Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Útbaesik a kocsma? :lol:

Nem , csak nem engednem vissza sáros lábbal! :lol: :P

Nem átmenő csavarok. A beton födémbe kb 50mm mélyen van befúrva és ilyen csavar beleütve:

csavar

Nekem azzal a behasított,széttfeszítő tüskés betondűbellel van felrakva a kondis-gyúrós csiga a pincébe, aztán a multkor le kellett venni vmiért, és ahogy hozzáértem a crovával abban a pillanatban tőben letört a csavar. :P Egyből levert a víz, bármikor a nyakamba szakadhatott volna a Trabant ékszíjtárcsa. Merthogy abból készült a csiga. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem azzal a behasított,széttfeszítő tüskés betondűbellel van felrakva a kondis-gyúrós csiga a pincébe, aztán a multkor le kellett venni vmiért, és ahogy hozzáértem a crovával abban a pillanatban tőben letört a csavar. :) Egyből levert a víz, bármikor a nyakamba szakadhatott volna a Trabant ékszíjtárcsa. Merthogy abból készült a csiga. :lol:

Ezért nem szabad sportolni: veszélyes! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezért nem szabad sportolni: veszélyes! :lol:

A második nevem a : Veszély! :P Ma leteszteltem a téli gumát vizes úton, anyuékat vittem , mögöttem veszekedtek, rájuk figyeletem, aztán beszót .: piros a lámpa!! gyors pillantás a tükörbe.: mögöttem senki, satufék. Nem volt vészes, 2 métert becsúsztam a vonal mögé, de még így is a lámpa alatt voltam :lol: , rükverc vissza. Előtte dícsértek meg milyen szépen vezetek. :)

Link to comment
Megosztás:

A második nevem a : Veszély! :o Ma leteszteltem a téli gumát vizes úton, anyuékat vittem , mögöttem veszekedtek, rájuk figyeletem, aztán beszót .: piros a lámpa!! gyors pillantás a tükörbe.: mögöttem senki, satufék. Nem volt vészes, 2 métert becsúsztam a vonal mögé, de még így is a lámpa alatt voltam :lol: , rükverc vissza. Előtte dícsértek meg milyen szépen vezetek. :lol:

A haverommal ugyanez Olaszországban történt meg, csak a különbség az volt, hogy zöld lámpánál szólt be, hogy piros a lámpa.

Satufék, és az Iveco kamion meg hátulról bumm! :P :) :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Haver jópár éve meg Pécsről ment fel iccaka repülőtérre Bp-re, aztán Dunaújvárosnál vagy földvárnál, már nem is tudom,

szal megállt egy kamion a pirosnál, utána ő is megállt, viszont a mögöttük jövő kamion fékezés nélkül beléjük ment.

A két kamion összeért, gondolhatod... szerencse volt, hogy haver látta a tükörben, és úgy tolta be őket az első kamion

alá a második, hogy pár karcolással kiszálltak mindketten a TK-s roncsból. Új szülinap... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem azzal a behasított,széttfeszítő tüskés betondűbellel van felrakva a kondis-gyúrós csiga a pincébe, aztán a multkor le kellett venni vmiért, és ahogy hozzáértem a crovával abban a pillanatban tőben letört a csavar. :P Egyből levert a víz, bármikor a nyakamba szakadhatott volna a Trabant ékszíjtárcsa. Merthogy abból készült a csiga. :lol:

Hát én ezt le sem tudom már venni. Mármint a csavart a falból. Ez beékelődött és kész. Max flexel levághatom a kilógót aztán kis gipsz ha el akarnám tüntetni :lol:

Teszteltem az én 100kilómmal úgyhogy a kb 15-20kilós kereket már csak elbírja :) De lehet teszek egy sisakot a garázs ajtóba ha valaki belép azt felveheti :P

De tény hogy sokszor én is járok úgy hogy pl polc felfogatáshoz vett csavar+müa tipli csomagok már a behajtáskor eltörnek. De a fischreben még nem csalódtam, bár nem olcsó.

