Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lassan csereérettek a gumijaim, és úgy gondoltam akkor már nemcsak a gumi, hanem a felni is könnyűfémre lesz cserélve. Kérdésem, hogy 195/50 R15 gumi helyett mondjuk 195/55 R15 vagy 195/60 R15 méret használható-e? Vagy inkább ne variáljak a méretekkel és sima váltóméretet tegyek fel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan csereérettek a gumijaim, és úgy gondoltam akkor már nemcsak a gumi, hanem a felni is könnyűfémre lesz cserélve. Kérdésem, hogy 195/50 R15 gumi helyett mondjuk 195/55 R15 vagy 195/60 R15 méret használható-e? Vagy inkább ne variáljak a méretekkel és sima váltóméretet tegyek fel?

A kerék teljes átmérője változik ettől. Ha sokat mész a "jó magyar utakon", akkor érdemes a /60-asat felrakni, ha elfér, mert nehezebben koccolod le a felnit vele és a /60 szerintem még nem is annyira hurkaméret.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan csereérettek a gumijaim, és úgy gondoltam akkor már nemcsak a gumi, hanem a felni is könnyűfémre lesz cserélve. Kérdésem, hogy 195/50 R15 gumi helyett mondjuk 195/55 R15 vagy 195/60 R15 méret használható-e? Vagy inkább ne variáljak a méretekkel és sima váltóméretet tegyek fel?

Sztem maradj a 195/50R15-nél :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Vettem Eurotec ML600 gumát, 195/50-15 méretben.Eddig nagyon tetszik.Igenjóól tapad szárazon, kíváncsi leszek, hogy muzsikál vizes úton.Az ára pedig 9200ft/db volt, szerelve.

Feszegettem a határait, és hát........dixnó jó.A tetejébe nem ráz xar úton, egész komfortos a /50 ellenére.

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nem maradtál annál?

Anno még a fehér alatt volt, aztán mielőtt eladtam az autót, vissza lett alakítva gyárira.Pedig igen-igen egyedi gép volt, de építve nem kellett senkinek.A kerekek Udi gépe alá mentek, de rondán megfogott egy kátyút Bp.n, és cserélnie kellett a gumikat.

A gumi pedig itt Kméten ennyibe kerül, szerelve, centírozva, a Béres Guminál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.