Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A belül a küllőktől befele van? Ott nincsen semmi. A többi felnimen ilyen kis fényes súlyok vannak. Kétoldalú ragasztóval vannak feltéve. De ezen semmi ilyen nincs.

A felni belsején, tehát nem a a külsején, ez azért elég egyértelmű, nem? :D

Nekem is oda ragasztották - csak az elsőkön beleért a fékbe és végül kivülre lettek rakva.

Viszont ha nem dob a kerék - na persze annak, ha már rajta a gumi is, elég kis esélye van - akkor meg nem kell izélni rajta! Megy oszt jóuvann! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok "véletlenül" :lol: , hogy mi a max. szélesség ami befér az F astra alá ? Mondjuk egy 185/70 R13 lazán alá megy igaz?

Előre is köszi!

No, de a 185/70/13-as nem váltóméret ám, tudod-e!? Azzal nagyobb a kerék teljes átmérője! 185/65 a megfelelő 13-as felninél. Itt számolgass! :D Mellesleg, tudtommal, még a 195-ös is nyugiban elfér alatta.

Link to comment
Megosztás:

No, de a 185/70/13-as nem váltóméret ám, tudod-e!? Azzal nagyobb a kerék teljes átmérője! 185/65 a megfelelő 13-as felninél. Itt számolgass! :lol: Mellesleg, tudtommal, még a 195-ös is nyugiban elfér alatta.

:lol: Én már megrendeltem hátulra a 185/70 r13-as gumikat és van nekik ... akkor most mivan? Valami nagy gázt csináltam?

Az első gumijaim 175/70/r13 asok... :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nem olyat rendeltél hátra is?

Hátulra rendeltem a 185-ös gumikat...elöl nincs semmi bajuk a 175-ös gumiknak , azokat most nem cserélem...a mantánál is a hátsón 185-ös van elől meg 175-ös...nem is gondoltam bele ebbe a %-eltéréses dologba...tudatlan vagyok ez van...úgy voltam vele , hogy /70 elől hátul aztán jól van , nem gondoltam, hogy a gumi szélessége befolyásolja az oldalfal méretét...de elvileg, ha a /70 ugyan az elől hátul, nem meszelnek le érte...

Link to comment
Megosztás:

Hátulra rendeltem a 185-ös gumikat...elöl nincs semmi bajuk a 175-ös gumiknak , azokat most nem cserélem...a mantánál is a hátsón 185-ös van elől meg 175-ös...nem is gondoltam bele ebbe a %-eltéréses dologba...tudatlan vagyok ez van...úgy voltam vele , hogy /70 elől hátul aztán jól van , nem gondoltam, hogy a gumi szélessége befolyásolja az oldalfal méretét...de elvileg, ha a /70 ugyan az elől hátul, nem meszelnek le érte...

Azért én félnék, hogy büntetnek érte. :lol: Bár kitudja. Kresz szerint úgy van hogy azonos szerkezetű mind a négy és tengelyenként egyforma mintázat, méret. Úgyhogy lehet nem büntiznek érte. A /70-s magasság meg ügye a %-os értéke a szélességnek. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért én félnék, hogy büntetnek érte. :D Bár kitudja. Kresz szerint úgy van hogy azonos szerkezetű mind a négy és tengelyenként egyforma mintázat, méret. Úgyhogy lehet nem büntiznek érte. A /70-s magasság meg ügye a %-os értéke a szélességnek. :lol:

THX!!!

Ma is okosodtam...közben beszélt az egyik haver egy rendőr haverjával, aki azt mondta, ha kiszúrják akkor megszivathatnak érte, mert azonos méretűnek kell lennie...mind a két tengelyen a legújabb jogszabály szerint...viszont, hozzátette azt is, hogy 98%-ban nem nézik, és ilyen minimális eltérést nem is biztos, hogy kiszúrnak, ha meg kiszúrják akkor is lehet még arra hivatkozni, hogy úgy tudtam, hogy azonos tengely...blabla...de mindenesetre nem lőnek érte azonnal tarkón. Ráadásul én a mantával kb 3 évig jártam így , sőt volt, hogy tengelyenként is totál eltérő volt minden amit el tudtok képzelni ...az egyik téli a másik nyári ... nem sorolom tovább , de persze ez csak addig volt így amíg elmentem a gumishoz...de legközelebb a hátsó gumijaimhoz igazítva rendelem az elsőket...és akkor minden klappol majd.

Gondoltam rá most is , hogy 4 et rendelek mert nagyon jó árban vannak /6990 /Db/ és vadi újak, de nincs rá keret... :lol:

Köszi a felhomályosítást!

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Ha kb. 1 centit lóg ki az alufelniből a csavar az eléglehet?

