Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Szép - szép ezzel az ültetéssel ez a kocsi gratula... de én épp tegnap is levertem az alját a szar bukkanókon ami a környékünkön vannak.

Szerencsére az első ami leér az a vonóhorog vagy a kipufogó vége... így óvatosan kis meg tudom úszni :(

Bele sem merek gondolni ha így leengedném mi mindent aprítanák szét a kocsi alján :P

De csak a sárga van ültetve! Választhat, hogy amilyen terepre megy, olyan autót használ. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Gyönyörű a kocsi, láttam is ezeket a felniket Soroksáriban. Azt nem írtad, gumi mi került rá, mert újonnan az sem jön ki ilyen méret 10eFt/db-ból! Nem nagyon sérülékenyek? Azt hallottam, hogy hamar meghajlanak az úthibáktól az 'olcsóbb' típusok. Mindenesetre én nem tudnék vigyázni rájuk a bp-i forgalomban :P + ültetés... áhhh...

Szívesen tartanék egy ilyen szép gépet, de hétköznapra nem lehetne használni. Két autót meg fenntartani, amikor egy is elég...

Barum gumi van rajta kb pont 10e volt darabja.65g súly került rá mikor meg vettem és 1 telet a sárgán használtam.Nem kíméltem és a tél végén kellett újra centírozni.Rosszabbra számítottam ennyi pénzért.De volt mikor ugyanez a mintájú felni volt Rial márka ennyiért.Ez valami francia gyártmány a Rial meg német.Én is csak azért tartok fent 2 autót,mert a kékkel a feleségem jár hétköznap,bár télen kénytelen lesz gyalogolni,mert a másikat nem igazán szeretém használni.

Szép - szép ezzel az ültetéssel ez a kocsi gratula... de én épp tegnap is levertem az alját a szar bukkanókon ami a környékünkön vannak.

Szerencsére az első ami leér az a vonóhorog vagy a kipufogó vége... így óvatosan kis meg tudom úszni :cry:

Bele sem merek gondolni ha így leengedném mi mindent aprítanák szét a kocsi alján :D

Mindenhez hozzá lehet szokni.Mikor le lett ültetve nekem is sokszor leért.Akkor még volt rajta karter védő is.Már annyira megszoktam hogy kartervédő nélkül használom és egyszer se ért le :( Egy hátránya van hogy 2 személyes lett az autó ;)

De csak a sárga van ültetve! Választhat, hogy amilyen terepre megy, olyan autót használ. :P

Ez csak hétvégére igaz,mert elég nehéz meggyőzni az asszonyt hogy gyalog menjen dolgozni :P

Link to comment
Megosztás:

Én is csak azért tartok fent 2 autót,mert a kékkel a feleségem jár hétköznap,bár télen kénytelen lesz gyalogolni,mert a másikat nem igazán szeretém használni.

Hát ez mekkora... :( :P :cry:

Amúgy nem értem...mindenki fél az ültetéstől...de miért???

Nekem is nem kicsit volt csüccsentve a GSI...és bárhol elmentem vele...

Link to comment
Megosztás:

Mindenhez hozzá lehet szokni.Mikor le lett ültetve nekem is sokszor leért.Akkor még volt rajta karter védő is.Már annyira megszoktam hogy kartervédő nélkül használom és egyszer se ért le :( Egy hátránya van hogy 2 személyes lett az autó :P

2 személy + 1 db kutya :cry:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit felkavarodnak benne biztos az élmények :(

Coupe! Vegyél inkább omegát, az nem rázza össze a kutyusban az élményeket :P

Már öregszik,régen bírta a ladával való pörgést is,sőt élvezte :cry: :D ;)

Ha lecserélem az astrákat,Én bztos hogy csak Audit veszek :P :P :P

Link to comment
Megosztás:

Már öregszik,régen bírta a ladával való pörgést is,sőt élvezte :P :cry: :D

Ha lecserélem az astrákat,Én bztos hogy csak Audit veszek ;) :P :P

Nyugdíjas éveire akkor dukál a kényelem :P

Ódi is jó ötlet, csak legalább kétszer annyiba kerül, mint pl az omi :P

És hát én is jó érzéssel ültem Anti verdájában, de dupla árat nem adnék

az omira azért :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok...

Januárra úgynézki aktuálissá válik az új alufelni beújítása és úgynézki hogy kell majd hozzá egy pár gumiabroncs is. Milyen márkát ajánl a tisztelt Opel társadalom ami megfelelő erre a célra? 205/45 R16on gondolkozom, csupán azt nem tudom milyen márka legyen. Sok pénzt nem szeretnék rászánni, szal nem versenygumi kell, csupán sima utcai használatra valami nyárigumi. Pl feltünt hogy a Pirelli Pzero Nero relatíve elég olcsó ( 28/db ) az pl egy jó minőségű gumi? Mi az amit ajánlotok? Kábé ilyen árfekvésben... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sok pénzt nem szeretnék rászánni, szal nem versenygumi kell, csupán sima utcai használatra valami nyárigumi. Pl feltünt hogy a Pirelli Pzero Nero relatíve elég olcsó ( 28/db ) az pl egy jó minőségű gumi? Mi az amit ajánlotok? Kábé ilyen árfekvésben... :huh:

Az olcsóság és a jó gumi egymást zárják ki szinte.

Link to comment
Megosztás:

Az olcsóság és a jó gumi egymást zárják ki szinte.

A többség szerint a Falken ZE 512 nagyon jó választás.

Olcsóbb is.

Én pl. idén tavasszal Kleber Dynaxert vettem vadi újat, négyet. 185/60 R14

A csere után 90 és 110 között rázott a kormány..

Visszamenve a gumishoz megoldotta, hogy a jobb elsőt hátratette a jobb hátsót meg előre.:-(

Így megoldva már jó lett.

Magyarul, az a gumi nem volt Ok. Pár év elteltével nem csereberélhetem a gumikat,

hanem megint újat kell majd vennem.

Link to comment
Megosztás:

Jó gumi a Pirelli P Zero Nero.Nekem bejött és idén is csak iyet fogok venni......Ha 215/40R16ot veszel akkor ráadásul most 18.990 forint ha meg 195/45R16ot akkor meg 16.999 :D .9" széles felnin úgy is ez mutat jól...... :P :D :D

Öhh, ezeket az árakat hol nézted? :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.