Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Előbb megkéne tudnom mennyibe lenne a homokfúvás meg a porfestés....mert igy nem tudom mit mondjak...

Ragaszkodsz a homokfújáshoz?

Mert én ismerek egy másik technológiát is... ABL technológia.

A felniket egy erős vegyületbe mártják, ami majdnem fémtisztára lemarja a festéket. Utána szemcseszórással eltávolitják a maradék festék anyagot, valamint kb 20micro felületi érdeséget kap, a jobb tapadás érdekébe. Álltalába, ha alufelnit, vagy lemezfelnit fényezek, és nagyon rossz állapotba van, akkor leviszem az ABL-hez, és utána festem le. Két-három alapozo réteg, közte csiszolás, majd mehet rá a szín...olyat amilyet a kuncsaft akar.

A hátránya, hogy ez Zircen van...Nem Győrbe.

Link to comment
Megosztás:

Ragaszkodsz a homokfújáshoz?

Mert én ismerek egy másik technológiát is... ABL technológia.

A felniket egy erős vegyületbe mártják, ami majdnem fémtisztára lemarja a festéket. Utána szemcseszórással eltávolitják a maradék festék anyagot, valamint kb 20micro felületi érdeséget kap, a jobb tapadás érdekébe. Álltalába, ha alufelnit fényezek, és nagyon rossz állapotba van, akkor leviszem az ABL-hez, és utána festem le. Két-három alapozo réteg, közte csiszolás, majd mehet rá a szín...olyat amilyet a kuncsaft akar.

A hátránya, hogy ez Zircen van...Nem Győrbe.

ÁltalábaN GyőrbeN a homokfúvás nem szemcseszórás? B)

Meg most lemarja fémtisztára vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

ÁltalábaN GyőrbeN a homokfúvás nem szemcseszórás? B)

Meg most lemarja fémtisztára vagy nem?

Lehet hogy én fogalmazok rosszul....

Letisztitja, de nem 100%-osan...néhol maradhat rajta festék

Nekem a szemcseszórás nem homokszórás. Homokszórásnál, finom üveghomokot fújnak nagy nyomással a tisztitandó felületre. A szemcseszórás, pedig nem homok, hanem apró fém gólyók...olyan apró, hogy szabad szemmel alig látod. Ez adja a 20micro felületi érdeséget

Link to comment
Megosztás:

És ez igy kb. mennyibe fájna nekem? Mert jól hangzik....mennyire tartós ez a festés? Én azért porfestetni akarom mert az állítólag jobb.

kb 5000 Ft /felni

Hogy mennyire tartós? Olyan anyagokat fújok rá, amit autóra is...tehát legallább annyira tartós. A Porfesték anyival jobb, hogy ott nagy hő hatására ráég...deha nincs alákezelve (alapozva), akkor ugyanúgy lejön róla...

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy én fogalmazok rosszul....

Letisztitja, de nem 100%-osan...néhol maradhat rajta festék

Nekem a szemcseszórás nem homokszórás. Homokszórásnál, finom üveghomokot fújnak nagy nyomással a tisztitandó felületre. A szemcseszórás, pedig nem homok, hanem apró fém gólyók...olyan apró, hogy szabad szemmel alig látod. Ez adja a 20micro felületi érdeséget

Ok. De ez mitől jobb? A homok is leszed mindent, minek előtte vegyszerezni? És a homok is bizonyára biztosít valami felületi érdességet.

Link to comment
Megosztás:

kb 5000 Ft /felni

Hogy mennyire tartós? Olyan anyagokat fújok rá, amit autóra is...tehát legallább annyira tartós. A Porfesték anyival jobb, hogy ott nagy hő hatására ráég...deha nincs alákezelve (alapozva), akkor ugyanúgy lejön róla...

Értem....és akkor a gumi felrakásnál nem jön le nekem ugye?

Link to comment
Megosztás:

Ok. De ez mitől jobb? A homok is leszed mindent, minek előtte vegyszerezni? És a homok is bizonyára biztosít valami felületi érdességet.

Igazából nem jobb...ugyan az a végeredmény!! Nem montam hogy jobb. Én csak leírtam egy lehetőséget, a sok közül. A homokszórással is ugyanezt a végeredményt éred el, de nálunk a környéken sincs homokszórás... Így marad az ABL

Link to comment
Megosztás:

Gumifelrakásnál hogy lejönn e vagy sem, az szerintem a gumiszerelőn múlik.

