Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Igazából nem szoktak télre nagyobb kereket feltenni, sőt ha lehet akor keskenyebbet. Acélfelnit már lehet 8-10 ezer /4db körül venni. Én a gumisnál vettem, így legalább nem nyekereg hogy szar, mint amikor máshonnan viszem hozzá. Pölö katt ide.

:rolleyes: Már miért szoktak feltenni keskenyebbet télen?

Egyébként nyárit is le akarom cserélni hasonló méretre de csak majd ha lefutottam róla mert az elég jó állapotú még! Felnit az tudom nem olyan drága jószág ((amíg vasbóó van)), alut meg majd a nyárihoz aktuálisan...

A kérdés inkább hogy 14-es felni be fér e alá kényelmesen 185/65 gumival.

Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

<_< Már miért szoktak feltenni keskenyebbet télen?

Egyébként nyárit is le akarom cserélni hasonló méretre de csak majd ha lefutottam róla mert az elég jó állapotú még! Felnit az tudom nem olyan drága jószág ((amíg vasbóó van)), alut meg majd a nyárihoz aktuálisan...

A kérdés inkább hogy 14-es felni be fér e alá kényelmesen 185/65 gumival.

Üdv Dani

Ha havon egy hójáró talp-al mész, vagy egy bakancsban melyikkel maradsz fönt a havon? Ha a tetején vagy akkor tapadsz jobban, vagy akkor ha lent vagy az alján? A kisebb felületű gumival "bevágja" magát a hóba-jégkásába stb, és leér az útig :rolleyes:

0207_sved2.jpg ezeket nézd meg :D

Link to comment
Megosztás:

Ha havon egy hójáró talp-al mész, vagy egy bakancsban melyikkel maradsz fönt a havon? Ha a tetején vagy akkor tapadsz jobban, vagy akkor ha lent vagy az alján? A kisebb felületű gumival "bevágja" magát a hóba-jégkásába stb, és leér az útig :rolleyes:

http://rally.hu/yappa/rally/2008/hirek_vb/0207_sved2.jpg ezeket nézd meg -_-

Ez még a hóig sem ér le. <_< :D

Amúgy, úgy van ahogy mondod.

Link to comment
Megosztás:

:A kérdés inkább hogy 14-es felni be fér e alá kényelmesen 185/65 gumival.

14-es felnire a 185/60 a váltóméret nem a 65.

Amúgy én is télen keskenyebben (175) és nyáron (185)-el járok. Mint ahogy a többiek is mondják a keskenyebb a jobb téliből.

Szerintem most vagyél csak (vagy cserélgesd megtartott felnikkel) 175-öst aztán ha elkopott a nyári abból vegyél szélesebbet és persze nyugodtan léphetsz akkor 14"-ra is fel.

Link to comment
Megosztás:

Én is elgondolkodtam hogy a téli 175/70 R13as kerekeimet 185/60 R14re cseréljem, csak azért nem lett belőle semmi mert nem találtam olyan gyári GM-es kadett felnit amit akartam...így marad a régi felni, és veszek rá 175/70R13-at... Barum Polaris azt hiszem 9.000 környékén /db...

Link to comment
Megosztás:

No, asszem lemegyek, és lesikálom a téli kerekeimet (tavasszal nagyon lusta voltam...) aztán elviszem a gumishoz egy kis egyensúlyozásra! Készüljünk a télre mégha most 23 fok is van!!! <_<

Tényleg muszáj kiegyensúlyozni a gumit, vagy csak ha gond volt vele? Nekem is ég a pofám, de nyár közepén piszkáltam ki belőle a kavicsokat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg muszáj kiegyensúlyozni a gumit, vagy csak ha gond volt vele? Nekem is ég a pofám, de nyár közepén piszkáltam ki belőle a kavicsokat. :rolleyes:

Nem árt egy centírozás. Ne akkor kelljen vinned a gumishoz, ha már felraktad, és elkezd rázni. Lehet hogy tárolás vagy pakolás közben leesett egy súly, pl.

2 darab ezrest megér.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg muszáj kiegyensúlyozni a gumit, vagy csak ha gond volt vele? Nekem is ég a pofám, de nyár közepén piszkáltam ki belőle a kavicsokat. :rolleyes:

Tízezrenként mindenképpen illik, de nekem a téli szezon kb 8-9 ezer. Node azért nem fogom lekapni mondjuk decemberben, csakhogy meglegyen a tízezer....

Link to comment
Megosztás:

Nem árt egy centírozás. Ne akkor kelljen vinned a gumishoz, ha már felraktad, és elkezd rázni. Lehet hogy tárolás vagy pakolás közben leesett egy súly, pl.

2 darab ezrest megér.

