Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Hááát nekem nem. 3 nyári szezon alatt elkoptattam a príma Falkenemet, ami került asszem 48-ba tokkal, vonóval. Ha most félpénzem venném, de csak 80%-os akkor már ki se bírna 3 szezont...., csak kettőt. Azzal meg mire megyek?

Már nem kapod meg annyiért az újat :lol: :lol:

Viszont 20-ért kapsz olyan garnitúrát, ami 70-80%-os, és hibátlan :D

Ha ez nem éri meg, akkor mi? :D

Nekem főleg megéri mondjuk a versenysasra ilyeneket vadászni, mert nekem nem sokáig

van fent egy-egy ilyen garnitúra, kár lenne az újért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Töménytelen mennyiséget vettem már, és nincs rossz tapasztalatom :D

Ha valaki szán 5 percet rá, hogy megvétel előtt jól átnézze, akkor nem sok meglepetés érheti :lol:

Nem vagyunk egyformák........ :lol: Ez kb olyan mint a használt fékbetét,vagy tárcsa.....

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyunk egyformák........ :lol: Ez kb olyan mint a használt fékbetét,vagy tárcsa.....

Azért ez nem az a kategória :lol:

De tényleg kinek mi, én személyszerint ezen súlyos tízezreket spórolok, mindenféle hátrány nélkül :D

Az omegára pl a nyáriakat tavaly 40-ért vettem (4db)... Pirelli, 225/50/17, 7mm, nincs félrekopva. Csak egy példa :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem az a kategória :lol:

De tényleg kinek mi, én személyszerint ezen súlyos tízezreket spórolok, mindenféle hátrány nélkül :D

Az omegára pl a nyáriakat tavaly 40-ért vettem (4db)... Pirelli, 225/50/17, 7mm, nincs félrekopva. Csak egy példa :lol:

Én meg úgy gondolom,hogy gumit hosszú távra veszel,akkor meg inkább újat....... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy gondolom,hogy gumit hosszú távra veszel,akkor meg inkább újat....... :lol:

Ez a pirelli újan 8,5mm, több mint 150 volt az ára a 4nek, amíg lehetett kapni ezt a típust.

Én megvettem 7mm-rel, 40-ért a négyet :D A hosszútávval szerintem nincs baj :lol: Mondjuk

ez nekem hátul két, max három szezonos így is-úgy is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a pirelli újan 8,5mm, több mint 150 volt az ára a 4nek, amíg lehetett kapni ezt a típust.

Én megvettem 7mm-rel, 40-ért a négyet :D A hosszútávval szerintem nincs baj :lol: Mondjuk

ez nekem hátul két, max három szezonos így is-úgy is :lol:

Neked is félrekoptatja az Omi a hátsókat?

Link to comment
Megosztás:

Már nem kapod meg annyiért az újat :lol: :lol:

Viszont 20-ért kapsz olyan garnitúrát, ami 70-80%-os, és hibátlan :lol:

Ha ez nem éri meg, akkor mi? :D

Most lőttem:

Név Méret Megjegyzés Áfás ár

FALKEN ZE 512

185/60 R14 82 H 10 490.- Megrendelés

FALKEN ZE 912

185/60 R14 82 H 10 916.- Megrendelés

Van ez, csak keresni kell!

Szerinted melyiket érdemesebb venni?

Link to comment
Megosztás:

Most lőttem:

Név Méret Megjegyzés Áfás ár

FALKEN ZE 512

185/60 R14 82 H 10 490.- Megrendelés

FALKEN ZE 912

185/60 R14 82 H 10 916.- Megrendelés

Van ez, csak keresni kell!

Szerinted melyiket érdemesebb venni?

A 912-est nem ismerem de az 512 nagyon komoly gumi mégha régebbi fejlesztés is.Haver 1es golf-al 120-al vitt le az m0-ás lehajtóról vele...azt hittem megáll a szívem :D Persze porig van ültetve a kis masina.Ódákat zeng róla! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neked is félrekoptatja az Omi a hátsókat?

Nem van rá ideje :lol: De gyorsabban kopik a hátsó, mint az első, asszem ez nálam nem furcsa, hogy a hajtott

kerék előbb murdál :D Kb 2x annyira kopik, mint az első. Valamint a jobb oldali mindig kicsit jobban, a körforgalmak

miatt (mire erre rájöttem, kétszer voltam futóművesnél :D ).

Most lőttem:

Szerinted melyiket érdemesebb venni?

Jah kérem, ebben a méretben valóban olcsóbb, de a használt is :lol:

195/50/15-t nézz, ahhoz mondtam az árat ;) Nézd meg pl a yokohama gumikat ebben a méretben,

abból vettem most a 4-et 16-ért (végülis tudtam alkudni a 20ból ;) ). Engem biztos nem győzöl

meg, hogy vegyek inkább újat 3-4x ennyiért, holott csak 2mm-el nagyobb a mintája. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jah kérem, ebben a méretben valóban olcsóbb, de a használt is :D

195/50/15-t nézz, ahhoz mondtam az árat :lol: Nézd meg pl a yokohama gumikat ebben a méretben,

abból vettem most a 4-et 16-ért (végülis tudtam alkudni a 20ból :lol: ). Engem biztos nem győzöl

meg, hogy vegyek inkább újat 3-4x ennyiért, holott csak 2mm-el nagyobb a mintája. :lol:

Nem vagyok én kérem versenyista, hogy 15"-os kerekeken guruljak! Jó nekem a szolíd gyári vasfelni is. Amit a kocsi gyári új korában tudott, azt most is tudja ezzel.

A FALKEN ZE 512 185/60 R14 82 H pedig újonnan 10 490.-ért nekem megéri, sőt már bizonyított is 50 ezer kilométeren nálam.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok én kérem versenyista, hogy 15"-os kerekeken guruljak! Jó nekem a szolíd gyári vasfelni is. Amit a kocsi gyári új korában tudott, azt most is tudja ezzel.

A FALKEN ZE 512 185/60 R14 82 H pedig újonnan 10 490.-ért nekem megéri, sőt már bizonyított is 50 ezer kilométeren nálam.

:D

Abban a méretben biztos kicsit halványabb a különbség, de ilyeneket meg lehet használtan 60-80% állapotban 3-5e ft-ért venni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan kérdésem, hogy tavaly tavasszal vettem 4 db nyári gumit , felrakattam őket lemezfelnire, centírozás , meg ami kell. Ugye ősszel felraktam a téli gumikat külön felnin, azóta a nyáriak ott figyelnek a pincében szépen fektetve. Szükséges-e felrakás előtt újból centírozni őket, ha amúgy tavaly nem volt velük gond?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.