Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

A magas ár az relatív...

A szétütött, horzsolt 14-eseket, hiányzó egy vagy két középső kupakkal és külső felületükön csúnyán röpsúlyozva árulják 40 körül.

Ezek meg aránylag szép állapotú, nem tojásdad formájú masszív kis felnik, ráadásul 15-ösek. A karcok két lépésről meg gyakorlatilag alig látszanak. :D

Persze az ár alkuképes (szerk. itt a fórumon), de a Vaterán inkább fix ár a nyerő, különben elkezd mindenki kupeckodni, hogy mi az alja, miért annyi, ő a feléért már le is ütné zárjam le előbb a minimál ár nélküli licitet, már holnap jönne érte, érdekel-e helyette mosógép, meg ilyesmi :) :) :( Na ezért az a hirdetés szövege ami. Az árat meg még lejjebb lehet vinni, ha nagyon kell, de tavaszig ráérek. Addig a téli gumikon gurulok :o

Ezek szerint én elég jó vételt csináltam, mert pont ilyen felniket vettem tavasszal. Két alig használt és kettő még egy 2-3 évig jó gumi volt rajtuk. Állapotuk teljesen jó volt. Alig kellett rá súly. 43-ért adta, és kb félútig (Székesfehérvárig) elhozta. Nekem ez külön szerencse volt, mert amúgy is pont mennem kellett fehérvárra.

Szerintem érdemes rászánni 1-2 órát, hogy végignézzük a hirdetéseket az ismertebb oldalakon, mert ki lehet fogni jó ajánlatokat.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint én elég jó vételt csináltam, mert pont ilyen felniket vettem tavasszal. Két alig használt és kettő még egy 2-3 évig jó gumi volt rajtuk. Állapotuk teljesen jó volt. Alig kellett rá súly. 43-ért adta, és kb félútig (Székesfehérvárig) elhozta. Nekem ez külön szerencse volt, mert amúgy is pont mennem kellett fehérvárra.

Szerintem érdemes rászánni 1-2 órát, hogy végignézzük a hirdetéseket az ismertebb oldalakon, mert ki lehet fogni jó ajánlatokat.

Az igen jó ár volt érte :D

A minap a Racsingbazáron láttam ilyet mint az enyémek, 54-ért, máshol meg 56 körül adtak szintén ilyet. Ezért lőttem be ide az árat :o

Link to comment
Megosztás:

Na, például most árulom a Caravanom 15-ös gyári alufelnijét amit megtalálsz adok veszek rovatban. A Vaterán hirdetem, de opelfórumosoknak 5% kedvezményt adok rá! Nem tudom, hogy az ár sok vagy kevés, nagyjából ennyiért láttam az ilyen formát, ebbenm a mérteben. Én most szedtem le az autóról a téli gumik miatt, és a felületi karcokon kívül semmi baja nincs :(

Csak azért nem teszem be ide a linket, mert a moderátor megróna érte :excl:

Köszi szépen az ajánlatot, de kicsit sokalom, illetve nem ilyen összeg környékén keresek felnit.

Azért köszönöm hogy jelezted.

Link to comment
Megosztás:

Jó.

köszi szépen a segítséget, sajna nem jött össze. Viszont úgy látom értesz a témához, másoknak adott tanácsaidból.

Ha csak felnit nézek F Astrához, akkor 4*100 és a 56,5 középátmérőre figyeljek ( mondjuk ez sem feltétel mert tehermentesítővel megoldható a szűkítés)

viszont a J számmal vagyok gondban és az ET-vel milyen határok között lehet választani?

Illetve egy Vectra 4*100 15" felni (56,5mm középpel) jó lehet Astrára ( persze megfelelő 175/70R13 váltómérettel pl: 185/60R15 185/55R15 vagy 195/50R15? )

Köszi előre is a választ!

U.I.: Bárki más is válaszolhat:)

Link to comment
Megosztás:

köszi szépen a segítséget, sajna nem jött össze. Viszont úgy látom értesz a témához, másoknak adott tanácsaidból.

Ha csak felnit nézek F Astrához, akkor 4*100 és a 56,5 középátmérőre figyeljek ( mondjuk ez sem feltétel mert tehermentesítővel megoldható a szűkítés)

viszont a J számmal vagyok gondban és az ET-vel milyen határok között lehet választani?

Illetve egy Vectra 4*100 15" felni (56,5mm középpel) jó lehet Astrára ( persze megfelelő 175/70R13 váltómérettel pl: 185/60R15 185/55R15 vagy 195/50R15? )

Köszi előre is a választ!

U.I.: Bárki más is válaszolhat:)

Jó lehet a Vectra felni, csak 195 széles gumi esetén min. 38-40 körüli ET-je legyen.

Link to comment
Megosztás:

Tegyük fel megvan a Vectra felni, akkor már csak ahhoz gumit kell választani ( astra méretek közül ) amelyik paszol az ET-hez?

