada-t akartam :lol: )

:) Én is pont ezeket nézegettem azóta ;)

ha meglátok valami ígéreteset akkor meg az árát nézem meg, hogy hol mennyiért van...

Most 3 guma a befutó 195/60R15 méretben:

-Pirelli P6 Cinturato

-Uniroyal Rainexpert

-Michelin EnergySaver (csak vizen ne lenne ennyire gyenge...)

Link to comment
Megosztás:

Igen, a gyors kopás az ami eltántorított (először Parada-t akartam :) )

;) Én is pont ezeket nézegettem azóta ;)

ha meglátok valami ígéreteset akkor meg az árát nézem meg, hogy hol mennyiért van...

Most 3 guma a befutó 195/60R15 méretben:

-Pirelli P6 Cinturato

-Uniroyal Rainexpert

-Michelin EnergySaver (csak vizen ne lenne ennyire gyenge...)

A Parada-ról meg konkrétan azt hallottam, hogy egy szezon alatt elkopott, pedig a kölyök vagy 10 ekm ment vele csak! :P

Ezek közül szerintem a P6-ot válaszd, nem fogsz csalodni benne és ahhoz képest, hogy prémium kategóriás gumi és pár éve sorra nyeri a teszteket, nem túl drága. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Parada-ról meg konkrétan azt hallottam, hogy egy szezon alatt elkopott, pedig a kölyök vagy 10 ekm ment vele csak! :P

Ezek közül szerintem a P6-ot válaszd, nem fogsz csalodni benne és ahhoz képest, hogy prémium kategóriás gumi és pár éve sorra nyeri a teszteket, nem túl drága. :lol:

Igen, én is ezt hallottam a Parada-ról sajna :P

Akkor majd a Polski kap esetleg majd :)

Pirellivel ez a két "gondom" van:

-Fogyasztás

-Száraz utas fékút

Bár ezek a gondok már lényegesen kimerítik a szörszálhasogatás fogalmát ;)

Szerintem ez lesz a befutó ;)

Link to comment
Megosztás:

Átlagos futásteljesítményben mennyit tudhatnak a fentebb írt gumik?

Személyautóban nem nagyon vágom, de teherautóknál (40t) most tértünk át a Michelinekre a Barumokról, mert majdnem 2* annyit elmennek (akár 200.000km-t is)

Elkezdtem számolgatni a fogyasztási adatokat:

A nyárigumival 8 hónap alatt havi 1000 km-el 5év alatt 40000km lenne a futásteljesítmény, gondolom ennyit szinte mindegyik kibír normális használat mellett, nem?

Valamelyik tesztnél 2 decis fogyi különbséget írtak a legjobb és a legrosszabb között, ez az 5 év alatt 80 liter lenne ~25000Ft...

Ez majdnem 6500Ft a guminként.

Ha tényleg elmennek ennyit, akkor már érdemesebb rááldozni pár 1000-el többet amikor vesz az ember.

Link to comment
Megosztás:

Igen, én is ezt hallottam a Parada-ról sajna :P

Akkor majd a Polski kap esetleg majd :)

Pirellivel ez a két "gondom" van:

-Fogyasztás

-Száraz utas fékút

Bár ezek a gondok már lényegesen kimerítik a szörszálhasogatás fogalmát ;)

Szerintem ez lesz a befutó ;)

:lol: Szerintem a vízes uton való tapadás lényegesebb, mint szárazon. Azt sem hiszem, hogy ezzel a gumival sokat többet fogyasztana az autó. Na mostmár elárulom, nekem P6-om van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon csendes és jól tapad, tesztelgettem is, hogy mit tud, nagyon állat módjára ész nélkül kell menni vele, hogy megcsússzon!

Link to comment
Megosztás:

Átlagos futásteljesítményben mennyit tudhatnak a fentebb írt gumik?

Személyautóban nem nagyon vágom, de teherautóknál (40t) most tértünk át a Michelinekre a Barumokról, mert majdnem 2* annyit elmennek (akár 200.000km-t is)

Elkezdtem számolgatni a fogyasztási adatokat:

A nyárigumival 8 hónap alatt havi 1000 km-el 5év alatt 40000km lenne a futásteljesítmény, gondolom ennyit szinte mindegyik kibír normális használat mellett, nem?

Valamelyik tesztnél 2 decis fogyi különbséget írtak a legjobb és a legrosszabb között, ez az 5 év alatt 80 liter lenne ~25000Ft...

Ez majdnem 6500Ft a guminként.

Ha tényleg elmennek ennyit, akkor már érdemesebb rááldozni pár 1000-el többet amikor vesz az ember.

