Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sztem arra gondolt, hogy ha a külső részen van gond, akkor min. 38 kéne, nem max., mivel a nagyobb ET van beljebb ugyebár... :(

Igaz :cry:

De a max az tényleg 38 (vagy 39...) mert különben a gátló lesz veszélyben :P

Viszont van egy minimum is, amire már nem emléxem pontosan mennyi, blaupunkt kartárs szívott annó ezzel :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hiszem kicsit drága tanulópénz, de sajnos meg kell fizetnem.

De ti vigyázzatok, ne essetek ebbe a hibába!

Aki szeret gondoskodni gumijairól, annak ismerős a gumiápoló spray.

Én is leápolom mindig, nyári és téli gumijaimat, ha lecserélem őket.

Így tettem a ma feltett téli gumikkal is. (csak ezt 1 hónapja vettem használtan, így elég friss volt rajta az anyag.)

Az első út Kövesdről Miskolcra vezetett volna ma délután. Aki ismeri az utat Harsány felé, tudja jó kis kanyargós út.

Habár voltak figyelmeztető jelek korábbi kanyarokban, de nem vettem komolyan annyira. Sajnos...

Így az első komolyabb kanyarban (plussz lejtő) kitört az autó hátulja jobbra, ellenkormányzás, autó beriszált, pörgés 180 fok, szemközti sáv, (szerencsére nem jött semmi szembe) és a kibetonozott árokban landoltunk.

Olyan érzés volt, mintha fel lett volna öntve olajjal az aszfalt. Lassan mentem, de lehetetlen volt korrigálni.

Eredmény: a jobb első kerék sérült erősen, nem tört ki ahogy nekicsapódott a vízelvezető betonároknak, de jobbra kitekert kormánynál balra állt. Küszöb behorpadt, ahogy felfeküdt az árok szélén, és a hátsó felni is sérült a becsapódástól. Mi sérült még alulról, csak holnap tudom meg.

Tanulság?

Ne induljatok vizes úton, gumiápolós gumival, mert életveszélyes. Annyira csúszik.

Talán ezt Amerikában ráírják a spray oldalára is... :(

a.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hiszem kicsit drága tanulópénz, de sajnos meg kell fizetnem.

De ti vigyázzatok, ne essetek ebbe a hibába!

Aki szeret gondoskodni gumijairól, annak ismerős a gumiápoló spray.

Én is leápolom mindig, nyári és téli gumijaimat, ha lecserélem őket.

Így tettem a ma feltett téli gumikkal is. (csak ezt 1 hónapja vettem használtan, így elég friss volt rajta az anyag.)

Az első út Kövesdről Miskolcra vezetett volna ma délután. Aki ismeri az utat Harsány felé, tudja jó kis kanyargós út.

Habár voltak figyelmeztető jelek korábbi kanyarokban, de nem vettem komolyan annyira. Sajnos...

Így az első komolyabb kanyarban (plussz lejtő) kitört az autó hátulja jobbra, ellenkormányzás, autó beriszált, pörgés 180 fok, szemközti sáv, (szerencsére nem jött semmi szembe) és a kibetonozott árokban landoltunk.

Olyan érzés volt, mintha fel lett volna öntve olajjal az aszfalt. Lassan mentem, de lehetetlen volt korrigálni.

Eredmény: a jobb első kerék sérült erősen, nem tört ki ahogy nekicsapódott a vízelvezető betonároknak, de jobbra kitekert kormánynál balra állt. Küszöb behorpadt, ahogy felfeküdt az árok szélén, és a hátsó felni is sérült a becsapódástól. Mi sérült még alulról, csak holnap tudom meg.

Tanulság?

Ne induljatok vizes úton, gumiápolós gumival, mert életveszélyes. Annyira csúszik.

Talán ezt Amerikában ráírják a spray oldalára is... :(

a.

:P :cry:

Szerencse, hogy nem esett bajotok.

Link to comment
Megosztás:

:( :P

Szerencse, hogy nem esett bajotok.

igen, megúsztuk. és ami érdekes volt, hogy majdnem minden 2. ember megállt és segíteni próbált, sőt össze is verődött egy kis csapat és ki akartuk emelni az autót az árokból, de persze nehéz volt hozzá. Annyit tudtunk tenni, hogy arréb toltuk az árok falától, így az autómentő már nem karistolta össze az oldalát, amikor húzta kifelé.

a.

Link to comment
Megosztás:

ha javasolhatom, keress helyben egy jó kasznist, és ha ez megvan, bontóból személyesen vidd a

futóműves cumókat, így jársz legolcsóbban. Így is biztos drága lesz a kasznis melódíja, meg pár új

cuccot is kell venni (pl küszö:(, és még fényezni is kell, meg alvázvádő, üregvédő...

Persze csak ha nincs casco :P

Szerintem nem sok értelme van egyébként azoknak a gumiápoló spréknek. Csak ideiglenesen

hasznosak, hosszú távra inkább károsak.

Link to comment
Megosztás:

De a max az tényleg 38 (vagy 39...) mert különben a gátló lesz veszélyben :(

Viszont van egy minimum is, amire már nem emléxem pontosan mennyi, blaupunkt kartárs szívott annó ezzel :P

Ezt nem értettem, ha kívül van a gond és 38-at adtál meg egy limitnek (most mindegy hogy min vagy max) akkor hogy lehet jó a 35?

Tehát 38 felett a gátlóval lesz a gond és nem a peremmel. Túl kicsinél pedig az ívvel.

Link to comment
Megosztás:

Igaz :cry:

De a max az tényleg 38 (vagy 39...) mert különben a gátló lesz veszélyben :P

Viszont van egy minimum is, amire már nem emléxem pontosan mennyi, blaupunkt kartárs szívott annó ezzel :D

Nekünk a Caravanon a 195/50R15-ös gumival az ET40-es felni simán jó volt... :(

Link to comment
Megosztás:

Hát ha az 7 colos felni volt, akkor elég necces lehetett a gátló... bár caravanon máshogy

áll a gátló, lehet ott jobban elfér. :P

Egyszer az enyémen is fenn volt, nálam se okozott problémát.

Amúgy ahogy láttam, a 15-ös gyári Astra keréknek 46-os az ET-je... :(

Link to comment
Megosztás:

Ja, viszont a 195-ös gumi szélesebb, mint a felni (még a 7-esnél is), úgyhogy ha az elfér, akkor a felni is :(

Mint mondtam, elég necces lehetett. De kb annak is betudható, hogy 195 és 195 gumik között is van

eltérés, akár több mint 1cm(!) is szélességben :P

Én 7 colos ET38 felniket használok az astra alatt, és hátul a veki híd 9mm-el szélesebb nyomtávú, de még így is

csak egy vékony ujjnyi a távolság a gátlótól :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.