Én 195-öst nem raknék egy 60 lovas gép alá (attól függetlenül, hogy most nekem is az van), mert nagyon fogja. Ráadásul nagyot dob a fogyin is, kb 1-1,5 litert.

Maradj max a 185/60x15-nél. Az lesz az ideális választás a váltóméretek közül.

Amúgy felni, és gumi terén vannak ám nagyobb "SP"ílerek is a felhasználól között. :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Én 195-öst nem raknék egy 60 lovas gép alá (attól függetlenül, hogy most nekem is az van), mert nagyon fogja. Ráadásul nagyot dob a fogyin is, kb 1-1,5 litert.

Maradj max a 185/60x15-nél. Az lesz az ideális választás a váltóméretek közül.

Amúgy felni, és gumi terén vannak ám nagyobb "SP"ílerek is a felhasználól között. :excl: :lol:

:( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én 195-öst nem raknék egy 60 lovas gép alá (attól függetlenül, hogy most nekem is az van), mert nagyon fogja. Ráadásul nagyot dob a fogyin is, kb 1-1,5 litert.

Maradj max a 185/60x15-nél. Az lesz az ideális választás a váltóméretek közül.

Amúgy felni, és gumi terén vannak ám nagyobb "SP"ílerek is a felhasználól között. :excl: :(

Karcsi, én ebbe már belefáradtam. Mindenki azt rakja fel amit gondol. Ha megkérdez, és elmondom a véleményem, neki úgyis van sajátja és nem az enyém szerint fog cselekedni. Innentől felesleges a kérdés és a válasz is.

Link to comment
Megosztás:

10 alá nem ment vele. Máskor meleg időben 8 körül megáll városban. :excl:

10körül. Ne viccelj már..... 195/50el 7.2a fogyim. 7alá is lemegy hosszabb távokon pl Üllő-Balaton táv. Akkor neked az nem a felnitől eszik 10lityit. Sose volt 8literes fogyim se nem hogy 10. KOp-KOp

Link to comment
Megosztás:

Nincs semmi baja a motoromnak, csak sok a hideg rövidtáv.

Nekem is jól érezhetően lomhább lett a 195-ös gumival, lehet ez gumitól is függ, amelyik jobban tapad, az nyilván érezhetőbben visszafogja az autót. 175-ös gumit használok, az idén ugyanilyen szélesből vettem újakat, és így is jó fél literrel nőtt a fogyim, pusztán attól, hogy az új gumi sokkal jobban tapad.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is jól érezhetően lomhább lett a 195-ös gumival, lehet ez gumitól is függ, amelyik jobban tapad, az nyilván érezhetőbben visszafogja az autót. 175-ös gumit használok, az idén ugyanilyen szélesből vettem újakat, és így is jó fél literrel nőtt a fogyim, pusztán attól, hogy az új gumi sokkal jobban tapad.

Szerintem nem törvényszerű, hogy van összefüggés a tapadás, és a gördülési ellenállás között. Nem biztos , hogy egy gumi azért tapad jobban mert puhább és egyúttal nagyobb a gördülési ellenállása, lehet hogy a tapadás a mintázatnak köszönhető.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem törvényszerű, hogy van összefüggés a tapadás, és a gördülési ellenállás között. Nem biztos , hogy egy gumi azért tapad jobban mert puhább és egyúttal nagyobb a gördülési ellenállása, lehet hogy a tapadás a mintázatnak köszönhető.

Itt meg a két mondat nem függ össze... Vagy csak nekem nem ?

Link to comment
Megosztás:

Itt meg a két mondat nem függ össze... Vagy csak nekem nem ?

Azt írta FPepe, hogy amelyik jobban tapad, valszeg jobban fogja vissza a kocsit. Én ezt úgy értelmeztem, hogy puhább a gumikeverék, jobban tapad, és nagyobb a gördülési ellenállása. De ha pölö a tapadás nem a puhább gumikeveréknek, hanem a mintázatnak köszönhető, akkor nem törvényszerű, hogy jobban megfogja a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Azt írta FPepe, hogy amelyik jobban tapad, valszeg jobban fogja vissza a kocsit. Én ezt úgy értelmeztem, hogy puhább a gumikeverék, jobban tapad, és nagyobb a gördülési ellenállása. De ha pölö a tapadás nem a puhább gumikeveréknek, hanem a mintázatnak köszönhető, akkor nem törvényszerű, hogy jobban megfogja a kocsit.

Száraz uton nincs jelentősége a mintának. A slick tapad a legjobban, de szinte nincs gördülési ellenállása. Ha nem hiszed, KÉRDEZD MEG ŐT. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Száraz uton nincs jelentősége a mintának. A slick tapad a legjobban, de szinte nincs gördülési ellenállása. Ha nem hiszed, KÉRDEZD MEG ŐT. :(

Ne is mond szállok ki a Boxerből, eddíg nem is néztem, csak most ki volt fordítva a kerék, szerintem olyan 0-1 a profilmélység elől. :excl: Ráadásul úgy tudom kisteheren nem is 1.6-a a minimum ugye?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.