Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A pótkerekem szerencsére 14-es volt, totál használhatatlan.... :)

De megoldódott a problémám! :lol:

Ma vettem 4db ET49 - GM LQ - 5 1/2 Jx13-as felnit KORMORAN 175/70 R 13 82T gumikkal összesen 8000ért!!

:( :P :hiya:

Hol vót ez ilyen olcsó? Igaz én mindig ET46 osat keresek, az meg már nem nagyon van...

Link to comment
Megosztás:

Valaki mondjon már véleményt a Kingstar gumiról!

Ezt írják róla:

"A HANKOOK gumigyár terméke az új Kingstar gumi márka, mely a gazdaságosabb, olcsó gumik közé tartozik, azonban a Hankook gyár neve a garancia arra, hogy minőségében nem esik csorba az alacsony árfekvése ellenére sem."

Link to comment
Megosztás:

Valaki mondjon már véleményt a Kingstar gumiról!

Ezt írják róla:

"A HANKOOK gumigyár terméke az új Kingstar gumi márka, mely a gazdaságosabb, olcsó gumik közé tartozik, azonban a Hankook gyár neve a garancia arra, hogy minőségében nem esik csorba az alacsony árfekvése ellenére sem."

A téliek nekem is Kingstarok...sztem okés. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kiment a fejemből, hogy én hoztam felnit is, mivel azon voltak a gumik, amik átkerültek. :)

Ha nem túl régen volt, akkor 2 erős haverral(2 ajtós szekrény típusok) menjél már vissza, hogy emlékszik-e, hogy itthagytad neki kölcsönbe a 4 felnit, mert akkor vinnéd is.

ha régen volt, akkor 4 et vigyél, tuti segítenek neki emlékezni, hogy van nála valami ami nem az övé.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem túl régen volt, akkor 2 erős haverral(2 ajtós szekrény típusok) menjél már vissza, hogy emlékszik-e, hogy itthagytad neki kölcsönbe a 4 felnit, mert akkor vinnéd is.

ha régen volt, akkor 4 et vigyél, tuti segítenek neki emlékezni, hogy van nála valami ami nem az övé.

Még tavaly történt ez tél elején. Amúgy csak 2 felnit nyúlt le tőlem, 2 maradt. Elvileg úgyis télre kap új garnitúrát 14-s felnivel, tehát lesz majd 4db GM 13"-os felnim. :) Egyébként nem is voltak jó állapotban. Gyakorlatilag újra kell fújni színre, egyéb hibát nem találtam rajtuk.

Link to comment
Megosztás:

Karcsi! Látom vannak ilyen felnijeid

37092793.jpg

Na most nekem ilyen (-ből 4 darab vagy valami hasonló, 14"-oshoz) felnikupak kellene. Nem tudnál esetleg ócsó pízír szerezni valahonnan? :huh: Blitzen átvenném.

Faterral beszéltem de nem mondta biztosra, hogy lenne neki tartalékban az enyém fajta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Karcsi! Látom vannak ilyen felnijeid

http://img5.tar.hu/hening/size2/37092793.jpg

Na most nekem ilyen (-ből 4 darab vagy valami hasonló, 14"-oshoz) felnikupak kellene. Nem tudnál esetleg ócsó pízír szerezni valahonnan? :huh: Blitzen átvenném.

Faterral beszéltem de nem mondta biztosra, hogy lenne neki tartalékban az enyém fajta. :lol:

Esküdni mernék rá, hogy valamelyik on-line aukción láttam ilyen kupakot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ti már régi motorosok vagytok ebben a típusban és gondoltam hátha tudnátok nekem segíteni...

Nemrégiben boldog tulajdonosa lettem egy 1993-as évjáratú Opel Astra Caravannnak (1.4 i) az autót alufelnivel szerelve vettük, de sajnos kiderült, hogy télen is ezeket használták és a só kissé szétmarta a felniket. Ennek következtében már nem zárja el a levegő útját a felni és a gumi között és egy éjszaka alatt huss, elszáll a gumikból a nyomás...

