Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Engem akkor győztek meg, amikro apu Golf I-esén cseréltük a gumikat, pár centi hó, lakott területen kívül, bal kanyar nyárival 50-nél megcsúszott, egy órával később télivel nem. Ennyi.

Én is - tavaly sajnos rosszul jött ki a lépés - hóban cseréltem, mikor leesett az első hó, Eszterékhez 25km hóban, a 195 széles nyárival. Még 30-nál is megcsúszott.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de én tavaly júliusban vettem az Astrát ezekkel a Michelin nyári gumikkal, és eddig nem volt semmi bajom az úton, pedig itt is volt hó meg jég. Használom az autót minden nap, városban és városon kívül is de egyszer sem sikerült megcsúsznom. Csak azért akarom lecserélni mert már el vannak öregedve és kezd citálni az eleje egy kicsit. Azért kérdeztem az előbb, hogy tud-e valaki véleményt mondani az Avon gumikról.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de én tavaly júliusban vettem az Astrát ezekkel a Michelin nyári gumikkal, és eddig nem volt semmi bajom az úton, pedig itt is volt hó meg jég. Használom az autót minden nap, városban és városon kívül is de egyszer sem sikerült megcsúsznom. Csak azért akarom lecserélni mert már el vannak öregedve és kezd citálni az eleje egy kicsit. Azért kérdeztem az előbb, hogy tud-e valaki véleményt mondani az Avon gumikról.

Hát én nem ismerem, de van róla itt egy leirás.:Klikk ide!

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de én tavaly júliusban vettem az Astrát ezekkel a Michelin nyári gumikkal, és eddig nem volt semmi bajom az úton, pedig itt is volt hó meg jég. Használom az autót minden nap, városban és városon kívül is de egyszer sem sikerült megcsúsznom. Csak azért akarom lecserélni mert már el vannak öregedve és kezd citálni az eleje egy kicsit. Azért kérdeztem az előbb, hogy tud-e valaki véleményt mondani az Avon gumikról.

ez most komoly??? nyári gumikon 1x sem csúsztál meg??? na ne máááárrrrr :D még téligumival is megcsúszunk a jégen.... :P

Megnézném azokat a gumikat hegyekben.... küldj egy szettet Reeckatee cartársnak... majd ő leteszteli -30 fokban :rolleyes: , lássuk mit mond?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez most komoly??? nyári gumikon 1x sem csúsztál meg??? na ne máááárrrrr :D még téligumival is megcsúszunk a jégen.... :P

Megnézném azokat a gumikat hegyekben.... küldj egy szettet Reeckatee cartársnak... majd ő leteszteli -30 fokban :rolleyes: , lássuk mit mond?? :lol:

Kanyarban egyszer sem csúsztam meg, de fékezéskor előfordult már. Inkább kétszer lassabban vezetek mint egyszer gyorsan! Volt már egy komoly balesetem még friss jogsis koromban anyámék skodájával, és azóta inkább lassabban és körültekintőbben vezetek. Nem hegyekben vezetek, meg nem is -30 fokban, meg időben elindulok hogy ne kelljen sietni, ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a linket, de ezt én is olvastam. Jó lett volna valakitől személyes vélemény is, de ha nincs az sem baj, majd legfeljebb ugyanolyat veszek rá mint most van, úgy is volt az is a gumisnál.

Akartam is kérdezni, honnan jött ez az Avon, legtöbben az ismertebb márkákat keresik. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akartam is kérdezni, honnan jött ez az Avon, legtöbben az ismertebb márkákat keresik. :rolleyes:

Megláttam a gumisnál és nagyon jó állapotban volt, utánanéztem, és kiderült, hogy egész kiváló minőségűnek írják, mivel komoly sportkocsikra szerelik, meg az angol királyi család ezt használja. De itthoni tapasztalatot nem találtam, azért kérdeztem itt hátha valaki ismeri esetleg használta is.

Link to comment
Megosztás:

Megláttam a gumisnál és nagyon jó állapotban volt, utánanéztem, és kiderült, hogy egész kiváló minőségűnek írják, mivel komoly sportkocsikra szerelik, meg az angol királyi család ezt használja. De itthoni tapasztalatot nem találtam, azért kérdeztem itt hátha valaki ismeri esetleg használta is.

És az ára?

Link to comment
Megosztás:

Kanyarban egyszer sem csúsztam meg, de fékezéskor előfordult már. Inkább kétszer lassabban vezetek mint egyszer gyorsan! Volt már egy komoly balesetem még friss jogsis koromban anyámék skodájával, és azóta inkább lassabban és körültekintőbben vezetek. Nem hegyekben vezetek, meg nem is -30 fokban, meg időben elindulok hogy ne kelljen sietni, ennyi.

ugye mennyivel másabbul hangzik így :lol:

a téligumi télre kell, a nyárigumi meg nyárra :rolleyes: ennyire egyszerű...

de ha most akarsz gumit cserélni akkor természetesen én is azt javaslom, hogy nyárit vegyél, habár jöhet még (és jön is) rossz idő :P

A céges autómon nyári gumi van (sajna) napi szinten minimum 200-300 Km-t megyek, megváltás átüni az Astrába, tudva, hogy sokkal jobban vezethető, jobban tapad, és nem csúszik meg :D (persze jegen kézifékkel azért néha igen :D )

Link to comment
Megosztás:

Most hogy bejött az igazi tél, asszony egyik este megkérdezte, hogy elviszem-e reggel? Mondom igen...

Kiderült, hogy megtapasztalta, hogy milyen jó a nyári gumival megcsúszni. Igaz az egy MP12 es minta amiben több mini lamella is van, de attól még nem olyan jó keverékből van.

Az én télim is kezd elkopni, de még tartja magát.

Más, az "új" felnimből a hátsó kettőnél ereszt a levegő a gumikból. Az egyik múltkor 1 at ra volt "fogyva".Oldalt mg is látszott rajta. Ez főleg szelephiba szokott lenni, vagy, ha kicsit ki van törve a peremnél akkkor ott (is) ?

Link to comment
Megosztás:

Más, az "új" felnimből a hátsó kettőnél ereszt a levegő a gumikból. Az egyik múltkor 1 at ra volt "fogyva".Oldalt mg is látszott rajta. Ez főleg szelephiba szokott lenni, vagy, ha kicsit ki van törve a peremnél akkkor ott (is) ?

Kicsit jobban figyelj oda mit írsz,sajna nem vagyunk kódfejtők! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit jobban figyelj oda mit írsz,sajna nem vagyunk kódfejtők! :D

Én összehoztam. Az múltkor az egyik egy at (atmoszféra--de qrvarégen hallottam már :lol: -- ) volt fogyva (leeresztve). A többi megvan? :lol:

Amúgy nemtudom, én inkább a szelepek körül próbálkoznék, de kitört peremű felnivel se járnék :(

Link to comment
Megosztás:

Én összehoztam. Az múltkor az egyik egy at (atmoszféra--de qrvarégen hallottam már :lol: -- ) volt fogyva (leeresztve). A többi megvan? :lol:

Amúgy nemtudom, én inkább a szelepek körül próbálkoznék, de kitört peremű felnivel se járnék :(

Ha a lustaság fájna...na mindegy,lehet az is hogy a perem rozsdás és ott ereszti el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.