Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Egy normális, nem túl drága nyári gumifaját kérnék (175/70/R13 méretben) javasolni, ami esőben jól viselkedik, és ha esetleg télen is fennmarad akkor sem olyan gáz városon belül....(de mégsem 4 évszakos).

Hankook --- OK

De a Kleberről rossz tapasztalataim vannak,

1x vettünk az 1.3as wartburgunkra, de egy évet sem bírtak ki, fokozatosan mind megadta magát, kb 16 ezret mentek :lol: (szálszakadásosak lettek, és nem oldalt valami padkázástól, vagy ilyesmi, hanem a futófelületen, igaz megkopva szinte alig voltak) :lol:

De persze lehet csak én fogtam ki egy xar szériát......

Link to comment
Megosztás:

Mondok másik kettőt: GT Radial, BF Goodrich :lol:

Nekem is Kleber Viaxer van most fent. Elég jól birja. Korábban amivel vettem az Michelin Energy volt.

Az jól kirepedezett már a végére, igaz nemtudni, hogy kapott e valami ápolást az előző gazditól.

De a Kleber is Michelin gyártmány egyébként, a BF Goodrich meg pláne.

Ezzel akkor szembesültem mikor kiküldtek a Michelin Nyh.-i gyárába dolgozni.

Igaz ott felső kategóriás kocsikhoz gyártanak abroncsokat, 225/XX R17,18,19 stb.

Itt csinálják még a Kleber Hydraxert , Michelin Alpin , Prymacy Exalio, Alpin pilot

Én a Viaxernél nem vettem észre semmi problémát. Bár a szervó hiánya miatt nehézkesebb a kormányzás mint a téli gumival, de gondolom ez a gumi keménysége-lágysága miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Nem egészséges. Odacsípted egy padkához? Tesóm járt már így.

Nem az enyém. Csak haver mivel eladja a kadettjét és nem akarja a 175/70 R14-es téli gumikkal és felnikkel eladni, így nekem adná a gumikat ingyér és egész jó állapotban vannak még, két szezont elfutnának. Egyébként a belső felén van egy kicsi vágásnyom és igazából a púp annyira nem látszik, csak ha figyeli az ember. A vágásnyom feltűnőbb.

Link to comment
Megosztás:

Nem az enyém. Csak haver mivel eladja a kadettjét és nem akarja a 175/70 R14-es téli gumikkal és felnikkel eladni, így nekem adná a gumikat ingyér és egész jó állapotban vannak még, két szezont elfutnának. Egyébként a belső felén van egy kicsi vágásnyom és igazából a púp annyira nem látszik, csak ha figyeli az ember. A vágásnyom feltűnőbb.

El kell vinni gumishoz, vannak szövetbetétes foltok is. Amúgy meg rakjátok hátra, akkor kisebb az esélye hogy fejreálltok vele ha eldurran. :lol: Nekem is van két ilyen kerekem.Volt rajta téli gumi, a két hátsó kuka volt, de a két első még olyan 3-4 miliméteres. Egyikekben volt szög , allul bement, odalt kijött. A kerék nem eresztett, de csinált benne egy kis pupot. Megcsináltattam, igazából nincs rá szükségem, de nem volt szívem kidobni őket.

Link to comment
Megosztás:

Mekkora probléma, ha a gumi oldalfalán a felnihez közeli részen púpos a gumi? Kicsit bele is van vágva. :lol:

a púposság miatt üthet kicsit :lol: , ami egyesek szerint nem tesz jót a futóműnek! Szerintem se! :lol:

volt már nekem is ilyen, elvittem gumis haverhoz, azt mondta, megcsinálja, de azért ahogy Zotya is mondta, " előre inkább nem tegyem fel, ha nem muszáj, de hátul azért simán elmegy :P "

azért tartaléknak szerintem jó lesz, főleg ha inygyírt van :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

soha nem tenném fel, soha.... szerintem a szálszakadás az még sokkal rosszabb mintha kevés futó felület lenne rajta...

mikor gyártották a gumit??