Namármost :huh: van nekem a pincében 4 db téli gumi 185x65 r 15-ös. Kérdésem a következő: ezeket a gumikat fel tudom szereltetni az autóra úgy, hogy akkor se érjen bele semmi ha éppen 200 kiló Német Dogot viszek a csomagtartóban? Mert ha igen, akkor 15-ös lemezfelniket vennék és egy garnitúra nyári gumit, így spóroltam egy téli gumi készletet. Ha nem lehet feltenni, akkor van 4 eladó téli gumim, amit 14-es lemezfelnire cserélnék :lol:

Előre is köszi a segítséget! Aki nem ismeri a Német Dogot ajánlom figyelmébe: www.afamar.hu ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ti már régi motorosok vagytok ebben a típusban és gondoltam hátha tudnátok nekem segíteni...

Nemrégiben boldog tulajdonosa lettem egy 1993-as évjáratú Opel Astra Caravannnak (1.4 i) az autót alufelnivel szerelve vettük, de sajnos kiderült, hogy télen is ezeket használták és a só kissé szétmarta a felniket. Ennek következtében már nem zárja el a levegő útját a felni és a gumi között és egy éjszaka alatt huss, elszáll a gumikból a nyomás...

Namármost :huh: van nekem a pincében 4 db téli gumi 185x65 r 15-ös. Kérdésem a következő: ezeket a gumikat fel tudom szereltetni az autóra úgy, hogy akkor se érjen bele semmi ha éppen 200 kiló Német Dogot viszek a csomagtartóban? Mert ha igen, akkor 15-ös lemezfelniket vennék és egy garnitúra nyári gumit, így spóroltam egy téli gumi készletet. Ha nem lehet feltenni, akkor van 4 eladó téli gumim, amit 14-es lemezfelnire cserélnék :lol:

Előre is köszi a segítséget! Aki nem ismeri a Német Dogot ajánlom figyelmébe: www.afamar.hu ^_^

Elvileg ha gyári ET49-es 15"-os acélfelnit veszel, az nem érhet bele sehol sztem. Mondjuk én személy szerint inkább vennék 14"-os lemez(vagy alu-)felniket ugyanilyen ET-vel, és 185/60R14 gumival.

Link to comment
Megosztás:

Ti már régi motorosok vagytok ebben a típusban és gondoltam hátha tudnátok nekem segíteni...

Nemrégiben boldog tulajdonosa lettem egy 1993-as évjáratú Opel Astra Caravannnak (1.4 i) az autót alufelnivel szerelve vettük, de sajnos kiderült, hogy télen is ezeket használták és a só kissé szétmarta a felniket. Ennek következtében már nem zárja el a levegő útját a felni és a gumi között és egy éjszaka alatt huss, elszáll a gumikból a nyomás...

Namármost :huh: van nekem a pincében 4 db téli gumi 185x65 r 15-ös. Kérdésem a következő: ezeket a gumikat fel tudom szereltetni az autóra úgy, hogy akkor se érjen bele semmi ha éppen 200 kiló Német Dogot viszek a csomagtartóban? Mert ha igen, akkor 15-ös lemezfelniket vennék és egy garnitúra nyári gumit, így spóroltam egy téli gumi készletet. Ha nem lehet feltenni, akkor van 4 eladó téli gumim, amit 14-es lemezfelnire cserélnék B)

Előre is köszi a segítséget! Aki nem ismeri a Német Dogot ajánlom figyelmébe: www.afamar.hu :P

Jó méretileg az a gumi, de tényleg arra kell figyelni, hogy ET49-es felniket szerezz hozzá, és az agyméret 56,5mm.

Felniket olcsón tudsz szerezni a vaterán és a duen-en pl :lol:

Amúgy a peremhibát egy ügyes gumis megoldja drótkorongos flexxel :lol:

mostanság én is forgolódok párom által dogos körökben, hétvégi dunaparti kiránduláson pl ott voltam ^_^

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.