Az enyém fel tudta úgy rakni, hogy megse karcolta a felnit...vagy legallábbis nem látszik :blush:

Jol van ;) Nekem ezt ugy mondták...én meg elhittem B) de akkor bénán csinálták :D

Link to comment
Megosztás:

Értem....és akkor a gumi felrakásnál nem jön le nekem ugye?

Jó minőségű porfestés esetén nem jön le a festék a gumiszereléskor.

A cégemnél szerelt hőcserélő kereteket festetjük így, és még az éleken is csak nehezen lehet kalapáccsal megsérteni a festéket.

Van olyan hőcserélőnk ami több mint 10 éves, és a festék még tökéletes rajta, pedig akár 100 fokos hőingadozásokat is kap.

Link to comment
Megosztás:

Jó minőségű porfestés esetén nem jön le a festék a gumiszereléskor.

A cégemnél szerelt hőcserélő kereteket festetjük így, és még az éleken is csak nehezen lehet kalapáccsal megsérteni a festéket.

Van olyan hőcserélőnk ami több mint 10 éves, és a festék még tökéletes rajta, pedig akár 100 fokos hőingadozásokat is kap.

De ők most nem arról beszéltek.

Link to comment
Megosztás:

De ők most nem arról beszéltek.

Miért is nem?

IDÉZET(Peti85 @ 2009-01-23 - 10:01) *

És ez igy kb. mennyibe fájna nekem? Mert jól hangzik....mennyire tartós ez a festés? Én azért porfestetni akarom mert az állítólag jobb.

kb 5000 Ft /felni

Hogy mennyire tartós? Olyan anyagokat fújok rá, amit autóra is...tehát legallább annyira tartós. A Porfesték anyival jobb, hogy ott nagy hő hatására ráég...deha nincs alákezelve (alapozva), akkor ugyanúgy lejön róla...

--------------------

96' Astra F Sedan X14XE

Link to comment
Megosztás:

Miért is nem?

IDÉZET(Peti85 @ 2009-01-23 - 10:01) *

És ez igy kb. mennyibe fájna nekem? Mert jól hangzik....mennyire tartós ez a festés? Én azért porfestetni akarom mert az állítólag jobb.

kb 5000 Ft /felni

Hogy mennyire tartós? Olyan anyagokat fújok rá, amit autóra is...tehát legallább annyira tartós. A Porfesték anyival jobb, hogy ott nagy hő hatására ráég...deha nincs alákezelve (alapozva), akkor ugyanúgy lejön róla...

Nem kell azé kajabálni. ;)

Ha más is szeret kifestőkönyvest játszani beszállhat. B)

Link to comment
Megosztás:

És ez igy kb. mennyibe fájna nekem? Mert jól hangzik....mennyire tartós ez a festés? Én azért porfestetni akarom mert az állítólag jobb.

A tartóssága sztem javarészt felületfüggô. Ha jó is a festék és annak felviteli minôsége, azért a felni sokmindennek ki van téve. Sztem ez is sokat számít.

(Nem akarok okoskodni mert nem vágom annyira a porfestést B) de ez sztem a porfestésre is érvényes...)

Link to comment
Megosztás:

A tartóssága sztem javarészt felületfüggô. Ha jó is a festék és annak felviteli minôsége, azért a felni sokmindennek ki van téve. Sztem ez is sokat számít.

(Nem akarok okoskodni mert nem vágom annyira a porfestést :D de ez sztem a porfestésre is érvényes...)

Nem okoskodsz....Igazad van! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A tartóssága sztem javarészt felületfüggô. Ha jó is a festék és annak felviteli minôsége, azért a felni sokmindennek ki van téve. Sztem ez is sokat számít.

(Nem akarok okoskodni mert nem vágom annyira a porfestést :D de ez sztem a porfestésre is érvényes...)

A porfestés lényege: a kezelendő felületet a por alapú anyaggal elektrosztatikusan lefújják. Utána beküldik egy kemencébe és 180 fokra felmelegitik, és a felszórt por úgymond ráolvad. A felületelőkészités pedig a homokszórás. A buszokon a korlátok is így vannak csinálva. Remélem jól tudom ezeket, ha netán tévedek akkor a helyesbitést szivesen fogadom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok eléggé nekem fontos és sürgős kérdésem lenne.

Szeretnék véleményeket kérni a Brock B2, meg egyáltalán a Brock alufelni minőségéről, tapasztalatokról.

A nagy összehasonlítás számomra, hogy : ATS CUP, vagy BROCK B2? 7"/15" 4*100 persze:)

KÖSZÖNÖK MINDEN SEGÍTSÉGET!!!!! ÍRJATOK!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.