Link to comment
Megosztás:

A második nevem a : Veszély! :P Ma leteszteltem a téli gumát vizes úton, anyuékat vittem , mögöttem veszekedtek, rájuk figyeletem, aztán beszót .: piros a lámpa!! gyors pillantás a tükörbe.: mögöttem senki, satufék. Nem volt vészes, 2 métert becsúsztam a vonal mögé, de még így is a lámpa alatt voltam :lol: , rükverc vissza. Előtte dícsértek meg milyen szépen vezetek. :)

És ha mondjuk a zebrára csúszol be 2 métert? Igenis, vészes volt, ez nem játék! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát én ezt le sem tudom már venni. Mármint a csavart a falból. Ez beékelődött és kész. Max flexel levághatom a kilógót aztán kis gipsz ha el akarnám tüntetni :P

Teszteltem az én 100kilómmal úgyhogy a kb 15-20kilós kereket már csak elbírja :P De lehet teszek egy sisakot a garázs ajtóba ha valaki belép azt felveheti :lol:

De tény hogy sokszor én is járok úgy hogy pl polc felfogatáshoz vett csavar+müa tipli csomagok már a behajtáskor eltörnek. De a fischreben még nem csalódtam, bár nem olcsó.

Nekem se a csavar jött ki a falból, hanem tőben letört, nem is értem hogyan maradt fenn amíg használtam. :lol:

És ha mondjuk a zebrára csúszol be 2 métert? Igenis, vészes volt, ez nem játék! :lol:

Nem is vagyok büszke rá, szerencsére itt nem volt se zebra, meg a keresztirányú forgalom is csak akkor indult el amikor már visszatolattam. Valszeg akkor váltott pirosra amikor pont a vonalnál voltam, mert amikor előtte ránéztem még zöld volt. Normál körülmények között ilyenkor áttmegyek gond nélkül, csak hát ugye anyuka ott ült mellettem, és "segített" vezetni. Amikor meg rám szólt hogy piros, nemigen volt időm gondolkodni hogy mikor, meg mióta.: tükör-semmi-padló. Hát ebből is le kell vonni a tanulságot. :)

Link to comment
Megosztás:

anyuékat vittem , mögöttem veszekedtek, rájuk figyeletem, aztán beszót .: piros a lámpa!!

Valszeg akkor váltott pirosra amikor pont a vonalnál voltam, mert amikor előtte ránéztem még zöld volt.

Nem volt vészes, 2 métert becsúsztam a vonal mögé, de még így is a lámpa alatt voltam

Itt nekem most valami nagyon nem kerek... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt nekem most valami nagyon nem kerek... :lol:

Mi nem kerek,hárman ültünk a kocsiba, mentem a lámpa felé, rénézek.:ződ, amikor ép beérek a vonalra anyuci a fülembe kiállt.: piros van, felpillantok.: tényleg, belenézek a tükörbe, mögöttem senki, padlófék, és megálltam a vonal mögött 2 méterrel, majd visszatolattam, és csak ezután indult a keresztirányú forgalom. Tehát egy sima sárgába fékeztem bele. ennyi a történet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi nem kerek,hárman ültünk a kocsiba, mentem a lámpa felé, rénézek.:ződ, amikor ép beérek a vonalra anyuci a fülembe kiállt.: piros van, felpillantok.: tényleg, belenézek a tükörbe, mögöttem senki, padlófék, és megálltam a vonal mögött 2 méterrel, majd visszatolattam, és csak ezután indult a keresztirányú forgalom. Tehát egy sima sárgába fékeztem bele. ennyi a történet. :)

Na.

Most Tápi leszek :lol:

Anyukád mondta, hogy piros a lámpa. Ekkor a vonalnál voltál. Majd fék, és megálltál a vonal mögött 2m-rel. Tehát kicsivel több, mint 2m volt a féktávolság! ( fékút + reakcióidő ). Mennyivel mentél? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem. Csak a hitelességért feláldozom magam :lol:

De egyébként jogos. Amikor ő látta még zöld volt, amikor anyukája, akkor már piros. A sárga valahogy kimaradt, és még annyi idő is volt, hogy belenéz a tükörbe.