Áh... az nagyon kevés. Ha csak azt veszed, hogy elől a féktárcsa is azon a részen legalább 5 mm vastag, akkor már csak 5 mm lesz a menetes agyban. Ha jól emlékszem a gyári csavar a gyári lemezfelniből kb. 20-22 mm-t lóg ki. Ha a gyári felállástól rövidebb, akkor odavaló, hosszított típus kell. 7-8 ezer körül beszerezhető a garnitúra webáruházakban, csak a hossz, a kúpszög és a menetemelkedés kell.

Link to comment
Megosztás:

Áh... az nagyon kevés. Ha csak azt veszed, hogy elől a féktárcsa is legalább 5 mm vastag, akkor már csak 5 mm lesz a menetes agyban. Ha jól emlékszem a gyári csavar a gyári lemezfelniből kb. 20-22 mm-t lóg ki. Ha a gyári felállástól rövidebb, akkor odavaló, hosszított típus kell. 7-8 ezer körül beszerezhető a garnitúra webáruházakban, csak a hossz és a kúpszög kell.

Ahham. Köszönöm a gyors választ, bár sejtettem mert egy gyereknek lett volna és azt mondta hogy annyi bőven elég merthogy a 3-mas golf gyári alucsavarja volt de hogy abba is csak ennyit fogott meghogy fölösleges nagyobb mer a hátsódobféknél eléri a cuccokat és összedarálja. Bár ezen ott helybe kihűltem de lehet énnemértek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ma is okosodtam...közben beszélt az egyik haver egy rendőr haverjával, aki azt mondta, ha kiszúrják akkor megszivathatnak érte, mert azonos méretűnek kell lennie...mind a két tengelyen a legújabb jogszabály szerint...

És akkor a smartok alapból büntetendők? Ott hátul széles elől meg bicikligumi :lol:

Minemellett én sem tennék soha különböző mérete az astrára.

(ha megrendelted az azt is jelenti, hogy ki is fizetted? ha nem akkor még ki tudsz menekülni a vásárlásból...)

Link to comment
Megosztás:

kicsit rázott 90-től a kerekem azaz a kormányt rázta. Elvittem centiroztatni. Bal első nullás volt a jobb elsőben volt 5g. Hátul ugyan volt 10g is. Most a hátsót éreztem a kormányon vagy az 5g ennyire érződik. Centir óta jónak tűnik 100km/h-ig. Autópályára még nem jutottam azóta.

Ja és nagyon erősködtek, hogy hátul sokkal jobb a profil ezért fordítva tennék fel, mert ők úgy szokták, hogy szezononként cserélik, hogy egyszerre kopjon.

Gábor te szoktad mondani, hogy nem szabad cserélni ezért nem is engedtem nekik cserélni, de mit csináljak majd ha jövőre lesz két kopott elsőm és két 50%-os hátsóm? Csak kettőt vegyek és akkor különbözővel járjak vagy kukázzam le az 50%-ost? (ezt azért elég pazarlásnak tartanám)

Link to comment
Megosztás:

Csak kettőt vegyek és akkor különbözővel járjak vagy kukázzam le az 50%-ost? (ezt azért elég pazarlásnak tartanám)

Nem értem, miért gond, ha kettő-kettő különböző, de hasonló minőségű és ugyanolyan méretű gumi van fent... :D

Én az omiról 3 hátsó garnitúrát is legyűrök néha, mire egy elsőt cserélni kell :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem értem, miért gond, ha kettő-kettő különböző, de hasonló minőségű és ugyanolyan méretű gumi van fent... :D

Én az omiról 3 hátsó garnitúrát is legyűrök néha, mire egy elsőt cserélni kell :lol:

Igen csak nekem az elsők legyűrése4-5 év ami azt jelenti hogy második cserére 10évesek a hátsók (huh akkor már 20 év felett lesz az autó:lol: ). Na meg ott a "szabály" hogy hátulra a jobbat mert menetstabilitás és társai...

Vagy ne kötekedjek már ennyit :D

Link to comment
Megosztás:

Igen csak nekem az elsők legyűrése4-5 év ami azt jelenti hogy második cserére 10évesek a hátsók (huh akkor már 20 év felett lesz az autó:lol: ). Na meg ott a "szabály" hogy hátulra a jobbat mert menetstabilitás és társai...

Vagy ne kötekedjek már ennyit :D

Ismered erről a "szabályról" a véleményem :lol:

Amúgy meg ha elöregszik a gumi hátul, akkor lecseréled, oszt kész. Ne kötekeggyé má ennyit :D

Link to comment
Megosztás:

Ismered erről a "szabályról" a véleményem :D

Amúgy meg ha elöregszik a gumi hátul, akkor lecseréled, oszt kész. Ne kötekeggyé má ennyit :lol:

Pedig amikor most voltam féket-lengéscsillapítót méretni, ott is volt egy.: Miért a hátsó tengelyen legyenek a mélyebb profilú gumik?-kezdetű tábla. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.