Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

En egy picit csalodtam a Falkenben (Ziex 512) vizen volt mar hogy megtrefalt bar eleg jol kihuzza az auto orrat neha a kanyarbol... :huh:

Igaz az en futomuvem nem az igazi sajna , meg igy a gumit sem tudom megfeleloen osztalyozni , mindenesetre csodat vartam tole es nem tett :lol: (igaz nem is tettem bele meg tobb 10 ezer km-t )

Toyo vagy Yokohama lesz a kovetkezom...

Az abaqua-nal jobb arakat ugyebar csak a gumik.com-on lehet neha talalni... bar ezt mar kitargyaltuk anno :D

Link to comment
Megosztás:

En egy picit csalodtam a Falkenben (Ziex 512) vizen volt mar hogy megtrefalt bar eleg jol kihuzza az auto orrat neha a kanyarbol... :huh:

Igaz az en futomuvem nem az igazi sajna , meg igy a gumit sem tudom megfeleloen osztalyozni , mindenesetre csodat vartam tole es nem tett :lol: (igaz nem is tettem bele meg tobb 10 ezer km-t )

Toyo vagy Yokohama lesz a kovetkezom...

Az abaqua-nal jobb arakat ugyebar csak a gumik.com-on lehet neha talalni... bar ezt mar kitargyaltuk anno :D

Ráadásul ingyen ki is szállítják. :D

Link to comment
Megosztás:

A nyári gumim Barum Bravuris 195/50 R15, a téli Matador MP55 175/70 R14. Mindegyik elég hozzá, hogy bárkit lealázzak. :D :D :P

Ritkán előznek meg Pécs és Győr között. :lol: :D Mindezek ellenére ésszel közlekedek és nem okoztam balesetet 10 éve(amióta jogsim van).Most a gumikat szerettem volna dícsérni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

En egy picit csalodtam a Falkenben (Ziex 512) vizen volt mar hogy megtrefalt bar eleg jol kihuzza az auto orrat neha a kanyarbol... :huh:

Igaz az en futomuvem nem az igazi sajna , meg igy a gumit sem tudom megfeleloen osztalyozni , mindenesetre csodat vartam tole es nem tett :lol: (igaz nem is tettem bele meg tobb 10 ezer km-t )

Toyo vagy Yokohama lesz a kovetkezom...

Az abaqua-nal jobb arakat ugyebar csak a gumik.com-on lehet neha talalni... bar ezt mar kitargyaltuk anno :D

Ezzel szemben én nagyon elégedett vagyok a nyári Falkenemmel! (185x60x14H). Két nyári szezonon vagyok vele túl. Összesen 32027 km-t futottak és az átlagos kopás 3,5 mm. (induló minta mélység 7,5 mm. jelenleg átlag 4 mm.) Baromira tapad a kanyarban, szárazon és vizen is. Gondolom nagyobb vizen majd kezd kevésbbé tapadni ahogy fogy a minta mélysége. Erre is illik odafigyelni!

Link to comment
Megosztás:

A Falken tényleg nem olyan jó vizen. De szárazon nagyon ott van! :huh: Csak el kell találni a nyomást bele, ami általában

több mint a hasonló gumiknál (nálam 2.4-2.5 vált be elöl a 195/50R15-nél) :lol:

Vizen eddig nálam a dunlop sp01 vált be a legjobban, az isteneset fog :D

Link to comment
Megosztás:

A Falken tényleg nem olyan jó vizen. De szárazon nagyon ott van! :lol: Csak el kell találni a nyomást bele, ami általában

több mint a hasonló gumiknál (nálam 2.4-2.5 vált be elöl a 195/50R15-nél) :D

Vizen eddig nálam a dunlop sp01 vált be a legjobban, az isteneset fog :D

Én 2,3-2,2 körül járok vele, de az Astra könnyebb is! A vízen meg majd odafigyelek egy kicsit jobban mintha Dunlopon járnék! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én 2,3-2,2 körül járok vele, de az Astra könnyebb is! A vízen meg majd odafigyelek egy kicsit jobban mintha Dunlopon járnék! :huh:

Én azt a nyomást az astrán alkalmaztam :lol:

Hidd el, a falken 502 és 512 ennyivel több nyomást igényel, hogy jól fogjon :D

(mondjuk nekem alacsonyabb profil volt, mint ami neked van)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kérdés!

Nem vagyok elégedett a Michelin téli gumijaimmal, lehet, hogy érzem már az elöregedését?

Nem fiatalok már, persze profil jó, de nem érzem, hogy "tapadna jól"... Amikor felrakom nyári helyett, akkor még könnyebb is lesz vele a kormány (szervo nuku).

Amikor elöregszik az ilyen téli guma, akkor kikeményedik?

OFF Öregségemre én is egyre keményebb leszek?! :huh: ON

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.