Az én gumimban kb 10-15 ezer km lehet,de még kopás nem nagyon látszik rajta. Viszont, ha kopásban jó egy gumi, akkor az pl vizes tulajdonságokban visszaüt (nézd meg a michelin vizes eredményeit). Az a 2 dl fogyasztás különbség meg gondolom a legjobb meg a legrosszabb fogyasztási adatot elért gumi esetében áll fenn, még ha így is lenne, sztem 5 évre kivetítve nem vészes az a 25 eft. De én nem vagyok róla meggyőződve, hogy tényleg ennyivel többet fogyasztana a p6-al az autó a többinél! :lol:

Link to comment
Megosztás:

5 éven túl már a gumi is elkezd öregedni rendesen, szóval ha ennyi idő alatt mész 40 ekm-t, akkor nem kell neked olyan csoda michelin gumi, ami alig kopik, mert hiába nem kopik, de úgy megöregszik, hogy 6-7 évesen már semmennyire nem fog tapadni úgysem szerintem.

Link to comment
Megosztás:

5 éven túl már a gumi is elkezd öregedni rendesen, szóval ha ennyi idő alatt mész 40 ekm-t, akkor nem kell neked olyan csoda michelin gumi, ami alig kopik, mert hiába nem kopik, de úgy megöregszik, hogy 6-7 évesen már semmennyire nem fog tapadni úgysem szerintem.

Meghajlok tudásod előtt Mester! :lol:

17450Ft-ért találtam P6-ost akciósan. Ez lett nálam is a teszt győztese :)

A zajtól tartottam kicsit, de ahogy írtad nem kell tőle félni ;)

Link to comment
Megosztás:

Meghajlok tudásod előtt Mester! :)

17450Ft-ért találtam P6-ost akciósan. Ez lett nálam is a teszt győztese ;)

A zajtól tartottam kicsit, de ahogy írtad nem kell tőle félni ;)

Milyen zajról beszélsz? :lol: Ott is az elsők között van! :P

Egyébként, amit most lecserélsz nyárigumit, az melyik márka milyen tipúsa?

Link to comment
Megosztás:

Milyen zajról beszélsz? :lol: Ott is az elsők között van! ;)

Egyébként, amit most lecserélsz nyárigumit, az melyik márka milyen tipúsa?

:) okés ;) nem szóltam ;)

Májusban vettem a kocsit Ambassador AM2-vel 205/55R15 méretben... no comment... már eladtam :P

Szóval ezért kezdtem keresgetni.

Amúgy a Polskin most Yokohama A520 van fent 185/60R14 méretben Brutál jó :P (itt ugye nem szempont a kopás, mert nem megyek vele annyit)

Link to comment
Megosztás:

:) okés ;) nem szóltam ;)

Májusban vettem a kocsit Ambassador AM2-vel 205/55R15 méretben... no comment... már eladtam :P

Szóval ezért kezdtem keresgetni.

Amúgy a Polskin most Yokohama A520 van fent 185/60R14 méretben Brutál jó :P (itt ugye nem szempont a kopás, mert nem megyek vele annyit)

Akkor elég nagy változást fogsz tapasztalni, pozitív értelemben! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meghajlok tudásod előtt Mester! :lol:

17450Ft-ért találtam P6-ost akciósan. Ez lett nálam is a teszt győztese :)

A zajtól tartottam kicsit, de ahogy írtad nem kell tőle félni ;)

A P6 valóban jó gumi, de én a Bridstone turanza ER300-ast választottam ami majdnem ugyanazokat az eredményeket produkálta az adac teszten mint a P6 viszont mikor vettem olcsóbb volt mint a p6 (2éve). Nagyon meg vagyok vele elégedve. Az öreg michlenek után olyan lett az autó mintha sínen menne a kanyarokban. kb 35ekm-t toltam bele és még bőven van profilmélység.

Ja és vizes úton is nagyon jó, nagy tócsákban sem úszott még fel. Csak a hideget nem szereti, ha ősszel jön a hideg hamar váltani kell télire.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Vettem alufelni annyi, hogy az ET száma 15... Egyénként gyári BMW felni 7" széles 15-s 5x120 asszem egy osztókör módosítóval meglehet oldani, hogy a középső agy ne lógjon ki a felniből?

Eléggé értelmetlen, amit és ahogy írsz. Viszont ezt a felnit így magában SEM tudnád felrakni, módosítóval meg már negatív etjű lenne.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként szerintem amellett, hogy jó gumi, esztétikailag is tetszetős, maga mintázat is meg amúgy az egész. ;)

Megjöttek az új tappancsok. :)

Épp nyálcsorgatva tapenolom őket, mikor megakad a szemem egy feliraton:"Made in Tailand" :lol:

Vazz', mi a sz.rt vettem. Aztán leesett a tantusz, hogy a japók a Bridgestone-t meg idehozták, azon meg "Made in Hungary" felirat vigyorog...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.