Elmondom, hogy történt: Ment mint állat, hátul már rettegtek és, hogy még jobban rettegjenek szépen nyomott egy satut :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

De egyébként jogos. Amikor ő látta még zöld volt, amikor anyukája, akkor már piros. A sárga valahogy kimaradt, és még annyi idő is volt, hogy belenéz a tükörbe.

Elmondom, hogy történt: Ment mint állat, hátul már rettegtek és, hogy még jobban rettegjenek szépen nyomott egy satut :P :lol:

Régen, a tarkabarka fizikában volt egy oylan példa, hogy egy fizikus úgy akarta kimagyarázni a rendőrnek, hogy miért ment át a piroson, mert van egy olyan sebesség, ahol már eltolódnak a határok, meg a frekvenciák, meg hidralika, meg mittomén ( világ fizikusai idejöjjetek :lol: ), szóval lehet, hogy zotya átnitrózta magát ezen a határon, majd lassított, és helyreállt újra a rend :) piros? zöld? 30.000? 300.000? :P mittomén... ( fáradt vagyok )

Link to comment
Megosztás:

Na.

Most Tápi leszek :P

Anyukád mondta, hogy piros a lámpa. Ekkor a vonalnál voltál. Majd fék, és megálltál a vonal mögött 2m-rel. Tehát kicsivel több, mint 2m volt a féktávolság! ( fékút + reakcióidő ). Mennyivel mentél? :P

Kb 30-al kanyarból jöttem kifele.

De egyébként jogos. Amikor ő látta még zöld volt, amikor anyukája, akkor már piros. A sárga valahogy kimaradt, és még annyi idő is volt, hogy belenéz a tükörbe.

Elmondom, hogy történt: Ment mint állat, hátul már rettegtek és, hogy még jobban rettegjenek szépen nyomott egy satut :o :lol:

Az egészben az a legszebb, hogy azzal kezdtem, hogy leteszteltem a téli gumit vizes úton, szóval annyia történet, hogy faxán fog a fék, nem húz semerre, erről szólt volna a dolog. Az anyuci, meg a piros lámpa, csak azért volt bent, mert így kerek a történet, meg ez volt a tényállás. Lehet hogy nem 2 méter volt, hanem 3,4 meg nem a vonal alatt hanem 36cm-re előtte. A sárga meg azért maradhatott ki, mert közben az utat néztem. Ebként most már tudom mi volt a melóhelyen az a fúrcsa böködő érzés vesetájon: a cartársak épp akkor boncoltak! :) Na jóccakát! A rosseb fog nektek még egyszer a téli gumijaimról dicsekedni! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kb 30-al kanyarból jöttem kifele.

Lehet hogy nem 2 méter volt, hanem 3,4 meg nem a vonal alatt hanem 36cm-re előtte.

Akkor 8m/s-mal ki is egyezünk. a normális emberi reakcióidő, tehát míg egy ingerre egy megfelelő cselekvéssel reagál, nagyon jó reflexek esetén is 0,2s. Ennyi idő alatt min. 1,6m-t meg is tettél. Ha 3,76m-nek feltételezzük a féktávolságodat, akkor normális fékkésedelmi időt feltételezve mekkora lassulással gyorsulással lassult az autó, és a benne ülő személyek, és testük mekkora G terhelésnek volt kitéve? :lol: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor 8m/s-mal ki is egyezünk. a normális emberi reakcióidő, tehát míg egy ingerre egy megfelelő cselekvéssel reagál, nagyon jó reflexek esetén is 0,2s. Ennyi idő alatt min. 1,6m-t meg is tettél. Ha 3,76m-nek feltételezzük a féktávolságodat, akkor normális fékkésedelmi időt feltételezve mekkora lassulással gyorsulással lassult az autó, és a benne ülő személyek, és testük mekkora G terhelésnek volt kitéve? :lol: :) :P

Az egész család volt Csillagvárosban Anettkával űrhajós kiképzésen, bírják a G-t! Na de most már nagyon OFF-olunk. :P De nem volt nagy a lassulás, mert nem az öv fogott meg, megtartottam magam a kormányt markoló kezemmel. Természetesen be voltam kötve! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.