Tízezrenként mindenképpen illik, de nekem a téli szezon kb 8-9 ezer. Node azért nem fogom lekapni mondjuk decemberben, csakhogy meglegyen a tízezer....

Logikus, viszem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Megyek megnézem a donoron mennyi... azon téligumik vannak.

remélem jó lesz <_< , szemre úgyhiszem volt annyi :D

Most nem azt mondom, hogy 3.5-nél el kell dobállni őket, de azért 2milis már nem sokat ér hóba. Tényleg megint jön a hószezon, jönnek a nyári gumis csúszkálók. Volt olyan hogy ötösével kerültem ki az utca elején az emelkedőnél az okosokat. -_- De az nem volt vicces amikor mögöttem nem bírtak megállni, és bele kellett gurulnom a pirosba, hogy ne lökjenek meg. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nah megnéztem...

sajna így sötétben jobb képet nem tudtam csinálni de ezen is kivehető.

itt a kép

mértem vonalzóval utánna a 200-ast, és annak a sárga széle pont 5 mm, a gumik pedig 5-6 mm-esek :rolleyes:

Akkor ezekkel azért átvészelem a következő telet ugye? <_<

aztán meg jövő nyáron veszek újakat!

Azt mondják, hogy fontos a profilmélység is, nem csak a gumi lágysága, mert ha nincs megfelelő barázda a gumin, akkor nem tudja kiszorítani a latyakot, és ugyanaz léphet fel mint vizenfutáskor.

Link to comment
Megosztás:

Most nem azt mondom, hogy 3.5-nél el kell dobállni őket, de azért 2milis már nem sokat ér hóba. Tényleg megint jön a hószezon, jönnek a nyári gumis csúszkálók. Volt olyan hogy ötösével kerültem ki az utca elején az emelkedőnél az okosokat. <_< De az nem volt vicces amikor mögöttem nem bírtak megállni, és bele kellett gurulnom a pirosba, hogy ne lökjenek meg. :rolleyes:

Még 5 éve volt kb amikor jöttem az aszonyhoz, kocsival. Haza már 5-10 centis hóban kerülgettem a BMWket Ladákat, néhol a Wartburgokat.

Volt ahol a friss hóban az egészen jó téli papucsban érezni lehetett, hogy milyen jól tapad- 70-80 al előzgettem másokat.

Ilyenkor kéne kivezényelni az olyanokat, akik nem cserélik le a nyárijukat , mer az drága, meg csak a gumisnak jó- szóval utánképzésre.

asszonygya: ugye 4 gumi az 4x10.000 az 40.000- két csere az olyan 2x6-8000, most nem ér meg annyit a biztonságuk?

Évi 16.000 Ft plusz ktg...

Mondjuk menet közben tanul az ember, a homasita gumiápoló az növeli gondolom az élettartamot - be is vetem az idéntől.

Link to comment
Megosztás:

Még 5 éve volt kb amikor jöttem az aszonyhoz, kocsival. Haza már 5-10 centis hóban kerülgettem a BMWket Ladákat, néhol a Wartburgokat.

Volt ahol a friss hóban az egészen jó téli papucsban érezni lehetett, hogy milyen jól tapad- 70-80 al előzgettem másokat.

Ilyenkor kéne kivezényelni az olyanokat, akik nem cserélik le a nyárijukat , mer az drága, meg csak a gumisnak jó- szóval utánképzésre.

asszonygya: ugye 4 gumi az 4x10.000 az 40.000- két csere az olyan 2x6-8000, most nem ér meg annyit a biztonságuk?

Évi 16.000 Ft plusz ktg...

Mondjuk menet közben tanul az ember, a homasita gumiápoló az növeli gondolom az élettartamot - be is vetem az idéntől.

Amikor megvettem a kocsit az első volt a 4+felni, új nyári gumi, összel meg a téli gumi csere, mert lefutott téliekel vettem. Nem volt kérdés, bele lett kalkuláva a szükséges pénzbe. És ugye 8 gumi kétszer annyi ideig tart, mint a 4, otthon cserélem a kerkeket, ehhez jön most majd a kiagyensúlyozás. Persze sokan mondják hogy régen se volt, mégis jó volt, én úgy vettem észre van értelme, nem is filóztam rajta.

Link to comment
Megosztás:

Ezek mire való felnik voltak?

A méretük 5.5J×14 4×100 ET 49.

Kettő héderel a garázsban már jó ideje, de sajnálom kidobni vagy a MÉH-be vinni őket. Ha kell valakinek szívesen odaadom, nekem csak útban vannak.

Ezek D Kadett gyári felnik, ha jól gondolom. Veteránosokat esetleg érdekelhet, írd be az Adok-Veszek részbe (Eladó alkatrészek/Felni, gumi).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.