Nem tudom, nincs nálam. Ezért kérdeztem, mert nem akarok elrepülni vele... :lol:

szálszakadás, vigyázzon vele.

Nincs autón már és pont előtte vezettem a kadettjét, amikor még rajta voltak ezek a gumik és abszolút nem rázott.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nincs autón már és pont előtte vezettem a kadettjét, amikor még rajta voltak ezek a gumik és abszolút nem rázott.. :lol:

El kell vinni gumishoz, lássuk mit szól hozzá? :lol: Ha nem nagy a dudor, (ahogy írtad, alig látszik, lehet hogy még javítható állapotban van!)

Nekem is volt a wartburgon kis dudoros, hasadással (igaz kívül volt a hasadás) de azt megcsinálták, és mindeféle gond nélkül mentem még vele 10.000 Km-t, és azzal is adtam el, azóta is az van rajta. :lol:

Mindenesetre ha a gumis is azt mondja, hogy az már bajos, akkor inkább hagyd, az élet többet ér, mint egy gumiabroncs! :lol:

Link to comment
Megosztás:

El kell vinni gumishoz, lássuk mit szól hozzá? :lol: Ha nem nagy a dudor, (ahogy írtad, alig látszik, lehet hogy még javítható állapotban van!)

Nekem is volt a wartburgon kis dudoros, hasadással (igaz kívül volt a hasadás) de azt megcsinálták, és mindeféle gond nélkül mentem még vele 10.000 Km-t, és azzal is adtam el, azóta is az van rajta. :lol:

Mindenesetre ha a gumis is azt mondja, hogy az már bajos, akkor inkább hagyd, az élet többet ér, mint egy gumiabroncs! :lol:

Ennél is kívül van a hasadás. Majd készítek róla fotót. Haverom pont akkor szólt, mikor már meghoztam a szerelőhavertól a kocsimat, mert amúgy bent van a garázsban... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
205/55 16' befér az astra alá? Tesóm leültette annyira a vento-t, hogy a 14'es téli kerekek éppen nem érnek bele elöl az ívbe. Ha hátra befér ez a kerék akkor felteszem. Előre is köszönöm.

Hátra befér, csak rohadt magasra kell emelni a kereket, hogy be tudd tenni a csomagtartóajtón :rolleyes: <_< :D

de minek neked 16-os astra alá? alufelni?

Link to comment
Megosztás:

Hali,

tudom még a szezonja kicsit arrébb van ugyan, de érdeklődnék ki mit gondol f astra kombi alá. A gyári ugyebár 13col 175/60 v65ball ezt nem mondom meg fejből.

Télit most kell vennem mert azt nem kaptam sajna az autóhoz, gondolatom 14/185/60-65 jó ez elfér alatta kényelmesen némi hófelragadás esetén is?

árakban valakinek vmi friss infója acélfelnivel eggyütt hol körül mozog az emlitett gumi?

Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

Hali,

tudom még a szezonja kicsit arrébb van ugyan, de érdeklődnék ki mit gondol f astra kombi alá. A gyári ugyebár 13col 175/60 v65ball ezt nem mondom meg fejből.

Télit most kell vennem mert azt nem kaptam sajna az autóhoz, gondolatom 14/185/60-65 jó ez elfér alatta kényelmesen némi hófelragadás esetén is?

árakban valakinek vmi friss infója acélfelnivel eggyütt hol körül mozog az emlitett gumi?

Üdv Dani

Igazából nem szoktak télre nagyobb kereket feltenni, sőt ha lehet akor keskenyebbet. Acélfelnit már lehet 8-10 ezer /4db körül venni. Én a gumisnál vettem, így legalább nem nyekereg hogy szar, mint amikor máshonnan viszem hozzá. Pölö katt ide.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.