Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Üdv!

Valaki tudna nekem segíteni?

Alufelnit szeretnék F Astrára. Amit kinéztem az 4x100 14" ET36 185/65 gumikkal.

A kérdésem a következő:

1. Jó lesz nekem ez az ET szám? Mit befolyásol, hogy a gyáritól (49) ennyivel kisebb ez a szám?

2 Mi a véleményetek a központosító gyürükről, jó megoldás ez? (mert gondolom szükségem lesz rá)

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel

János

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valaki tudna nekem segíteni?

Alufelnit szeretnék F Astrára. Amit kinéztem az 4x100 14" ET36 185/65 gumikkal.

A kérdésem a következő:

1. Jó lesz nekem ez az ET szám? Mit befolyásol, hogy a gyáritól (49) ennyivel kisebb ez a szám?

2 Mi a véleményetek a központosító gyürükről, jó megoldás ez? (mert gondolom szükségem lesz rá)

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel

János

1. Azt befolyásolja, hogy a gyárihoz képest 13mm-rel kijjebb lesz a kerék. Sztem annyival még elfér, nekem volt már 28-as ET-jű felnim 175-ös gumival, és kényelmesen elfért még az is.

2. Központosító gyűrű akkor kell, ha a felni belső furata nagyobb, mint az Astra kerékagya, azaz 56.5mm. Úgyhogy érdeklődd meg az adott felni furatméretét, akkor kiderül, kell-e, és milyen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Köszönöm szépen a választ, akkor ezek szerint megvehetem a felnit, 13mm nem tűnik veszélyesnek.

Nem tudtok valakit aki tehermentesítő gyűrűket csinál, mert a felni jelenleg renault megane -on van, szoval a központosito furat tuti nem 56.5mm (ugy tudom h a megane 60mm-es).

Üdvözlettel

János

Kiskunfélegyháza

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Köszönöm szépen a választ, akkor ezek szerint megvehetem a felnit, 13mm nem tűnik veszélyesnek.

Nem tudtok valakit aki tehermentesítő gyűrűket csinál, mert a felni jelenleg renault megane -on van, szoval a központosito furat tuti nem 56.5mm (ugy tudom h a megane 60mm-es).

Üdvözlettel

János

Kiskunfélegyháza

Gyűrűt szerintem minden felnisnél lehet kapni, például az újakhoz is adnak.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés :lol:

Brock felni 7"/15" ET 25 elfér a gép alatt, nem ér bele a kaszniba 195/50 15 gumival????

Remélem kapok választ, KÖSZI!!! Előre is!!!!!

Nekem szétdarálta a műanyag dobbetétet a sárvédőperemnél. :D Arra nem emlékszem,hogy 7 vagy 7,5 széles volt.

ET 35 lett jó végül (195/50R15.)

De ki kell próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Köüszi Szépen a hozzászólásokat!!!!

Új felni a láthatáron !!:D

BORBET BS 7*15" ET: 35

Kérdésem, mivel ennek a felninek et szám és a szélessége miatt alig van pereme, nekem meg peremes felni kéne meddig lehet elengedni az et - t lefelé vajon, meg a felnitípus milyen ET - kkel jön ki? Keresgettem, de nem nagyon találtam semmit. ET 35 öst találtam szélesebb felnit meg nem nagyon akarok

Ami volt rajta az 9*16 Borbet BS felni 215 -ös gumival, nah ez hátul ép hogy beleért. ( Ezt már eladtam:):lol::)

A hátsó sárvédő visszahajtása belül az enyémnél ki van vágva.

Link to comment
Megosztás:

Köüszi Szépen a hozzászólásokat!!!!

Új felni a láthatáron !!:D

BORBET BS 7*15" ET: 35

Kérdésem, mivel ennek a felninek et szám és a szélessége miatt alig van pereme, nekem meg peremes felni kéne meddig lehet elengedni az et - t lefelé vajon, meg a felnitípus milyen ET - kkel jön ki? Keresgettem, de nem nagyon találtam semmit. ET 35 öst találtam szélesebb felnit meg nem nagyon akarok

Ami volt rajta az 9*16 ET: 30 Borbet BS felni 215 -ös gumival, nah ez hátul ép hogy beleért. ( Ezt már eladtam:):lol::)

A hátsó sárvédő visszahajtása belül az enyémnél ki van vágva.

Jó lenne valami oldal ahol ezekről a felnikről írnak valamit:)

Link to comment
Megosztás:

Kezdek erősen azon gondolkodni, hogy visszateszem a nyári gumikat és a téliek repülnek a mosóba aztán a centírozóba majd "téliesítésbe". Vélemény? :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom. Itt 10-14 fok van, ragyogó napsütés... Mondjuk a csere nekem most nem lenne egyszerű ( lévén, a nyárigumik 250km-re vannak egy pincében :lol: ), de inkább járnék 20km-t -3 fokban nyárival, mint 20-at 15 fokban télivel :D

Most jó idő van, de még csak február eleje van. Meg kell nézni mit mond Gál Noémi. Vagy a Szilárd, kinek melyik jön be. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.