Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Ha a lustaság fájna...na mindegy,lehet az is hogy a perem rozsdás és ott ereszti el.

Elnézést kérek, kicsit fáradt és bamba is voltam: ilyenkor szétesik az írásom....még egyszer bocsánatot kérek.

A gumik 0412esek tehát már elég öregek, néhol már a peremnél ki van törve egy két centi hosszan és max 1 centi vastagon belőlük-tehát a gumiból hiányzik....na jó nem sok de ez a pár ccm anyag....

A fémperemeket csiszoltam,(ahogy tudtam) és festékszóróztam (flakonból) ,szerintem nem lett 100% os.

A szelepeket nem cseréltük, össze vissza vannak (3 féle méretű van 4 gumin) előbb utóbb gumis lesz belőle.

DE a 0,6 atmoszféra az kegyetlen kevés volt.

Kigurultam egy picit este egy kétjegyű főútra....nem a 86(15 km-re van), nem a 84 (pedig közel van alig 3-5 km), na új elkerülő szakasz....

rémesen csúszott, 5-10 centi vastag jégbordák voltak RAJTA, 20km /h sebességnél is mászott a verda...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok

f astrán 175 70 r13 gumit cserélném a 14 es felni változtat e a fogyasztáson illetve lemezfelnit vagy alut vegyek.

köszi

Hogy lemezfelnit vagy alut veszel, az csak a pénztárcád függvénye, nyilván egy szép dizájnos alufelni feldobja a kocsi kinézetét. Az acélfelni viszont olcsóbb, de strapabíróbb is. A lényeg, hogy alufelninél 4x100-as osztókörű, legalább 33-as ET-jű legyen (a gyári 49-es). Acélfelni nyilván a gyári lenne (ET49).

A fogyasztáson az változtat, ha szélesebb gumit teszel fel, de ez nem kötelező, van ugyanígy 175-ös szélességű gumi 14"-ban is, pl. 175/65R14. De sztem talán 1-2 decivel fogyasztana többet a 185/60R14 gumival.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Kinéztem ezt a felnit Astra f kombira

http://www.felniakcio.hu/index.php?&me...410015ET38INFIN

185/55 R15 gumival megfelelő lenne? Amúgy most 175/70 R13 van rajt de csak acélfelnin..

Szerintem a gumi szélességét, befolyásolja a felni szélessége, 6.5-7 col szélesre illik 195-ös gumi szerintem

Az ET-je szerint el kellene férnie nekem is elfér 15x7-es ET 38 195/50-es gumival

Link to comment
Megosztás:

Hali! Mi a véleményetek a 4 évszakos gumikról? Idén ezen töröm a fejem, bár eddig nem tartottam jó ötletnek. Azért gondoltam ilyen típusokra, mert keveset megyek az autóval. (Évi 7-8 ezer km). Ha esetleg tudnátok vmilyet ajánlani azt megköszönném. R14-es gumik vannak most fent.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Mi a véleményetek a 4 évszakos gumikról? Idén ezen töröm a fejem, bár eddig nem tartottam jó ötletnek. Azért gondoltam ilyen típusokra, mert keveset megyek az autóval. (Évi 7-8 ezer km). Ha esetleg tudnátok vmilyet ajánlani azt megköszönném. R14-es gumik vannak most fent.

Előre is köszi!

Hát a négy évszakos gumi olyan dolog, hogy nyáron a nyárinál szarabb, a télinél jobb , télen meg jobb mint a nyári de rosszabb mint a téli. Vagy valami hasonló. :lol: Emlékeim szerint senki sem használ ilyet a fórumon, én is valahogy idegenkedek tőle, inkább van két garnitúra gumim külön felnin.

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a 4 évszakos gumikról? Azért gondoltam ilyen típusokra, mert keveset megyek az autóval. (Évi 7-8 ezer km)

Én se megyek többet, talán még annyit sem és ott vigyorog mindkét garnitúra ;) pedig akkoriban igencsak fájdalmas ára volt a +"téli felszereltségnek" :lol: de nekem akkor sem mindegy, hogy belerongyolok-e valamibe a spórolással vagy sem.. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Mi a véleményetek a 4 évszakos gumikról? Idén ezen töröm a fejem, bár eddig nem tartottam jó ötletnek. Azért gondoltam ilyen típusokra, mert keveset megyek az autóval. (Évi 7-8 ezer km). Ha esetleg tudnátok vmilyet ajánlani azt megköszönném. R14-es gumik vannak most fent.

Előre is köszi!

Szerintem a 4 évszakos gumit, mentőautókra, tűzoltó kocsikra, kamionokra találták ki. Ugyanis itt nagyon költséges és időigényes dolog cserélni. A személyautóknál más a helyzet, mert már 8ezerért kapsz téli gumit, és talán még olcsóbbért nyári gumit. Ha keveset mész a kocsival, érdemes használt 95-98%-os nyári gumit venni, és használt télit, persze hozzáértővel megnézetve :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ááá nem hiszem hogy 10 éves gumit el mernének adni.... durva lenne :lol:

Ki tudja...? Nekem ilyen a pótkerekem, 2001es. Exnek ilyen volt hátsó kerekeken, 2000es... szvsz fel nem raktam volna. ;)

marso honlapján még ott van a listában, és egy komment megerősíti amit mondok :)

Link to comment
Megosztás:

Ki tudja...? Nekem ilyen a pótkerekem, 2001es. Exnek ilyen volt hátsó kerekeken, 2000es... szvsz fel nem raktam volna. :)

marso honlapján még ott van a listában, és egy komment megerősíti amit mondok :lol:

De a gumin ott a gyártás dátuma nem? Csak nem adnak el ennyi idős gumit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.