Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Mentem kb 20 km-t egy elég lapos kerékkel (0,6 v. 0,9 bar), mert az asszony éppen üvöltött, hogy ne álljak meg- én bár észleltem, hogy valami zűr van: ő b@szott mondani, hogy még tegnap reggel látta, laposnak tűnik a jobb hátsó.

Még elég jó állapotúnak tűnik(9305 ös DOT számú), pumpálás után tartja a nyomást látszólag, nincs dudor rajta. Remélem nem kell az egy szar darab miatt a szettet, vagy csak a másik tengelyen futót kukázni.

Link to comment
Megosztás:

Mentem kb 20 km-t egy elég lapos kerékkel (0,6 v. 0,9 bar), mert az asszony éppen üvöltött, hogy ne álljak meg- én bár észleltem, hogy valami zűr van: ő b@szott mondani, hogy még tegnap reggel látta, laposnak tűnik a jobb hátsó.

Még elég jó állapotúnak tűnik(9305 ös DOT számú), pumpálás után tartja a nyomást látszólag, nincs dudor rajta. Remélem nem kell az egy szar darab miatt a szettet, vagy csak a másik tengelyen futót kukázni.

Azért én félnék hogy mikor durran szét! Ha elöl van és még nem sok km-t futott akkor tanácsolnám legalább hátra tenni...vagy pótkeréknek, esetleg. ;)

Link to comment
Megosztás:

hátul van, mert ugye jobb hátsó...

gáz hogy sokat mentem vele, vagy hogy elég lapos volt?

Nem értek én hozzá, csak az egyszerű paraszti eszem mondatta velem amit mondtam az előbb. ;) Viszont ha hátul volt/van akkor talán nem annyira gáz, ráadásul még volt is benne némi levegő, hátul kisebb terhet cipel. Jó lehet az még akkor, szerintem. Esetleg leveheted és mindenhol jól átnézed hogy nincs-e rajta mégis valamilyen sérülés... :lol:

....az előbb elkerülte a figyelmemet hogy jobb hátsó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Világ gumitudorjai, egyesüljetek!

Kisteherre ( 185 / 75 R14 )

Continental Vanco2

Bridgestone R630

Pirelli Citynet L6

Firestone Vanhawk

Uniroyal Rainmax

Ki melyiket szeretné? ;)

Mi continentalal küldtük a Hiace-t Nem volt rossz, de azon tanultam vezetni, úgyhogy összehasonlítani még nem tudtam nagyon mivel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja , mondjuk az nem árt. ;)

téli nyári váltás megvolt! közben centír felni (a legnagyobb súlyom 24es de a többség 10-12 volt) és téli gumi ellenőrzés: semmi hiba, szakadás dudor nincs. Elég régi már dot 04es a snowfox téli, meg az eurotec is de még nem tudok két garnitúra gumit cserélni- sok pénz az. Profilmélység hát olyan 5-6 mm lehet, félrekopás sehol.

Link to comment
Megosztás:

téli nyári váltás megvolt! közben centír felni (a legnagyobb súlyom 24es de a többség 10-12 volt) és téli gumi ellenőrzés: semmi hiba, szakadás dudor nincs. Elég régi már dot 04es a snowfox téli, meg az eurotec is de még nem tudok két garnitúra gumit cserélni- sok pénz az. Profilmélység hát olyan 5-6 mm lehet, félrekopás sehol.

Én is tegnap cseréltem. Majd dobok fel képet, hogy milyen az "új" felnivel. (vki kérte)

Link to comment
Megosztás:

Feldobtam a nyári papucsokat, talán vége a télnek, csak el ne felejtsem, hogy ezekkel kisebb a sebességmérő csalása, már nem mehetek 60-nal a faluba. :lol:

Felraktam ma én is a nyári kerekeket. Centíroztattam pár napja, és elég aggasztó az állapota a 2006. márciusi Pirelli 3000-nek ;)

Lehet, hogy a felni ferde picit (bár 13"-os, így 'nehéz' megütni), de 2 kerekem is kicsit tojásul forog. Felraktam hátra őket.

Amúgy a gumi egységesen kopik, de az normál, hogy picit már repedezik 3 nyár és kb. 45 ekm után? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Felraktam ma én is a nyári kerekeket. Centíroztattam pár napja, és elég aggasztó az állapota a 2006. márciusi Pirelli 3000-nek ;)

Lehet, hogy a felni ferde picit (bár 13"-os, így 'nehéz' megütni), de 2 kerekem is kicsit tojásul forog. Felraktam hátra őket.

Amúgy a gumi egységesen kopik, de az normál, hogy picit már repedezik 3 nyár és kb. 45 ekm után? :lol:

Hát ha jól emlékszem olyan 6-év az élettartama amíg lehet használni, tehát már félidősek hiába nem mentél vele sokat.

Link to comment
Megosztás:

Felraktam ma én is a nyári kerekeket. Centíroztattam pár napja, és elég aggasztó az állapota a 2006. márciusi Pirelli 3000-nek ;)

Lehet, hogy a felni ferde picit (bár 13"-os, így 'nehéz' megütni), de 2 kerekem is kicsit tojásul forog. Felraktam hátra őket.

Amúgy a gumi egységesen kopik, de az normál, hogy picit már repedezik 3 nyár és kb. 45 ekm után? :lol:

Ekkor vetted vagy ekkor gyártották?

Az oldalán megtalálod a gyártási dátumot:

"http://www.frankogumi.hu/index.php?vi=844&vk=r6QyKmdJZG&menu=11&haid=1&hid=12"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.