Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Én meg a másik véglet vagyok ebből a szempontból, nekem a télim 155/80R13 (Vredestein Snowtrac). Viszont ennek ellenére sosem csúsztam meg vele, kb. ugyanolyan stabilnak érzem, mint a 175/70R13-at. Hozzáteszem, én nem versenyzek vele.

:) Az is dúrva tényleg! Esztétikailag sztem f astrára a min a 175-ös gumi!Nem tünik viccesnek azokon a keskeny gumikon? De nyugtass meg,h legalább a nyárid szélesebb! :)

Link to comment
Megosztás:

A nyárim 175/70R13. Főleg mert nincs szervóm.

Akkor megnyugodtam! :) Régi "szép" időkben én meg 195-ös gumit tekergettem szervó nélkül, azóta van már benne szervó szerencsére! Viszont annyira hozzászoktam a szervóhoz azóta,h anyukám corsáját a 165-ös gumijával már nehezemre esik kormányoznom!:S A jót könnyű megszokni! :)

Link to comment
Megosztás:

Én meg a másik véglet vagyok ebből a szempontból, nekem a télim 155/80R13 (Vredestein Snowtrac). Viszont ennek ellenére sosem csúsztam meg vele, kb. ugyanolyan stabilnak érzem, mint a 175/70R13-at. Hozzáteszem, én nem versenyzek vele.

Gyári (német) kezelési könyvem szerint van ilyen!!!

C14NZ és NV >>> "155 R 13-78 S oder T" :)

Tehát nem vagy extrém!

Link to comment
Megosztás:

Gyári (német) kezelési könyvem szerint van ilyen!!!

C14NZ és NV >>> "155 R 13-78 S oder T" :)

Tehát nem vagy extrém!

Igy igaz. Az enyémen is 155/80-as téli gumik(Semperit) voltak amikor megvettem. Télen épp elég is a normális autózáshoz és a 60 lóerőhöz. Igaz, azóta a téli és a nyári is 175/70...még ez sem túl széles, szerintem..talán ez még elmegy a latyakos, havas utakon is, ezzel még elég jól irányitható a kocsi. :)

Link to comment
Megosztás:

Elgondolkodtató ez a cikk így a tél közeledtével....

még téli gumik közt is van olyan amelyik egyáltalán nem felel meg a téli üzemeltetéshez :huh: Azért ez dúrva :lol:

1. Sehol nincsenek fenn adatok.

2. Nem említi meg, pontosan hogyan tesztelték az abroncsokat.

Ez amolyan lepkefing. Rákerestem a tesztre neten, de sehol semmi kézzel fogható. Kipróbáltak pár gumit és úgy érzésre, vagy mi? Nekem ez jön le az egészből. Nem igazán hallgatnék ilyen "tesztekre". Másrészt pedig a téli gumival szemben támasztott elvárások magasak. Mindenki azt hiszi, hogyha téli gumival megy akkor ugyanúgy fog viselkedni az autó havon, jégen nedves úton mint nyárival júliusban szárazon. Tévedés. A téli kerék arra jó, hogy a hidegben és a havas, nedves úton jobban tapad. Csodákat ne várjunk. Ami mostanában van nyálkás úton minden megcsúszik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Pécsről származom... :huh:

És kössz a tippet.

Légszűrőt szeritntetek cseréljek, vagy majd legközelebb?

Amúgy haver most válik meg a benzines astra-jától, megvettem róla az alufelniket, csak annyi a vicc az egészben, hogy alufelnin téligumija van 185/60 r14, kaptam apóstól egyszezonos nyárigumikat, az meg 13"-os :lol: Szal nyáron futok acéllal + dísztárcsával, télen meg aluval

Ez nem egészséges. Az alufelni sérülékenyebb. Ha télen csak egy kicsit is nekicsúszol a padkának, könnyen deformálódik. Szerintem cseréld el 14 es re a nyárit.

És az acélfelniket is.

Link to comment
Megosztás:

Üdw emberek.....

Olyan kérdésem lenne,hogy......mekkora felnit,és gumit tudok úgy feltenni a kocsira hogy ne érjen a sárvédőbe???nemtom milyet wegyek,a mostani 14est leszeretném cserélni nagyobbra és a 185/6Oast is szélesebbre meg alacsonyabbra. a werda 1998as F Astra 1.6os 8szelepes.ha walaki tudja írja már le a wálasztási lehetőségeket,mert én mindig belewálasztok a nem megfelelőbe.....előre is köszike

Link to comment
Megosztás:

Üdw emberek.....

Olyan kérdésem lenne,hogy......mekkora felnit,és gumit tudok úgy feltenni a kocsira hogy ne érjen a sárvédőbe???nemtom milyet wegyek,a mostani 14est leszeretném cserélni nagyobbra és a 185/6Oast is szélesebbre meg alacsonyabbra. a werda 1998as F Astra 1.6os 8szelepes.ha walaki tudja írja már le a wálasztási lehetőségeket,mert én mindig belewálasztok a nem megfelelőbe.....előre is köszike

A tömegesen használt (ezért viszonylag olcsó) 195/50R15 simán feltehető, kb. 38-49 közötti ET-jű felnikkel.

Link to comment
Megosztás:

A tömegesen használt (ezért viszonylag olcsó) 195/50R15 simán feltehető, kb. 38-49 közötti ET-jű felnikkel.

köszi....én 2O5/45/R16os gumin gongolkodtam és a felni ENZO X 16x7 (ET szám nincs mellette feltüntetwe)

szerinted feltehető ez is??? ha nem az áron spórolnék??? nem kellene szélesíteni???mert az nemszeretném.....ja és a kocsi nincs ültetwe

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.