Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Helló!

Tegnap felraktam a téli papucsokat az autóra, mert a nyáriak már nagyon kopottak (nem is kopottak, inkább öregek), és csak tavasszal lesz keret újakat venni rájuk, ebben a vizes időben pedig eléggé kínszenvedés volt ezekkel a közlekedés.

A téliek Kleber Krisalp 175/70R13asak, viszont nem tudom, mikoriak.

Néztem rajtuk a DOT számot, de ebből nekem nem jön le, mikor gyártották őket (kocsihoz kaptuk).

Ez van rajta:

A00X 238 és egy háromszög, ami a 8as felé mutat.

Repedezés nem látszik rajta, és a mintája is 4 mm körüli még. Csak egy kört mentem vele, de jobbnak tűnik mint a nyári Barum.

Ha valaki tudna segíteni előre is megköszönném.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Köszi, és bocsi a tudatlanságomért, angolul kerestem, és jópár oldalt átböngészve se találtam meg, amit kerestem <_<, ahol meg ezt találtam, azt hittem, rosszul értelmezem. De ezek szerint ezek tényleg 12 éves gumik... hát ennek nem örülök, na mind1.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, és bocsi a tudatlanságomért, angolul kerestem, és jópár oldalt átböngészve se találtam meg, amit kerestem :wacko:, ahol meg ezt találtam, azt hittem, rosszul értelmezem. De ezek szerint ezek tényleg 12 éves gumik... hát ennek nem örülök, na mind1.

Én sem tudtam, rákerestem :(

Azéééé az öreg gumi elég para <_<

Tudom, ez van most....de télen ne altasson el, hogy téli gumid van ;)

Link to comment
Megosztás:

Én sem tudtam, rákerestem :(

Azéééé az öreg gumi elég para <_<

Tudom, ez van most....de télen ne altasson el, hogy téli gumid van ;)

Én a 4 számjegyűeket ismertem, a nyárin asszem 1204 van, tehát 2004, és már ki van repedezve, Barum, meg szálszakadásos is az egyik, tehát biztos cserés lesz (és nem Barumra).

Nemigen volt ez a gumigarnitúra vásárlás betervezve.

Mondjuk van itthon egy 2-3 éves garnitúra 145/80r13 téli, Corsáról maradt meg, szinte zsír új állapotú. Csak a mérete nem jó Astrára :wacko:

Debica Frigot- próbált már valaki ebben a méretben?

Kerestem itt fórumon, de úgy láttam, elég rossz a közhangulat Debica fronton.

Előző kocsinkon 135/80R12 (nem talicska, nem utánfutó, hanem Tico) ilyenek voltak, és félelmetes hol bírt felmenni vele.

Lefagyott jeges úton, dombon fölfele, még meg is álltam, hogy itt biztos nem bír elindulni. Eltudott. Többször is. Corsa a Barummal nem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, és bocsi a tudatlanságomért, angolul kerestem, és jópár oldalt átböngészve se találtam meg, amit kerestem :wacko:, ahol meg ezt találtam, azt hittem, rosszul értelmezem. De ezek szerint ezek tényleg 12 éves gumik... hát ennek nem örülök, na mind1.

Amikor vettem a kocsit Semperit téli gumi volt rajta 4704-ed DOT számmal. Az egyik oldalfalában volt egy szög, a kereskedő úgy-ahogy megfoltozta, amikor megvettem és lecseréltem , megcsinálta rendesen a foltozást Opelosfater. Kettőt kidobtam, kettőt megtartottam ezek 4-5 miliméteresek. Én csak végszükség esetére tartottam meg őket, nem tudom egyáltalán fel szabad-e tenni őket, esetleg hátulra. Ha érdekel. <_<

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem a kocsit Semperit téli gumi volt rajta 4704-ed DOT számmal. Az egyik oldalfalában volt egy szög, a kereskedő úgy-ahogy megfoltozta, amikor megvettem és lecseréltem , megcsinálta rendesen a foltozást Opelosfater. Kettőt kidobtam, kettőt megtartottam ezek 4-5 miliméteresek. Én csak végszükség esetére tartottam meg őket, nem tudom egyáltalán fel szabad-e tenni őket, esetleg hátulra. Ha érdekel. <_<

Köszönöm ajánlatod, de a 6 éves gumi megint olyan, hogy szerintem szinte kár feltenni. Nyáriak is 6 évesnél járnak, és már sz@rok. Tegnap 3szor törtem majdnem meg miatta a kocsit. Bevásárlóközpont mélygarázsába mentem le, és elkezdett kisodródni... No comment. Pedig nem mentem gyorsan.

Szerintem meggyőzöm a családot az új gumigarnitúra szükségességéről, vagy ha semmiképp se jön össze, akkor akksi ki, kocsi télre lelakatolva. Nincs mese.

Viszont ha a Kleber ilyen jól bírja az idők fogát, akkor lehet arra nevezek be, mert SEMMI repedezés nem látszik rajta.

Link to comment
Megosztás:

Kaptam 4 felnit, egy Kadetté volt. Nem Opel, hanem ha jól látom a Seat gyári felnije.

Van egy csomó szám és betű rajta, elég az ET szám ahhoz, hogy megtudjátok mondani jó-e nekem? <_<

Valszeg 4x100,de jó lenne egy fénykép.

A tehermentesítő átmérője nem lesz jó szerintem. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Kaptam 4 felnit, egy Kadetté volt. Nem Opel, hanem ha jól látom a Seat gyári felnije.

Van egy csomó szám és betű rajta, elég az ET szám ahhoz, hogy megtudjátok mondani jó-e nekem? <_<

Valszeg 4x100,de jó lenne egy fénykép.

A tehermentesítő átmérője nem lesz jó szerintem. :wacko:

A Seat (ülés :( ) VW-konszern, tehát 4x100-as, és 57,1mm az agyátmérője (az Astráé ugye 56.5mm), kell bele gyűrűt csináltatni, már ha találsz vkit, aki legyárt Neked 0,25mm falvastagságú gyűrűket. Az ET-je, ha 35 feletti, már jó. Igazából fel lehet tenni, nekem is volt már fenn VW felni a kocsin (van is itthon egy eladó garnitúra), csak nagyobb sebességnél (>100km/h) rázni fog a központosság hiánya miatt. De pl. télikeréknek megfelel, olyankor ugyse száguldozik az ember (általában).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.