Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Egyik ismerősömnek is nemrég volt defektje. 18 éve van jogsija, ez az első esete. :blush:

Amúgy neked is bármikor lehet, lásd a legutóbbi kátyús eseted. Ha csak nem ennyivel úszod meg, akkor szám szerint lenne már 1. :lol:

Tiszta sor. Én nem mondtam, hogy biztosan soha nem fogok kapni. Egyébként a pirosban benne van, de csak azért mert olyan hülye helyen van hogy ha nincs ott, akkor nem lehet használni a csomagtartót.

Utazásaim 90%-át egyébként 50-100km-es körzeten belül bonyolítom, ha mégis kapnék telefonálok egyet és hoznak. Nem 20 évvel ezelőtt vagyunk. Az is biztos hogy néhány km-es körzetben gumis is van.

Én is gondolkodtam ilyesmin...végülis egy 10 kilót simán lehet vele spórolni.

Szerszámokkal van 15 is, de a fenti probléma neked is áll.

Link to comment
Megosztás:

Tiszta sor. Én nem mondtam, hogy biztosan soha nem fogok kapni. Egyébként a pirosban benne van, de csak azért mert olyan hülye helyen van hogy ha nincs ott, akkor nem lehet használni a csomagtartót.

Utazásaim 90%-át egyébként 50-100km-es körzeten belül bonyolítom, ha mégis kapnék telefonálok egyet és hoznak. Nem 20 évvel ezelőtt vagyunk. Az is biztos hogy néhány km-es körzetben gumis is van.

Szerszámokkal van 15 is, de a fenti probléma neked is áll.

Akkor kell beszerelni gáztartályt/gázositani!..de ez már off :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hány defekted volt mondjuk az elmúlt 10 évben?

Tényleg érdekel. Nekem számszerint 0. És közeli ismerősről sem tudok akinek lett volna. És hogy ne csak időtartam legyen, a futásteljesítmény alsó hangon is néhány100ezer.

Lehet csak én születtem szerencsés csillagzat alatt, de én teljesen feleslegesnek tartom. Bár egy külföldi többezer km-es útra azért valószínűleg én is bepakolnám.

Csak a jelenlegi ótót számításba véve (3 és fél év) kettő lassú defektem volt, ami annyit jelent, hogy estétől reggelig a garázsban leszállt nullára. A szerencse az volt, hogy nem az úton ért, de ha nem vagyok szerencsés akkor töténhetett volna másképp is. (szög volt az Istenadta!) Erre mondjuk jó lenne a flakon is amíg gumishoz kerül az ember. Az előző kocsik vállalati kocsik voltak és 1994-ig visszamenőleg Astrák. Ezalatt legalább 3 vagy négy defektet kaptam amikor kereket kellett cserélnem. Az egyik olyan durrdefekt volt, hogy magam is csodájára jártam. Törökbálintról mentem fel az íven az M0-ra erős esőben. A látási viszonyok nagyon rosszak voltak, és csak egy csattanást hallottam és a kocsi elkezdett kígyózva haladni (persze a korrigálásomnak köszönhetően) kb. 80-90-es tempónál. A kocsiban 4-en ültünk.

Szakadó esőben megcsináltam a bal első kerékcserét és másnap vittem a kereket a gumishoz javíttatni. Addig rá sem néztem, mert örültem, hogy túl vagyok az ázáson.

A gumis vigyorral mutatta, hogy egy 25 centi hosszú szögvasat vett ki a kerékből, ami már belül volt a gumin..... Persze a gumi ment a kukába.

No csak ennyit a defektmentességről...

Szerencsére külföldön utoljára 1993-ban kaptam defektet (autópályán Olaszországban), az is durrdefekt volt, bal hátsón Skoda 130 GL utánfutóval.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
elől 185/65 hátul 185/70 és errefelé is szarok az utak nagyon amúgy a 195/50 r14 esbe azmár nagyonperes? a mostani is kicsit peres elvileg :)

és ha pl:hátra nagyobbak mennének? az jó? elől meg marad kisebb? :huh:

miért nem 4 egyformát raksz fel? 195/50R15 a váltóméret nem R14

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A cégemnél van eladó acélfelni és gumi is, amit elég olcsón :huh: tudnék megszerezni.

A felni Dunlop tipusú 4x 100-as lyukkiosztású, 15 collos és ET43-as.

A gumi: 185/65 R15

A kérdéseim a következők:

Befér-e, érdemes-e felrakni ezeket a felniket, ezekkel a gumikkal?

Ha igen, akkor milyen fogyasztásváltozás várható és a fék hatásfokára van-e érezhető hatása?

Nekem most 13" acélfelnik vannak 175/65-ös gumikkal. A kilométerórám 100km/h-nál 120-at mutat. Gondolom ez is változna.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A cégemnél van eladó acélfelni és gumi is, amit elég olcsón :) tudnék megszerezni.

A felni Dunlop tipusú 4x 100-as lyukkiosztású, 15 collos és ET43-as.

A gumi: 185/65 R15

A kérdéseim a következők:

Befér-e, érdemes-e felrakni ezeket a felniket, ezekkel a gumikkal?

Ha igen, akkor milyen fogyasztásváltozás várható és a fék hatásfokára van-e érezhető hatása?

Nekem most 13" acélfelnik vannak 175/65-ös gumikkal. A kilométerórám 100km/h-nál 120-at mutat. Gondolom ez is változna.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Az astra gyári mérete 175/70 R13.

Nem véletlen csal az órád annyit,bár gyárilag is benne van 5% plusz.

Szal ha R15-re váltasz,akkor inkább 195/50,mert ez olcsóbb,elég gyakran használt méret.

Fogyasztásra minimális hatása lesz,tapadásod jobb lesz fékúton és kanyarokban is.

Ha van szervód nem nagyon fogod észre venni,ha nincs és béna módon te is a szőke nők közé tartozol és parkolás közben álló helyzetben tekered a kormányt,akkor fájni fog az alkarod! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.